Platinum: ekskluzywny sposób podróżowania

Flying Blue Platinum jest najwyższym poziomem Elite stworzonym z myślą o naszych podróżnych klasy premium. Zapewnia najwyższy poziom wygody i luksusu, jaki mamy do zaoferowania, i pozwala czerpać korzyści ze 100% większej liczby Mil Nagrodowych zdobywanych w ramach lotów.

Warunki członkostwa na poziomie Platinum

Flying Blue Platinum Card

Aby uzyskać członkostwo na poziomie Platinum, trzeba osiągnąć jedną z poniższych wartości progowych w czasie roku kalendarzowego:

  • Zgromadzić 70 000 Mil Statusowych (90 000 we Francji i Monako) na lotach z jednym z partnerów SkyTeam.

LUB

  • Odbyć 60 lotów kwalifikujących z jednym z partnerów SkyTeam.

Osoby bardzo często podróżujące samolotem nie będą miały problemu z osiągnięciem któregoś z powyższych progów. W przypadku odbywania wielu krótkich podróży, 60 lotów kwalifikujących można łatwo zrealizować. Natomiast jeżeli wybrane miasta docelowe znajdują się w większej odległości i podróżują Państwo w Klasie Business, liczba Mil Statusowych bardzo szybko się powiększa, pozwalając na uzyskanie wartości progowej w postaci 70 000 Mil. Tym sposobem mogą już Państwo podwyższyć swoje członkostwo do poziomu Platinum i cieszyć się wszystkimi korzyściami!

Korzyści na poziomie Platinum w zakresie lotów i usług związanych z lotem

Członkowie Platinum to nasi podróżni światowej klasy. Państwa Mile Nagrodowe są podwajane podczas każdego lotu. Mogą Państwo również korzystać z większej dostępności biletów podczas rezerwowania lotu nagrodowego. Teraz mają Państwo też dostęp do poczekalni na lotnisku bez dodatkowych kosztów, a oprócz tego mogą Państwo korzystać z usług SkyPriority obejmujących: pierwszeństwo podczas odprawy, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz najwyższy priorytet na liście oczekujących w przypadku, gdy na wybrany lot nie ma już miejsc. Flying Blue Platinum sprawia, że podróżowanie i przyjemność idą ze sobą w parze.

Korzyści Flying Blue na poziomie Platinum

Korzyści w zakresie bagażu
Dodatkowy limit bagażu rejestrowanego¹Limit bagażu zwiększony o 1 sztukę w przypadku biletów na loty obsługiwane przez SkyTeam, HOP!, Aircalin oraz na loty Air Corsica na Korsykę/z Korsyki.²
Korzyści w zakresie miejsc podczas lotów KLM³
Wcześniejszy wybór miejsc w strefie Economy Comfort⁴Podczas lotów obsługiwanych i sprzedawanych przez KLM
Strefa Economy Comfort podczas lotów KLMBezpłatnie
Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi podczas lotów KLMBezpłatnie
Preferowane miejsca podczas lotów KLMBezpłatnie
Standardowy wybór miejsc⁵Bezpłatnie
Korzyści w zakresie miejsc podczas lotów Air France³
Miejsce PlusBezpłatnie
Miejsce Duo w rzędzie składającym się z 2 miejscBezpłatnie
Miejsce Duo na górnym pokładzie A380Bezpłatnie
Miejsce z przodu kabinyBezpłatnie
Standardowy wybór miejsc⁵Bezpłatnie


Miejsce Delta Comfort+ podczas lotów obsługiwanych przez Delta Air LinesBezpłatnie⁶
Zdobywanie Mil za przeloty oraz u naszych partnerówYes
Wydawanie Mil na przeloty oraz u naszych partnerówYes
Większa dostępność biletów nagrodowychTak, w przypadku podróżowania w Klasie Business
Nagroda w postaci podwyższenia klasy podróżyYes
Nagrody w postaci biletów w klasie First Class i podwyższenia klasy podróży podczas lotów AIR FRANCEYes
Przenoszenie Mil Statusowych⁷Yes
Utrzymanie poziomu członkostwa podczas urlopu macierzyńskiego⁸Yes
Platinum for LifeTak, po 10 kolejnych latach członkostwa na poziomie Platinum

