Voucher EMD

Czy masz już voucher EMD? Niektóre vouchery można wykorzystać w celu dokonania rezerwacji kolejnego lotu i/lub do zakupu dodatkowych opcji. Część z nich można wymienić na gotówkę.
 

Vouchery EMD podlegające i niepodlegające zwrotowi

Jeżeli złożyłeś(-łaś) wniosek o rekompensatę na stronie KLM.com lub jeśli Twoja podróż nie przebiegała zgodnie z planem, możliwe, że otrzymałeś(-aś) rekompensatę w postaci vouchera EMD. Jest to elektroniczny voucher wysyłany w wiadomości e-mail. Jeśli na Twoim voucherze znajduje się informacja „podlega zwrotowi”, można go wymienić na gotówkę. Natomiast jeśli widzisz na nim informację „nie podlega zwrotowi”, można go wykorzystać na KLM.com do rezerwacji lotu lub zakupu dodatkowych opcji. Obecnie vouchery KLM można wykorzystywać tylko na stronie internetowej KLM.
 
 

Korzystanie z vouchera EMD

Voucher EMD można wymienić na stronie KLM.com:

  • wykorzystaj voucher do rezerwacji lotu na KLM.com.
  • Jeżeli masz już rezerwację: wymień voucher EMD na dodatkowe opcje na loty KLM w zakładce Moja Podróż.
  • na gotówkę przelewaną na konto bankowe – jeśli na voucherze EMD znajduje się informacja „podlega zwrotowi”. Wymień voucher EMD na gotówkę .
  • Podczas dokonywania rezerwacji lotu liniami KLM, Delta Air Lines lub Air France albo w celu zakupu dodatkowych opcji na loty KLM (takich jak wygodniejsze miejsce) – jeśli na voucherze EMD znajduje się informacja „nie podlega zwrotowi”. Wszelkie środki pozostałe na voucherze po dokonaniu transakcji zostaną wymienione na nowy voucher EMD.
  • Jeśli waluta vouchera EMD różni się od waluty, w której została podana cena biletu, kurs wymiany będzie zgodny z bankowym kursem lokalnego banku KLM.

Nie możesz wykorzystać vouchera EMD, aby opłacić oferty z pakietu KLM lub pokryć podatki od biletów nagrodowych.

Przeczytaj Warunki korzystania z voucherów EMD 