Zmiana lub anulowanie lotu

Zmiana planów podróży? Mogą Państwo zmienić loty lub anulować rezerwację, w zależności od warunków taryfy zakupionego biletu. Aby cieszyć się jeszcze większą swobodą zmiany lotów KLM w obrębie Europy, mogą Państwo wybrać opcję Flexibility podczas rezerwowania biletu Light lub Standard.
 

Zmiana lotów

Mogą Państwo zmieniać daty, godziny podróży i/lub miasta docelowe przy każdym rodzaju modyfikowanego biletu lub jeśli zakupili Państwo opcję Flexibility. Warunki zmiany lotu dla Państwa rodzaju biletu znajdują się na Moja Podróż oraz w wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Proszę jedynie upewnić się, że Państwa numer biletu zaczyna się od „074” (KLM), „057” (Air France) lub od „006” (Delta Air Lines).

Zaloguj się na Moja Podróż

Zmień loty online

Aby wymienić bilet nagrodowy, skontaktuj się z Biurem Obsługi Flying Blue.

Zmiana lotów online

1. Zaloguj się do Moja Podróż. Jeżeli dokonali już Państwo odprawy na swój lot, należy ją anulować , aby mieć możliwość zmiany lotu. Na Moja Podróż trzeba przejść do szczegółów swojego lotu i kliknąć przycisk „Zmień loty”.

2. Wyszukaj i wybierz terminy alternatywnych lotów, ich godziny, a nawet miasta docelowe. Wszelkie opłaty za zmianę i różnice między taryfami zostaną jasno określone.

3. Jeśli wykupili Państwo opcje dodatkowe na loty KLM, teraz można je zarezerwować ponownie na nowy lot, a różnica w cenie zostanie uregulowana. Jeżeli te same opcje dodatkowe nie są już dostępne dla nowego lotu i/lub jeśli kupią Państwo inne opcje, można poprosić o zwrot kosztów za opcje dodatkowe dla lotów KLM. W niektórych przypadkach otrzymają Państwo voucher w ramach zwrotu kosztów.

4. Potwierdź zmianę swojego lotu. Wszelkie dodatkowe koszty lotu i opcji dodatkowych można opłacić za pomocą wybranej formy płatności; wszystkie nadpłaty zostaną rozliczone i/lub zwrócone w formie voucherów.

To wszystko! Niezwłocznie prześlemy Państwu wiadomość e-mail z potwierdzeniem wraz ze szczegółami nowej podróży. Ponadto oczywiście mogą Państwo zobaczyć je na Moja Podróż w dowolnym momencie, również za pomocą telefonu komórkowego oraz aplikacji KLM. Państwa nowy bilet i wszelkie vouchery zostaną wysłane w osobnych wiadomościach e-mail.


Zmiana lotów przez telefon lub media społecznościowe
Możemy również zorganizować zmianę lotu w Państwa imieniu. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu poprzez media społecznościowe lub telefonicznie.

W przypadku dokonywania zmiany biletu za naszym pośrednictwem należy uiścić opłatę administracyjną. Opłata nie jest wymagana, jeżeli posiadają Państwo całkowicie elastyczny rodzaj biletu lub jeżeli wykupili Państwo opcję Flexibility, aby zmienić swój lot.

Skontaktuj się z nami w celu dokonania zmiany lotu

 

Wykup opcję Flexibility, by zmieniać loty

Będą Państwo podróżować po Europie z zamiennym biletem Light lub Standard? Proponujemy wybrać opcję Flexibility podczas rezerwowania lotów na KLM.com, aby zyskać swobodę bezpłatnej i nawet trzykrotnej zmiany planów!

Opcja Flexibility pozwala na:

  • Dokonanie do 3 zmian któregokolwiek lub wszystkich lotów w Państwa rezerwacji.
  • Modyfikację terminów podróży, godzin i/lub miasta docelowego (na terenie Europy).
  • Dokonanie zmiany do 48 godzin przed lotem, którego ma dotyczyć modyfikacja.

Brak opłat za zmianę i brak opłaty administracyjnej! Brak różnic w cenie taryfy w przypadku zmian dotyczących tej samej taryfy. Gdy zmiana obejmuje wyższy typ taryfy, należy zapłacić różnicę w cenie. Natomiast w przypadku zmiany na niższy typ taryfy różnica w cenie nie zostanie zwrócona. Ponowne przeliczenie podatku może nieco podwyższyć nową cenę biletu.


Zakup opcji Flexibility jest możliwy jedynie podczas rezerwacji na KLM.com i tylko w przypadku rejsów na terenie Europy – co najmniej na 10 dni przed wylotem


Przeczytaj warunki opcji Flexibility

 

Anulowanie lotów

W wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji znajdą Państwo warunki anulowania biletu.

Aby anulować loty zarezerwowane bezpośrednio przez KLM, wystarczy zgłosić prośbę online o zwrot kosztów. Prosimy zauważyć, że wszystkie loty w ramach Państwa rezerwacji zostaną anulowane.

Aby anulować bilety zarezerwowane przez biuro podróży, prosimy skontaktować się z agentem.

Dowiedz się więcej na temat zwrotu kosztów

 

Korekta nazwiska na rezerwacji

Jeżeli imię i nazwisko widniejące na Państwa rezerwacji nie jest zgodne z imieniem i nazwiskiem znajdującym się w Państwa paszporcie, mogą Państwo zwrócić się o jego skorygowanie. Można to zrobić, kontaktując się z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych lub dzwoniąc do naszego Centrum kontaktu z klientem KLM.
Niestety nie ma możliwości zamiany Państwa imienia i nazwiska na imię i nazwisko innej osoby – bilet pozostaje wystawiony na Państwa imię i nazwisko.

Proszę dopilnować, by zostało to skorygowane na czas.

  • Jeżeli Państwa podróż obejmuje loty obsługiwane przez KLM, Air France, Delta Air Lines lub Kenya Airways, oznaczone numerami z prefiksem KL, AF, DL lub KQ, mogą Państwo skorygować swoje imię i nazwisko bezpłatnie do 30 godzin przed wylotem.
  • Jeżeli Państwa podróż obejmuje loty obsługiwane przez jedną z naszych partnerskich linii lotniczych, muszą Państwo zwrócić się o dokonanie korekty imienia i nazwiska na co najmniej 72 godziny przed wylotem. Usługa ta jest bezpłatna. Proszę pamiętać, iż musi to zostać zatwierdzone przez daną partnerską linię lotniczą.
  • Jeżeli mają Państwo zarezerwowany bilet nagrodowy, proszę skontaktować się z Centrum Obsługi Flying Blue.
  • W przypadku rezerwacji dokonanej za pośrednictwem biura podróży prosimy o kontakt z agentem z dużym wyprzedzeniem przed wylotem.

Nie ma konieczności żądania wprowadzenia zmian
  • Jeżeli mają Państwo kilka imion. Wystarczy wpisać podczas rezerwacji pierwsze z nich.
  • Jeżeli na bilecie nazwiska są wpisane bez spacji, w taki sposób widnieją one także w naszych systemach.
  • Jeżeli na rezerwacji podane jest wyłącznie nazwisko panieńskie, pod warunkiem że na takie samo nazwisko wystawiony jest paszport.