Usługi priorytetowe¹³

SkyPriority services:
- Pierwszeństwo podczas odprawy
- Pierwszeństwo podczas zdawania bagażu
- Pierwszeństwo podczas wchodzenia na pokład
- Pierwszeństwo podczas odprawy imigracyjnej i kontroli bezpieczeństwa
- Pierwszeństwo obsługi przy kasach biletowych i w punktach transferowych
- Priorytetowa obsługa bagażu
Bonus Elite100%
Bezpłatne transfery¹⁴Bezpłatny transfer pomiędzy lotniskiem Paris-Charles de Gaulle a lotniskiem Paris-Orly autobusem Le Bus Direct
Infolinia PlatinumYes
Specjalna usługa rezerwacjiYes
Zniżki u partnerów dla członków Flying BlueYes
Newsletter z wyjątkowymi ofertamiYes
Konto Flying Blue umożliwiające szybką i wygodną rezerwacjęYes
Dostęp do poczekalniBezpłatny dostęp w przypadku lotów SkyTeam odbywających się tego samego dnia - Możliwość bezpłatnego zaproszenia gościa (w zależności od dostępności)⁹ Dostęp dla dodatkowych gości możliwy za opłatą¹°
Gwarantowane miejsce w Klasie Economy¹¹Na lotach dalekiego zasięgu AIR FRANCE, KLM lub partnerów SkyTeam¹²
Preferowany status na liście oczekującychYes
Preferowany status na liście rezerwowejYes

¹ Dodatkowy bagaż może ważyć maksymalnie 23 kg podczas podróży klasą Economy lub Premium Economy lub 32 kg podczas podróży klasą Business lub First Class.
² Dla wszystkich lotów, przy których uwzględnia się wagę: dodatkowy limit bagażu to 10 kg (Silver), 15 kg (Gold) lub 20 kg (Platinum).
³ Uwaga: zamówienie tych miejsc przy bramkach nie jest możliwe, a po wejściu na pokład zniżki nie obowiązują. Zniżka nie obowiązuje w przypadku biletu wykupionego za Mile.
⁴ Zależnie od dostępności, członkowie Platinum mogą skorzystać z automatycznego przypisania miejsc w strefie Economy Comfort w przypadku lotów operowanych i oferowanych przez KLM. Jeśli miejsca w strefie Economy Comfort nie są dostępne, wówczas członkom Platinum zostaną przydzielone miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi, a gdy i te nie będą dostępne - preferowane miejsca. W przypadku braku dostępności wyjątkowo wygodnych miejsc, przydzielimy Państwu standardowe miejsca.
⁵ Ta korzyść dotyczy też lotów sprzedawanych przez Delta Air Lines i obsługiwanych przez AIR FRANCE lub KLM.
⁶ W dniu wylotu, miejsca Comfort+ będą przyznawane przy bramce w zależności od dostępności. Niezależnie od statusu Flying Blue Elite nie można rezerwować miejsc Delta Comfort+ dla biletu według taryfy Basic Economy (E).
⁷ 31 grudnia każdego roku wszyscy uczestnicy Flying Blue Elite, którzy zdobyli więcej Mil Statusowych niż jest to wymagane do utrzymania obecnego poziomu członkostwa w programie, przenoszą nadwyżkę Mil Statusowych na kolejny rok. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku osiągnięcia wyższego poziomu członkostwa. Jeśli w ostatnim roku nie utrzymali Państwo swojego poziomu członkostwa, Państwa Mile Statusowe nie zostaną przeniesione.
⁸ Jeden wniosek dla jednego urlopu macierzyńskiego, składany po utracie poziomu członkostwa.
⁹ Dostęp do poczekalni przylotów na lotnisku Paris-Charles de Gaulle na terminalu 2C jest bezpłatny dla uczestników Gold i Platinum programu Flying Blue, jeśli przylecieli na międzynarodowy lot dalekobieżny sprzedawany przez AIR FRANCE lub KLM.
¹° Opłaty za dostęp do poczekalni są różne na poszczególnych lotniskach, a możliwość korzystania z niej zależy od jej dostępności.*
* Członkowie Flying Blue Platinum mogą nieodpłatnie zabrać ze sobą dzieci w wieku od 0 do 18 lat do poczekalni KLM Crown Lounge na lotnisku Amsterdam Schiphol, jeśli podróżują one tym samym lotem. Członkowie Platinum podróżujący tym samym lotem ze swoimi dziećmi w wieku od 18 do 24 lat mogą skorzystać z obniżonej opłaty za wstęp w wysokości €15  lub 3000 mil za każde dziecko.
W poczekalni Crown Lounge 52 dla lotów spoza strefy Schengen na lotnisku Amsterdam Schiphol:
- Goście członków Flying Blue Platinum i Flying Blue Gold mogą korzystać z poczekalni jak zawsze, poza godzinami szczytu (codziennie rano między 7:30 a 11:00).
- Goście klientów Ultimate, Skipper i C2000 mogą korzystać z poczekalni w dowolnym momencie.
¹¹ Będą Państwo mieli zagwarantowane miejsce w klasie Economy w przypadku rezerwacji według pełnej taryfy na loty dalekobieżne liniami AIR FRANCE, KLM lub innymi partnerskimi liniami SkyTeam dokonanej z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.advance.
¹² Dotyczy lotów według pełnej taryfy zarezerwowanych z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem, tylko jeśli wszystkie klasy (Economy, Business i First Class, jeśli dotyczy) są w pełni zarezerwowane
¹³ Aby cieszyć się korzyściami z poziomu SkyTeam Elite oraz Elite Plus na lotach TAROM należy okazać ważną kartę programu lojalnościowego przy stanowisku odprawy.
¹⁴ Bezpłatna usługa dostępna wyłącznie dla członków ze statusem Elite Plus po okazaniu karty Flying Blue.

