Zwrot kosztów biletu

Jeżeli Państwa podróż nie przebiegała zgodnie z planem, przepraszamy za niedogodności.

Przed wystąpieniem o zwrot kosztów

Proszę pamiętać: jeżeli poproszą Państwo o zwrot kosztów, wszystkie loty w ramach Państwa rezerwacji zostaną anulowane. Przetworzenie zwrotu może nam zająć od 2 do 4 tygodni. Zwrot zostanie dokonany w tej samej walucie i z wykorzystaniem takiej samej formy płatności, jaka została użyta do zakupu biletu.

Wnioskowanie o zwrot kosztów przez internet przy użyciu poniższego przycisku „Wniosek o zwrot kosztów” lub poprzez media społecznościowe jest bezpłatne. Mogą Państwo również zadzwonić do Centrum kontaktu z klientem KLM z prośbą o załatwienie tej sprawy, ale w takim przypadku może zostać pobrana opłata za zwrot kosztów.

W przypadku wszystkich wniosków o zwrot kosztów posiadaczem rachunku bankowego musi być jeden z pasażerów. Jeżeli warunek ten nie jest spełniony, muszą Państwo dołączyć kopię swojego paszportu oraz podpisane upoważnienie (w języku angielskim) do wniosku składanego przez internet.

W przypadku biletu zakupionego w biurze podróży należy skontaktować się z agentem celem dokonania zwrotu. Jeżeli bilety zostały nabyte u przewoźnika innego niż KLM, prosimy o kontakt z tą linią lotniczą.

Uwaga: rezerwacja zostanie anulowana.

Wnioskuj o zwrot kosztów
 

Warunki zwrotu kosztów biletu

Mogą Państwo ubiegać się o pełny zwrot kosztów niewykorzystanej części biletu w następujących przypadkach:
  • Mogą Państwo prosić o zwrot kosztów biletu w ciągu 24 godzin od chwili dokonania rezerwacji.
  • Zmieniono rozkład lotów i dlatego zrezygnowali Państwo z podróży.
  • Państwa lot KLM został odwołany i nie załapali się Państwo na lot alternatywny.
  • Anulowali Państwo swoją podróż, ponieważ Państwa europejski lot był opóźniony o ponad 90 minut, a wylot i powrót miały odbyć się w tym samym dniu.
  • Anulowali Państwo swój lot KLM, ponieważ był opóźniony o ponad 3 godziny.
  • Jeżeli mają Państwo opóźnienie większe niż 5 godzin na swój lot transferowy linią KLM i nie chcą już Państwo lecieć do ostatecznego miasta docelowego.
  • W niefortunnym przypadku, gdy pasażer zmarł.
O zwrot można się również ubiegać gdy:
  • Warunki dotyczące Państwa biletu KLM pozwalają na zwrot kosztów. Kwota zwrotu zostanie obliczona na podstawie opłat i podatków należnych za segmenty lotu, które pasażer faktycznie odbył, i pomniejszona o wszelkie kary za anulowanie.
  • Państwa wniosek o wydanie wizy został odrzucony.

W tych przypadkach, koszt rezerwacji, opłaty za ponowne wystawienie i dopłaty nie zostaną zwrócone.


Zwroty kosztów podlegają przepisom obowiązującym w kraju, w którym bilet został zakupiony, i/lub kraju, w którym zwrot ma zostać wypłacony.

Jeżeli zarezerwowali Państwo bilet Klasy Business, ale podróżowali Państwo w Klasie Economy, mogą Państwo złożyć wniosek o zwrot różnicy w taryfie. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi KLM.

Jeśli anulują Państwo lot z przyczyn innych niż wymienione powyżej, a mają Państwo bilet niepodlegający zwrotowi, mogą Państwo złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanego podatku lotniskowego. Opłata za rezerwację, opłata za ponowne wydanie biletu i dopłaty nie podlegają zwrotowi. Dopłaty międzynarodowe nakładane przez przewoźnika nie są zwracane, jeśli warunki biletu nie pozwalają na dokonanie zwrotu.

Nie mogłeś dostać się na pokład samolotu KLM ze względu na zbyt dużą liczbę pasażerów? Wnioskuj o rekompensatę.