Havaalanında Check in

İnternet üzerinden check in yapamıyor musunuz? Havaalanlarındaki self servis check in makinelerinden birini kullanarak check in yapabilir ve bagajınızı, bagaj teslimat noktalarından birine bırakabilirsiniz.

Check in

Self service check-in new

İnternet check in, check in yapmanın en hızlı ve basit yöntemidir. İnternet check in yapamıyorsanız, havaalanlarındaki sef servis check in makinelerinden birini kullanarak işleminizi yapabilirsiniz. Bu makineleri Amsterdam Schiphol Havalimanındaki 14/15 sayılı kontuarların girişinde bulabilirsiniz.

Sadece birkaç adımda arkadaşlarınız, aileniz ve kendiniz için check in işleminizi yapabilirsiniz. İnternet check in işleminizi yaparken oturmak istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Self servis check in makineleri aşağıda belirtildiği gibi çalışır:

1. Adım 
Pasaportunuzu veya sık uçan müşteri kartınızı makineye sokun veya rezervasyon kodunuzu (booking code) girin. Rezervasyon bilgileriniz ekranda görünecektir.

2. Adım 
Oturma planından, koltuğunuzu seçin. Economy Comfort alanımızdan bir koltuğu, ekstra bacak mesafeli bir koltuğu veya tercih ettiğiniz bir koltuğu satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, kendinizi biraz şımartıp World Business Class'a da geçebilirsiniz! İhtiyacınız olan tek şey, değişikliği yapmak için bir kredi kartıdır.

3. Adım 
Uçuş kartınızı (boarding pass) yazdırın.

4. Adım 
Check in bagajınız mı var? En yakın bagaj teslimat noktasına bagajınızı teslim edin ve uçuş kapınıza gidin. İyi yolculuklar dileriz!

Eğer önceden check in yaptıysanız, check in makinelerini uçuş kartınızı yazdırmak için de kullanabilirsiniz. Check in makinelerimiz Amsterdam Schiphol Havaalanında 24 saat hizmetinizdedir. Diğer bir çok hava alanında ise check in makineleri check in yapmak ve uçuş kartınızı yazdırmak için uçuştan en az 2 saat öncesinden kullanılabilir.

Self servis check in makinelerimizin bulunduğu havaalanlarının listesini görmek için tıklayınız 

Asya uçuşları için check-in 
Aynı zamanda self-servis makinelerimizi Çince, Korece ve Japonca olarak kullanabilirsiniz. Bu dilleri aynı zamanda kapıdaki asistanlarımız da konuşmaktadır. Asistanlarımız, uçağa binmeden önce herhangi bir konuda size yardımcı olmak üzere yapılan tüm anonsların çevirisini memnuniyetle yapacaktır.

Güzergaha özel hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin

SkyPriority hizmetleri

Sky Priority

Flying Blue Gold ve Platinum veya SkyTeam Elite Plus üyesi olarak First veya Business Class’ta seyahat ediyorsanız, hızlı check in vekırmızı halı hizmetinin olduğu size özel check in masasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca bagajınıza da öncelik vereceğiz: bir self-servise veya normal bir bagaj bırakma noktasına gitmeniz yeterli. Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda bunlar 9, 10 ve 11 sıra numaralarında yer alır.

Check-in yaptırdıktan sonra, SkyPriority yolcuları dünya çapında her geçen gün artan sayıdaki havalimanında bulunan öncelikli yolu kullanarak güvenlik veya göçmenlik noktalarından geçebilirler.

Tamamen sorunsuz bir yolculuk için, kırmızı SkyPriority tabelalarına bakın!

SkyPriority hakkında daha fazlasını okuyun 


Amsterdam Havalimanı'ndaki Privium Parking P2'den kapınıza daha hızlı ulaşın

Artık arabanızı Schiphol'de park ettikten sonra kapınıza daha da hızlı ulaşabilirsiniz! Artık Privium Parking P2'den bir yaya köprüsü aracılığıyla B ve C iskelelerine ulaşılabilir.

