Zawsze mogą Państwo liczyć na naszą pomoc

Naszym celem jest zapewnienie bezproblemowej podróży Państwu i wszystkim pasażerom obecnym na pokładzie. Jeżeli Państwa lot nie przebiega zgodnie z planem, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby mogli Państwo kontynuować swoją podróż tak szybko, jak to możliwe.
 

Stały dostęp do bieżących informacji

Podczas całego procesu związanego z Państwa podróżą – od momentu dokonania rezerwacji biletu do chwili wejścia na pokład samolotu – będziemy Państwa niezwłocznie informować, jeżeli lot zastanie opóźniony lub anulowany, lub jeżeli nastąpi zmiana bramki. Możemy skontaktować się z Tobą poprzez wiadomość e-mail, SMS lub telefonicznie – wystarczy, że wprowadzisz dane kontaktowe na swoim koncie KLM, w przestrzeni Flying Blue lub przez Moja Podróż.

Mogą Państwo również uzyskać najświeższe informacje od KLM na Facebooku, poprzez komunikator Messenger , przez nasze konto na Twitterze, na stronie KLM.com lub poprzez Państwa biuro podróży.

Podczas całej podróży mogą Państwo liczyć na profesjonalną i indywidualną opiekę naszego personelu naziemnego oraz pokładowego.

 

Skontaktuj się z nami poprzez sieci społecznościowe 24/7

W przypadku pytań, próśb lub komentarzy, zawsze można . Nasze zespoły obsługi mediów społecznościowych pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i zawsze starają się odpowiadać tak szybko, jak tylko to możliwe.

Można także skontaktować się z nami telefonicznie. W celu sprawdzenia naszych godzin pracy w Państwa kraju oraz uzyskania dodatkowych informacji, prosimy przejść na stronę obsługi klienta.

 

Numer 1 pod względem punktualności

Zapewne zależy Państwu na dotrzymywaniu terminów. Jeśli potrzebują Państwo dotrzeć do celu na czas, najbardziej punktualne linie na świecie mają nadzieję powitać Państwa na swoim pokładzie.

most punctual airline
 

Opóźniony lub anulowany lot

Opóźnienie lub anulowanie lotu, czy też spóźnienie na połączenie transferowe jest niezwykle frustrujące i stanowi dla pasażera duży problem. Wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie, starając się zminimalizować niedogodności:

  • Zrobimy dla Państwa ponowną rezerwację na najlepszy z dostępnych lotów alternatywnych, uwzględniając w pierwszej kolejności loty obsługiwane przez Air France, KLM oraz partnerów SkyTeam.
  • Poinformujemy Państwa o nowym rozkładzie podróży poprzez e-mail, SMS lub telefonicznie.
  • W zależności od Państwa preferencji mogą Państwo zgłosić prośbę dotyczącą alternatywnego lotu bezpośrednio poprzez nasze telefoniczne centrum obsługi klienta, media społecznościowe lub biuro podróży.
  • Aktualne informacje dotyczące Państwa podróży można uzyskać poprzez Moja Podróż. W niektórych sytuacjach mogą Państwo również dokonać zmiany rezerwacji osobiście, logując się do Moja Podróż.

Zawsze zadbamy o to, aby Państwa bagaż został dostarczony do Państwa miasta docelowego.

W trosce o Państwa podstawowe potrzeby proponujemy Państwu kupony na jedzenie i napoje oraz karty telefoniczne prepaid. W razie potrzeby zapewnimy Państwu również pobyt w hotelu, a także transport do i z hotelu.

Jeżeli Państwa podróż została przerwana, na przykład ze względu na to, że Państwa lot KLM został zarezerwowany dla zbyt dużej liczby pasażerów, lub jeżeli otrzymali Państwo miejsce w innej klasie podróży, gwarantujemy możliwość uzyskania rekompensaty.

Dowiedz się wszystkiego na temat .

 

Zwrot kosztów lub rekompensata

Jeżeli Państwa lot został anulowany lub jest opóźniony o ponad 3 godziny, mogą Państwo zdecydować się na przełożenie swojej podróży na późniejszy termin (w zależności od dostępności). Mogą Państwo również anulować swoją podróż, jeżeli Państwa plany uległy zmianie. W przypadku transferu mogą Państwo również zdecydować się na lot powrotny do miejsca wylotu, zgodnie z tym, co jest zapisane na bilecie (jeśli dotyczy). Otrzymają Państwo wówczas zwrot kosztów, o który można wnioskować w kilku krokach na KLM.com (wystarczy wypełnić formularz zwrotu kosztów poprzez naszą stronę obsługi klienta) lub za pośrednictwem Państwa biura podróży.

Mogą być Państwo również uprawnieni do zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów – nasi pracownicy z działu obsługi klienta KLM chętnie udzielą szczegółowych informacji na ten temat!

