Korzystanie z vouchera KLM

Czy otrzymali Państwo voucher KLM (dokument EMD lub TDC)? Niektóre vouchery mogą zostać wykorzystane w celu dokonania kolejnej rezerwacji lotu i/lub do zakupu dodatkowych opcji. Część z nich można również wymienić na gotówkę.

Vouchery KLM: EMD i TDC

Jeżeli złożyli Państwo wniosek o rekompensatę na stronie KLM.com lub Państwa podróż nie przebiegała zgodnie z planem, mogą Państwo otrzymać rekompensatę w formie vouchera KLM. Będzie to jeden z 2 typów voucherów:

 • EMD jest elektronicznym voucherem, który można otrzymać w wiadomości e-mail. Jeżeli na Państwa voucherze widnieje napis „podlega zwrotowi”, można go wymienić na gotówkę. Jeśli natomiast jest na nim napisane „nie podlega zwrotowi”, można go wykorzystać na KLM.com do rezerwacji lotu lub zakupu dodatkowych opcji.
 • Certyfikat zniżki podróżnej (TDC). Jest to voucher papierowy, który można wykorzystać w celu rezerwacji lotu.
 • Można zrealizować maksymalnie 2 vouchery KLM lub maksymalnie 1 voucher Air France na bilet lub dodatkową opcję.
 

Korzystanie z vouchera EMD

Voucher EMD można wymienić na KLM.com:

 • Na gotówkę przelewaną na konto bankowe – jeżeli na dokumencie EMD widnieje napis „podlega zwrotowi”. Wymień voucher EMD na gotówkę .
 • Podczas dokonywania rezerwacji lotu liniami KLM, Delta Air Lines lub AIR FRANCE albo w celu zakupienia dodatkowych opcji KLM (takich jak wyjątkowo wygodne miejsce w samolocie) – jeżeli na voucherze EMD znajduje się napis „nie podlega zwrotowi”. Każdy kredyt pozostały na voucherze po dokonaniu transakcji zostanie wymieniony na nowy voucher EMD.
  • Wykorzystując voucher do rezerwacji lotu na KLM.com
  • Jeżeli mają już Państwo zrobioną rezerwację, można użyć vouchera EMD do zakupu dodatkowych opcji na rejsy linią KLM poprzez zakładkę Moja Podróż.
  • Jeżeli waluta EMD różni się od waluty, w której została podana cena biletu, kurs wymiany będzie zgodny z bankowym kursem wymiany lokalnego banku KLM.

* Nie mogą Państwo wykorzystać swojego vouchera EMD aby zapłacić za oferty z pakietu ofert KLM lub pokryć podatki od biletów nagrodowych.

Przeczytaj warunki korzystania z voucherów EMD

 

Korzystanie z vouchera TDC

Certyfikaty zniżki podróżnej (Travel Discount Certificate – TDC) można wykorzystać podczas rezerwacji lotów oznaczonych numerami KLM, AIR FRANCE lub Delta Air Lines.

Korzystanie z vouchera TDC
Proszę zadzwonić do nas, aby zarezerwować lot i upewnić się, że mają Państwo swój voucher pod ręką. Do zakończenia rezerwacji potrzebny będzie numer rejestracji na voucherze.

W celu zrealizowania vouchera TDC prosimy skontaktować się z:


Jeżeli należna kwota jest wyższa niż saldo vouchera TDC, należy dopłacić brakującą sumę. Jeżeli wartość jest niższa niż kredyt na TCD, nie otrzymają Państwo zwrotu.

Vouchery TDC są ważne przez 2 lata od daty wydania. Nie można wymienić ich na pieniądze. Nie jest możliwe zrealizowanie vouchera TDC w biurze podróży KLM ani na KLM.com.

Przeczytaj warunki korzystania z voucherów TDC