Gold: radość wygodnego podróżowania

Flying Blue Gold został stworzony z myślą o pasażerach często podróżujących samolotem, którzy oczekują wygody podczas swojej podróży. Mogą oni czerpać korzyści z coraz większego wyboru profitów i zniżek oraz uzyskać 75% więcej Mil Nagrodowych na swoich lotach!

Warunki członkostwa na poziomie Gold

Flying Blue Gold Card

Aby stać się członkiem Gold, trzeba osiągnąć jedną z poniższych wartości progowych w czasie roku kalendarzowego:

  • Zgromadzić 40 000 Mil Statusowych (60 000 we Francji i Monako) na lotach z jednym z partnerów SkyTeam.

LUB

  • Odbyć 30 lotów kwalifikujących z jednym z partnerów SkyTeam.

To, który próg zostanie osiągnięty w pierwszej kolejności zależy od określonych zachowań związanych z podróżowaniem. W przypadku odbywania wielu krótkich podróży, 30 lotów kwalifikujących można zrealizować w krótkim czasie. Natomiast jeżeli wybrane miasta docelowe znajdują się w większej odległości, można bardzo szybko zgromadzić wystarczającą liczbę Mil Statusowych, aby zostać członkiem Silver i cieszyć się korzyściami!

Korzyści na poziomie Gold w zakresie lotów i usług związanych z lotem

Program Flying Blue oferuje członkom Gold coraz lepsze korzyści. Teraz mogą Państwo uzyskać 75% dodatkowych Mil Nagrodowych na lotach liniami lotniczymi SkyTeam oraz korzystać z coraz większej dostępności biletów podczas rezerwacji lotu nagrodowego. Jako osoby często podróżujące samolotem mogą Państwo korzystać z odprawy dla Klasy Business, a także zrelaksować się w poczekalni z napojem lub przekąską przed swoim lotem. Oprócz tego mogą Państwo cieszyć się dodatkowymi usługami, które ułatwiają podróżowanie, takimi jak: dodatkowy limit bagażu, specjalne wyróżnienie, usługi SkyPriority oraz 50% zniżki na miejsce w strefie Economy Comfort. Poziom Gold zapewnia Państwu wygodniejszą i bardziej stylową podróż.

Korzyści Flying Blue na poziomie Gold


Korzyści w zakresie bagażu

Dodatkowy limit bagażu rejestrowanego¹Limit bagażu zwiększony o 1 sztukę w przypadku biletów na loty obsługiwane przez SkyTeam, HOP!, Aircalin oraz na loty Air Corsica na Korsykę/z Korsyki.²
Korzyści w zakresie miejsc podczas lotów KLM³

Strefa Economy Comfort podczas lotów KLMZniżka 50%
Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi podczas lotów KLMZniżka 50%
Preferowane miejsca podczas lotów KLMBezpłatnie
Standardowy wybór miejsc⁴Bezpłatnie
Korzyści w zakresie miejsc podczas lotów Air France³
Miejsce PlusZniżka 50%
Miejsce Duo w rzędzie składającym się z 2 miejscZniżka 50%
Miejsce Duo na górnym pokładzie A380Zniżka 50%
Miejsce z przodu kabinyZniżka 50%
Standardowy wybór miejsc⁴Bezpłatnie


Miejsce Delta Comfort+ podczas lotów obsługiwanych przez Delta Air LinesBezpłatnie⁵
Zdobywanie Mil za przeloty oraz u naszych partnerówYes
Wydawanie Mil na przeloty oraz u naszych partnerówYes
Większa dostępność biletów nagrodowychTak, w przypadku podróżowania w Klasie Business
Nagroda w postaci podwyższenia klasy podróżyYes
Nagrody w postaci biletów w klasie First Class i podwyższenia klasy podróży podczas lotów AIR FRANCEYes
Przenoszenie Mil Statusowych⁶Yes
Utrzymanie poziomu członkostwa podczas urlopu macierzyńskiego⁷Yes
Usługi priorytetowe¹²Usługi SkyPriority:
- Pierwszeństwo podczas odprawy
- Pierwszeństwo podczas zdawania bagażu
- Pierwszeństwo podczas wchodzenia na pokład
- Pierwszeństwo podczas odprawy imigracyjnej i kontroli bezpieczeństwa
- Pierwszeństwo obsługi przy kasach biletowych i w punktach transferowych
- Priorytetowa obsługa bagażu
Bonus Elite75%
Bezpłatne transfery¹³Bezpłatny transfer pomiędzy lotniskiem Paris-Charles de Gaulle a lotniskiem Paris-Orly autobusem Le Bus Direct
Specjalna usługa rezerwacjiYes
Zniżki u partnerów dla członków Flying BlueYes
Newsletter z wyjątkowymi ofertamiYes
Konto Flying Blue umożliwiające szybką i wygodną rezerwacjęYes
Dostęp do poczekalniBezpłatny dostęp w przypadku lotów SkyTeam odbywających się tego samego dnia - Możliwość bezpłatnego zaproszenia gościa (w zależności od dostępności) ⁸ - Dostęp dla dodatkowych gości możliwy za opłatą⁹
Gwarantowane miejsce w Klasie Economy¹°Na lotach dalekiego zasięgu AIR FRANCE, KLM lub partnerów SkyTeam¹¹
Preferowany status na liście oczekującychYes
Preferowany status na liście rezerwowejYes

