KLM Businessdeal: Warschau
Rademaker is een van de grootste machinebouwers voor de bakkerij-industrie. Ze bouwen en installeren machines voor de productie van croissants, broden, pizza’s en andere deegproducten. Met 300 medewerkers en verkoopkantoren en fabrieken over de hele wereld, wordt er heel wat afgereisd. Vivian Bijker van de afdeling Travel boekt voor haar collega’s de tickets.
Wat houdt uw werk precies in bij Rademaker? Samen met mijn collega Antoinette van Rijnsbergen zorgen wij ervoor dat de reizen van medewerkers van Rademaker zo soepel mogelijk verlopen. Tachtig procent van mijn werk bestaat uit het regelen van alle interne reisaanvragen, dus het boeken van vliegtickets, hotels, taxi’s, etcetera.
Hoe vaak wordt door uw collega’s op Warschau gevlogen? In het afgelopen jaar hebben wij circa dertig retourtickets geboekt voor Warschau. Het doel van de reis is meestal het bezoeken van bestaande of nieuwe klanten, of een service monteur die een lijn gaat installeren of inregelen.
Hoe ervaren uw collega’s het zakendoen in Polen? Zakendoen in Polen is veelal gebaseerd op vertrouwen. Als het vertrouwen er eenmaal is, is het plezierig om zaken te doen. Wat wordt gezien als een minpunt, is de bureaucratie. Wij werken daarom ook met een agent in Polen zodat de communicatie goed verloopt.
Wat vindt u belangrijk bij het boeken van een ticket, waar let u op? Persoonlijk vind ik het belangrijk dat mijn klant tevreden is. Ik houd dan ook zoveel mogelijk rekening met de wensen zoals de aangegeven reisdatum en -tijd. Daarnaast houd ik ook rekening met het reisbeleid binnen Rademaker. Het is de kunst om die twee goed op elkaar aan te laten sluiten.
Wat vindt u van de KLM Businessdeals? Ik vind het een goede deal, want de prijzen zijn aantrekkelijk. Helaas kunnen we er niet altijd gebruik van maken omdat we niet vroeg genoeg boeken. Dat laat het type werk niet toe.
Heeft u tips voor anderen die vaak tickets boeken? Houd het nieuws en de aanbiedingen van maatschappijen goed in de gaten. Zoals met de Businessdeals. Als je dat weet, en je kunt vroeg boeken, kun je geld besparen. En doe mee aan spaarprogramma’s.
KLM vliegt 3 keer per dag rechtstreeks naar Warschau. De KLM Businessdeals zijn op deze bestemming beschikbaar vanaf 539 euro retour (+ 10 euro boekingskosten). Vind uw KLM Businessdeal op klm.nl/businessdeals



