Online Check in

Book online

İstediğiniz yerden check in yapın
Evinizin veya ofisinizin konforunda check in yapın

Koltuğunuzu kendiniz seçin
İstediğiniz koltuğu internet üzerinden seçin ve uçuş kartınızı yazdırın

Havaalanında zaman kazanın
Check in kontuarlarındaki sıralardan kurtulun

Hemen check in yapın
 

İnternet üzerinden check in nasıl yapılır?

Woman booking online

Sisteme giriş yapın
Bilet numaranızı veya rezervasyon kodunuzu veya uçuş numaranızı giriniz ya da e-posta adresiniz ve şifreniz veya Flying Blue numaranız ve PIN kodunuzla sisteme giriş yapın.

1. Adım – Bilgileriniz
Uçuşunuzu seçiniz ve kendinizle birlikte check-in yaptırmak istediğiniz diğer yolcuların isimlerini giriniz.

2. Adım – Ekstra opsiyonlar

 • Koltuğunuzu seçin veya ekstra bir rahat koltuk ayarlayın. Yalnız seyahat ediyorsanız KLM uçuşunuzda başka kimlerin olduğunu görmek için Meet & Seat’i kullanabilirsiniz.
 • Amsterdam’dan kalkan kıtalararası KLM uçuşları için bir alakart yemek siparişi verin.
 • Ayrıca,  check-in’i yaptırmak isterseniz %20 veya daha fazla indirimden faydalanırsınız.

3. Adım – Dokümanlarınızı yazdırın
Kendinizin ve sizinle beraber seyahat edenlerin biniş kartlarını yazdırın. Biniş kartlarınızı yazıcısı olan birine e-posta ile gönderebilir veya havaalanında bulunun self servis check-in makinelerinde yazdırabilirsiniz.

Ya da elektronik biniş kartı alın
Bir çok rota için elektronik biniş kartı talep edebilir ve kartınızı akıllı telefon, PDA, Blackberry veya internet erişimi olan cep telefonunuza alabilirsiniz. Alacağınız kısa mesaj veya e-postada uçuş bilgilerinizle birlikte havaalanında okutabileceğiniz barkot gönderilecektir. Elektronik uçuş kartıyla ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Bazı durumlarda uçuş kartı kullanılamayabilir. Bu durumda check-in onayınızın çıktısını almalı bu çıktıyı havalimanında uçuş kartıyla değiştirmelisiniz.

Havaalanında check-in bagajınızın teslimi
Check-in işlemlerinizi tamamladıktan sonra, uçuşunuzdan önce yapmanız gereken tek şey bagajınızı havaalanında bulunan bagaj teslim noktalarından birine bırakmaktır. Bir çok havaalanında, bagajınızı uçuşunuzdan 2 saat öncesinden itibaren teslim edebilirsiniz.

Check-in iptali
Check-in yaptırdıktan sonra, başka bir uçuşa rezervasyon yaptırmak gibi sebeplerden dolayı check-in işleminizi iptal etmek isteyebilirsiniz. KLM.com sitesindeki “Check in online”a giderek “Check-in’inizi iptal edin”e tıklayınız. Ardından bilet numaranızı veya rezervasyon kodunuzu giriniz. Başka bir uçuşa rezervasyon yaptırmak için, KLM Telefonla Rezervasyon hizmetimizi arayabilirsiniz.

Telefonla Rezervasyon servisimize ulaşın

Online check-in yaptırabilir miyim?

Bir çok uçuş için, kalkıştan 30 saat önce başlayarak kalkışa 1 saat kalana kadar KLM.com sitesinden online check-in yaptırabilirsiniz.

Check-in saatlerinin istisnaları:

 • ABD’ye giden ve ABD’den gelen uçuşlarda; kalkıştan 24 saat önce başlayarak kalkışa 1 saat kalana kadar.
 • Mumbai’ye giden uçuşlarda; kalkıştan 8 saat önce başlayarak kalkışa 1 buçuk saat kalana kadar.
 • Etiyopya, Kenya veya Sudan’dan gelen uçuşlarda; kalkıştan 30 saat önce başlayarak kalkışa 1 buçuk saat kalana kadar.
 • Alitalia uçuşları: kalkıştan 24 saat önce
 • China Southern Havayolları uçuşları: kalkışa 23.5 saat varken başlar.

Dönüş uçuşunuz, gidiş uçuşunuzun kalkışından sonraki 24 saat içerisinde kalkacaksa, dönüş uçuşunuz için hemen check-in yaptırabilirsiniz.

Seyahatiniz Amsterdam’dan kalkan KLM, AIR FRANCE, Alitalia, CityJet, Delta Air Lines, Kenya Airways, Ukraine International Airlines, Aer Lingus, China Southern Airlines, China Airlines, Etihad Airways, LOT ve TAROM uçuşuyla başlıyorsa, KLM.com sitesinden online check-in yaptırabilirsiniz. (Uçuşunuzu hangi havayolunun gerçekleştirdiğini rezervasyon onayınızda görebilirsiniz.)

Aşağıdaki durumlarda online check-in mümkün değildir:

 • Online check-in’e izin vermeyen havaalanları. Bu durumda, self-servis check-in nokaasında veya havaalanındaki check-in kontuarında check-in yaptırabilirsiniz.
  Havaalanlarındaki check-in hizmetlerini görüntüleyin
 • Refakatçi talep etmiş, aynı rezervasyonda 15 yaş ve üzeri refakatçileri bulunmayan yolcular;
 • İnternet check in seçeneği bulunmayan havaalanlarından uçacak yolcular;
 • Brüksel Güney Tren İstasyonundan veya Antwerp Merkez İstasyonundan trenle Amsterdam Schiphol Havalimanı’na seyahat eden yolcular.

Bu durumlarda havaalanında check in yapmanız gerekmektedir.

ABD’ye giden ve ABD’den gelen uçuşlar

ABD’ye giden veya ABD’den gelen uçuşlar için, online check-in kalkıştan 24 saat önce başlayarak kalkışa 1 saat kalana kadar yaptırılabilir.

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat ederken
Göçmenlik, güvenlik ve havaalanı kısıtlamalarından dolayı, bazı havaalanları uçuş kartının önceden yazdırılmasına izin vermez. Bu durumlarda self servis check-in makinelerinde veya havaalanındaki check-in kontuarlarında check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Eğer pasaportunuz vize talep etmeyen ülkelerden (Visa Waiver Programme) biri tarafından verilmişse, tercihen uçuşunuzdan 72 saat önce, ESTA seyahat iznine başvurmalısınız.

ABD oturum izniniz yoksa, KLM.com’dan check in yapabilmeniz için ESTA seyahat iznine ihtiyacınız olacaktır.

Birleşik Devletlere seyahat hakkında daha fazlasını okuyun

Amerika Birleşik Devletleri’nden seyahat ederken
ABD’den seyahat ediyorsanız ve KLM.com üzerinden online check-in yaptırmak istiyorsanız, Delta Havayolları’nın sitesine yönlendirileceksiniz. Bu durumda KLM.com sitesini kullanarak ekstra bagaj işlemleri yaptıramazsınız.

Yine de uçuşunuz Chicago, Houston, Miami, San Francisco veya Washington DC’den kalkıyorsa, KLM.com üzerinden online check-in yaptırabilir – ve ekstra bagaj işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.