¹Dodatkowy bagaż może ważyć maksymalnie 23 kg podczas podróży klasą Economy lub Premium Economy lub 32 kg podczas podróży klasą Business lub First Class
²Dla wszystkich lotów, przy których uwzględnia się wagę: dodatkowy limit bagażu to 10 kg (Silver), 15 kg (Gold) lub 20 kg (Platinum).
³Uwaga: zamówienie tych miejsc przy bramkach nie jest możliwe, a po wejściu na pokład zniżki nie obowiązują. Zniżka nie obowiązuje w przypadku biletu wykupionego za Mile.
⁴Ta korzyść dotyczy też lotów sprzedawanych przez Delta Air Lines i obsługiwanych przez AIR FRANCE lub KLM
⁵W dniu wylotu, miejsca Comfort+ będą przyznawane przy bramce w zależności od dostępności. Niezależnie od statusu Flying Blue Elite nie można rezerwować miejsc Delta Comfort+ dla biletu według taryfy Basic Economy (E).
⁶31 grudnia każdego roku wszyscy uczestnicy Flying Blue Elite, którzy zdobyli więcej Mil Statusowych niż jest to wymagane do utrzymania obecnego poziomu członkostwa w programie, przenoszą nadwyżkę Mil Statusowych na kolejny rok. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku osiągnięcia wyższego poziomu członkostwa. Jeśli w ostatnim roku nie utrzymali Państwo swojego poziomu członkostwa, Państwa Mile Statusowe nie zostaną przeniesione.
⁷Jeden wniosek dla jednego urlopu macierzyńskiego, składany po utracie poziomu członkostwa.
⁸Dostęp do poczekalni przylotów na lotnisku Paris-Charles de Gaulle na terminalu 2C jest bezpłatny dla uczestników Gold i Platinum programu Flying Blue, jeśli przylecieli na międzynarodowy lot dalekobieżny sprzedawany przez AIR FRANCE lub KLM.
⁹Opłaty za dostęp do poczekalni są różne na poszczególnych lotniskach, a możliwość korzystania z niej zależy od jej dostępności.
W poczekalni Crown Lounge 52 dla lotów spoza strefy Schengen na lotnisku Amsterdam Schiphol:
- Goście członków Flying Blue Platinum i Flying Blue Gold mogą korzystać z poczekalni jak zawsze, poza godzinami szczytu (codziennie rano między 7:30 a 11:00).
¹°Będą Państwo mieli zagwarantowane miejsce w klasie Economy w przypadku rezerwacji według pełnej taryfy na loty dalekobieżne liniami AIR FRANCE, KLM lub innymi partnerskimi liniami SkyTeam dokonanej z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.
¹¹Dotyczy lotów według pełnej taryfy zarezerwowanych z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem, tylko jeśli wszystkie klasy (Economy, Business i First Class, jeśli dotyczy) są w pełni zarezerwowane
¹²Aby cieszyć się korzyściami z poziomu SkyTeam Elite oraz Elite Plus na lotach TAROM należy okazać ważną kartę programu lojalnościowego przy stanowisku odprawy.
¹³Bezpłatna usługa dostępna wyłącznie dla członków ze statusem Elite Plus po okazaniu karty Flying Blue.

Korzyści od innych partnerów Flying Blue na poziomie Gold

Jako członkowie programu na poziomie Gold zyskują Państwo większe zniżki i niższe stawki u naszych partnerów. Mogą Państwo skorzystać z 18% zniżki na wypożyczenie limuzyny w Sixt, a także 15% zniżki od najkorzystniejszych dostępnych taryf w wypożyczalni Hertz. W niektórych hotelach naszych partnerów mogą Państwo skorzystać z możliwości późnego wymeldowania się lub podwyższenia standardu pokoju. Inni nasi partnerzy dołożą wszelkich starań, aby byli Państwo traktowani jak goście VIP i zaskoczą Państwa wieloma zniżkami.

Odkryj, co nasi partnerzy mają do zaoferowania naszym członkom na poziomie Gold 

Obejrzyj film

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu, który pozwoli odkryć wszystkie korzyści płynące z członkostwa na poziomie Gold. Krótka animacja pokaże Państwu, z czym wiąże się członkostwo na poziomie Gold.

Co należy zrobić, aby osiągnąć wyższy poziom

Poziom Gold umożliwia Państwu przenoszenie Mil Statusowych na kolejny rok, otwierając drogę do osiągnięcia poziomu Platinum. Aby podwyższyć swój poziom członkostwa, trzeba osiągnąć jedną z poniższych wartości progowych w czasie roku kalendarzowego:

Poziom członkostwaWymagana liczba Mil Statusowych Wymagana liczba lotów kwalifikujących
Ivorypoziom przystąpienia lub  poziom przystąpienia
Silver
(Elite)
25 000 Mil Statusowych
(30,000 in France and Monaco)
 lub15 lotów kwalifikujących
Gold
(Elite Plus)
40 000 Mil Statusowych
(60 000 we Francji i Monako)
 lub30 lotów kwalifikujących
Platinum
(Elite Plus)
70 000 Mil Statusowych
(90 000 we Francji i Monako)
 lub60 lotów kwalifikujących


Porównaj korzyści przypisane do poszczególnych poziomów członkostwa
Dowiedz się, ile Mil zdobędziesz na konkretnym locie
Zobacz stan swoich Mil
Zarezerwuj lot i uzyskaj Mile Statusowe

Dobrze wiedzieć

Przenoszenie Mil Statusowych
31 grudnia każdego roku wszystkim uczestnikom Flying Blue Elite, którzy zgromadzili Mile Statusowe powyżej progu wymaganego do utrzymania ich bieżącego poziomu członkostwa, przysługuje możliwość przeniesienia nadwyżkowych Mil Statusowych na następny rok. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku osiągnięcia wyższego poziomu członkostwa. Uczestnikom, którzy nie utrzymali swojego poziomu członkostwa, nie przysługuje możliwość przeniesienia Mil Statusowych.