Aşağıdaki koşullarda yaya köprüsünü kullanabilirsiniz:

  • First veya Business Class’ta uçuyor, Gold ve Platinum, SkyTeam Elite üyesi veya Privium seyahat ediyorsanız ve

  • Online check-in işleminizi yaptırmışsanız ve yalnızca el bagajı ile seyahat ediyorsanız, ve

  • Bir Schengen ülkesine seyahat ediyorsanız.


Yaya köprüsü, sadece bir güvenlik kontrolünden geçerek Giden Yolcu Salonu'nu pas geçmenize olanak tanır. Bu köprü çalışma günlerinde 06:00 ile 22:00 saatleri arasında kullanılabilir. Schiphol'deki gelen yolcu kapılarından bu köprüye ulaşılamaz.

Check in kontuarları

Check-in desks at Schiphol
Overview of Amsterdam Airport Schiphol’s departure terminalsEnlarge this image

Ayrıca, aynı gün kalkan uçuşlar için check-in kontuarlarından check-in yaptırabilirsiniz. Schengen ülkeleri için Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndaki check-in kontuarları 1 numaralı Kalkış Salonunda ve Schengen ülkeleri haricindekiler ise 2 numaralı Kalkış Salonunda yer almaktadır ve Salıdan Perşembeye saat sabah 5:00’dan itibaren, Cumadan Pazartesiye de sabah 4:30’dan itibaren açıktır. Check in görevlilerimiz her türlü sorunuz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Bekleme odası (Lounge) check in

Amsterdam Schiphol Havaalanı, Houston, Dubai ve Toronto’da bulunun KLM Crown Lounge size konforlu ve sessiz bir check in servisi sunar. Bu servis aynı zamanda Paris Charles de Gaulle Havaalanı’nda 2E, 2F ve 2G terminalinde bulunun Delta Sky Club Lounge içerisinde de sunulmaktadır.

Bekleme salonlarımız ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın

Bagaj teslimat noktası

Eğer check in işleminizi önceden yaptıysanız, tek yapmanız gereken bagajınızı havaalanındaki bagaj teslimat noktalarından birine vermek. Amsterdam Schiphol Havalimanında Schengen ülkeleri için olanlar 1 numaralı Kalkış Salonunda yer alırken Schengen ülkeleri harici için olanlar 2 numaralı Kalkış Salonunda bulunmaktadır. Birçok havaalanı bagajınızı, uçuş gününüzde, uçuşa 2 saat kalana kadar kabul eder.

Bagaj teslimat noktalarının kapanma saatlerini 

Bagajınızla ilgili daha çok bilgi almak için tıklayın

Self servis bagaj teslimat

Self-service baggage drop-off points at Schiphol

Amsterdam Schiphol Havaalanı’nda bagajınızı self servis bagaj makinesine teslim edebilirsiniz. Schengen ülkeleri için bunlar 1 numaralı Kalkış Salonunda bulunurken Schengen harici ülkeler için olanlar 2 numaralı Kalkış Salonunda bulunmaktadır.

Self servis bagaj teslimat noktaları aşağıdaki durumlarda kullanılabilir:

  • İnternet üzerinden veya self servis check in makinelerinden check in yaptıysanız
  • Standart bagaj hakkınızdan daha fazla çanta getirmiyorsanız
  • Geçerli seyahat dökümanlarınız yanınızdaysa


Eğer fazla bagajınız varsa, normal bagaj teslimat noktalarını kullanabilirsiniz.

Self servis bagaj teslimat noktası aşağıdaki şekilde çalışır:

1. Adım 
Banta bir parça bagajı yerleştirin.

2. Adım
Kendinizi tanıtmak için uçuş kartınızı taratın.

3. Adım 
Ekranda görünen rezervasyon bilgilerini kontrol edin.

4. Adım 
Yapışkan etiket otomatik olarak yazdırılır. Bu etiketi bagajınıza yapıştırın ve ekranda bu işlemi onaylayın.

5. Adım 
Self servis bagaj teslimat noktası, bagaj check-in işlemini yaptırdığınıza dair bir onay yazdırır. Bu onayı saklamayı unutmayın. Bagajınızın check-in işlemi yapılmıştır.

Getirdiğiniz her parça bagaj için bu işlemi tekrarlayın.

Havaalanı çalışanlarımız, ihtiyacınız olduğu takdirde, bagaj teslimat noktalarında size yardımcı olacaklardır.