Voucher EMD

Czy masz już voucher EMD? Niektóre vouchery można wykorzystać w celu dokonania rezerwacji kolejnego lotu i/lub do zakupu dodatkowych opcji. Część z nich można również wymienić na gotówkę.
 

Vouchery EMD podlegające i niepodlegające zwrotowi

Jeżeli złożyłeś(-łaś) wniosek o rekompensatę na stronie KLM.com lub jeśli Twoja podróż nie przebiegała zgodnie z planem, mogłeś(-łaś) otrzymać rekompensatę w postaci vouchera EMD. Jest to elektroniczny voucher wysyłany w wiadomości e-mail. Jeżeli na Państwa voucherze widnieje napis „podlega zwrotowi”, można go wymienić na gotówkę. Jeśli natomiast jest na nim napisane „nie podlega zwrotowi”, można go wykorzystać na KLM.com do rezerwacji lotu lub zakupu dodatkowych opcji. Można zrealizować maksymalnie 2 vouchery KLM lub maksymalnie 1 voucher Air France na bilet lub dodatkową opcję.
 
 

Korzystanie z vouchera EMD

Voucher EMD możesz wymienić na KLM.com:

  • Na gotówkę przelewaną na konto bankowe – jeżeli na voucherze EMD znajduje się napis „podlega zwrotowi”. Wymień voucher EMD na gotówkę .
  • Podczas dokonywania rezerwacji lotu liniami KLM, Delta Air Lines lub Air France albo w celu zakupu dodatkowych opcji na loty KLM (takich jak wyjątkowo wygodne miejsce) – jeżeli na voucherze EMD znajduje się napis „nie podlega zwrotowi”. Każdy kredyt pozostały na voucherze po dokonaniu transakcji zostanie wymieniony na nowy voucher EMD.
    • Wykorzystaj voucher EMD w celu zarezerwowania lotu na KLM.com
    • Jeśli masz już rezerwację: wykorzystaj voucher EMD w celu zakupu dodatkowych opcji na loty KLM przez Moja Podróż
    • Jeżeli waluta EMD różni się od waluty, w której została podana cena biletu, kurs wymiany będzie zgodny z bankowym kursem wymiany lokalnego banku KLM.

Nie możesz wykorzystać vouchera EMD, aby zapłacić za oferty z pakietu KLM lub pokryć podatki od biletów nagrodowych.

Przeczytaj warunki korzystania z voucherów EMD