Zwroty kosztów i rekompensata

Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa podróż przebiegła jak najbardziej komfortowo. Jeżeli jednak, Państwa lot KLM nie przebiega zgodnie z planem, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów lub rekompensatę.
 

Zwrot kosztów biletu

Chcą Państwo złożyć wniosek o zwrot kosztów biletu? Prosimy sprawdzić, w jakich przypadkach i w jaki sposób można złożyć wniosek o zwrot kosztów.
 

Zwrot kosztów za opcje dodatkowe

Chcą Państwo złożyć wniosek o zwrot kosztów za opcje dodatkowe, takie jak wyjątkowo wygodne miejsca, dodatkowy bagaż, podwyższenie do Klasy Business lub opcję Flexibility? Prosimy zapoznać się ze stroną informującą, w jakich przypadkach są Państwo uprawnieni do zwrotu kosztów za opcje dodatkowe. Numer Państwa biletu zawsze musi zaczynać się od 074.
Dowiedz się więcej i złóż wniosek o zwrot kosztów 
 

Wnioskuj o rekompensatę

Oto przypadki, które uprawniają do otrzymania rekompensaty:
  • Państwa lot KLM został odwołany lub opóźniony o ponad 3 godziny
  • Państwa lot nie został odwołany lub opóźniony z powodu wyjątkowych okoliczności, takich jak ekstremalne warunki pogodowe, niestabilność polityczna lub strajk osób trzecich
Dowiedz się więcej i wnioskuj o rekompensatę
 

Czy masz już voucher EMD?

Niektóre vouchery można wykorzystać w celu dokonania rezerwacji kolejnego lotu i/lub do zakupu dodatkowych opcji. Część z nich można również wymienić na gotówkę.

Dowiedz się więcej na temat realizowania voucherów EMD

 

Status Twojego wniosku o zwrot kosztów

Ze względu na ogromną liczbę wniosków rozpatrzenie Twojego wniosku oraz sprawdzenie, czy spełniasz wymagane warunki może zająć do 90 dni. Dołożymy jednak wszelkich starań, by rozpatrzyć Twój wniosek w ciągu 60 dni. O rozpatrzeniu wniosku poinformujemy Cię mailowo. Jeśli nie skontaktowaliśmy się z Tobą w ciągu 90 dni, skontaktuj się z Centrum kontaktu z klientem KLM.

Skontaktuj się z Centrum kontaktu z klientem KLM