Analogicznie, jeżeli nie są Państwo zadowoleni z zakupionej opcji dodatkowej (na przykład wyjątkowo wygodnego miejsca), wystarczy po prostu wejść na stronę KLM.com i wypełnić formularz zwrotu kosztów.

 

Opieka na pokładzie samolotu

Zawsze staramy się zapewnić Państwu najlepszą obsługę na pokładzie samolotu. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek problemy ze swoim miejscem, posiłkiem, zestawem do rozrywki lub czymkolwiek innym, prosimy o poinformowanie o tym naszego personelu pokładowego. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę na pokładzie samolotu oraz umilić czas podróży, na przykład proponując alternatywne rozwiązanie lub rekompensatę.

 

Opóźniony bagaż

Jeżeli po przylocie okaże się, że brakuje Państwa bagażu, w miarę naszych możliwości od razu Państwa o tym poinformujemy.* Dzięki temu nie będą Państwo musieli tracić czasu na czekanie przy taśmociągu bagażowym. Nasz personel przy stanowisku obsługi bagażu pomoże Państwu wypełnić raport dotyczący bagażu, aby było wiadomo, jakiego rodzaju torby należy szukać. Po przylocie na niektóre lotniska mogą Państwo również przez KLM.com.**

Skontaktujemy się z Państwem, gdy tylko Państwa bagaż będzie gotowy do odebrania lub dostarczenia, i oczywiście zrekompensujemy wszystkie niezbędne koszty, które Państwo ponieśli. Prosimy o poinformowanie nas o wszystkich problemach dotyczących bagażu w ciągu 7 dni od przylotu. W wyjątkowych sytuacjach, gdy w ciągu 21 dni nie będziemy mogli zlokalizować Państwa bagażu lub gdy zostanie on przez nas uszkodzony, oczywiście zaproponujemy Państwu rekompensatę.

* W przypadku gdy będziemy posiadali Państwa dane kontaktowe i zlokalizujemy Państwa bagaż w innym miejscu niż lotnisko Państwa przylotu.
** Mogą Państwo zgłosić opóźniony bagaż online w przypadku poniższych miejsc: Almaty, Ateny, Barcelona, Christiansand, Frankfurt, Göteborg, Helsinki, Linköping, Lizbona, Madryt, Meksyk, Paryż, Mediolan, Oslo, Sandefjord, Stavanger, Sztokholm, Trondheim lub Erywań

 

Specjalna opieka dla naszych lojalnych klientów

Jako uczestnik programu Flying Blue mogą Państwo cieszyć się osobistymi przywilejami. Członkom Elite i Elite Plus zapewniamy również pierwszeństwo kontaktu ze wszystkimi naszymi telefonicznymi biurami obsługi klienta. Mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat Flying Blue , aby uzyskać informacje o wszystkich korzyściach.

 

Będziemy wdzięczni za Państwa opinie

Państwa doświadczenia podczas podróży są dla nas bardzo ważne! To właśnie dlatego niezależne agencje prowadzą badania, dzięki którym możemy dowiedzieć się, co sądzą Państwo o nas i naszej obsłudze:

  • Badania poziomu zadowolenia i zgodności usług  (przeprowadzone przez Kantar i Qualtrics): po zakończeniu lotu mogą Państwo otrzymać e-mail z zaproszeniem do udziału w badaniu poziomu zadowolenia. Następnie wybrani członkowie Flying Blue są proszeni o obserwowanie jakości obsługi podczas lotu.
  • Monitorowanie obsługi klienta (przeprowadzone przez InSites Consulting): dzięki temu badaniu dowiadujemy się, jak klienci oceniają proces rozpatrywania reklamacji.
  • Ocena centrów obsługi klienta (przeprowadzona przez BVA i MediaTech): w tym badaniu oceniamy jakość funkcjonowania naszych telefonicznych centrów obsługi klienta.
  • Uczestniczymy również w innych badaniach prowadzonych przez strony trzecie takie jak IATA czy Schiphol i realizujemy kilka badań ad hoc.

Dzięki udzielanym przez Państwa odpowiedziom oceniamy i staramy się udoskonalać nasze usługi. Państwa dane osobowe nigdy nie będą wykorzystywane w ofertach komercyjnych ani w korespondencji, chyba że wcześniej jednoznacznie wyrażą Państwo na to zgodę.

Jeżeli pomimo naszych starań w celu ułatwienia Państwa podróży, nie spełniła ona Państwa oczekiwań, prosimy nas o tym powiadomić! Dołożymy wszelkich starań, aby udoskonalić naszą obsługę, a pracownicy Centrum kontaktu z klientem KLM szybko udzielą Państwu odpowiedzi.
W KLM robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wywiązać się z naszych zobowiązań. W określonych nadzwyczajnych okolicznościach może się okazać, że realizacja tych zobowiązań nie będzie możliwa, dlatego przepraszamy, jeżeli nie wszystkie Państwa oczekiwania zostaną spełnione.
Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie nam Państwa opinii.