Stań się członkiem Platinum for Life

Oczywiście jako członkowie Platinum mogą Państwo przenosić swoje Mile Statusowe na kolejny rok, ułatwiając utrzymanie swojego poziomu Platinum. Po 10 kolejnych latach członkostwa na poziomie Platinum zostaną Państwo nagrodzeni dożywotnią kartą Platinum for Life. Oznacza to, że nie będą już Państwo musieli osiągać wymaganego progu, aby podczas każdej podróży móc stale cieszyć się wszystkimi przywilejami, do których się Państwo przyzwyczaili.

Obejrzyj film

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu, który pozwoli odkryć wszystkie korzyści płynące z członkostwa Platinum. Krótka animacja pokaże Państwu, z czym wiąże się członkostwo na poziomie Platinum.

Co należy zrobić, aby utrzymać swój poziom Platinum

Aby utrzymać swój poziom członkostwa, trzeba osiągnąć jedną z poniższych wartości progowych w czasie roku kalendarzowego:

Poziom członkostwaWymagana liczba Mil StatusowychWymagana liczba lotów kwalifikujących
Ivorypoziom przystąpieniapoziom przystąpienia
Silver
(Elite)
25 000 Mil Statusowych
(30 000 we Francji i Monako)
 lub   15 lotów kwalifikujących
Gold
(Elite Plus)
40 000 Mil Statusowych
(60 000 we Francji i Monako)
 lub30 lotów kwalifikujących
Platinum
(Elite Plus)
70 000 Mil Statusowych
(90 000 we Francji i Monako)
 lub60 lotów kwalifikujących


Porównaj korzyści przypisane do poszczególnych poziomów członkostwa
Dowiedz się, ile Mil zdobędziesz na konkretnym locie
Zobacz stan swoich Mil
Zarezerwuj lot i uzyskaj Mile Statusowe

Dobrze wiedzieć

Przenoszenie Mil Statusowych

31 grudnia każdego roku wszystkim uczestnikom Flying Blue Elite, którzy zgromadzili Mile Statusowe powyżej progu wymaganego do utrzymania ich bieżącego poziomu członkostwa, przysługuje możliwość przeniesienia nadwyżkowych Mil Statusowych na następny rok. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku osiągnięcia wyższego poziomu członkostwa. Uczestnikom, którzy nie utrzymali swojego poziomu członkostwa, nie przysługuje możliwość przeniesienia Mil Statusowych.