Transfer

Na lotnisku Amsterdam Schiphol można łatwo dokonać transferu na lot KLM lub inny lot SkyTeam. Podczas transferu można zobaczyć szczegóły swojego lotu i wydrukować kartę pokładową w automacie samoobsługowym.

Film na temat bezproblemowego transferu

Zobacz film dotyczący transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol (dostępny jedynie w języku angielskim).

Transfer na lotnisku Amsterdam Schiphol

Gdy dokonujecie Państwo odprawy po raz pierwszy podczas swojej podróży, otrzymacie następujące dokumenty:

  • Karta pokładowa dla Państwa pierwszego lotu
  • Karta pokładowa dla Państwa lotu z przesiadką
  • Folder zawierający informacje dotyczące transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol

 

Standardowy czas transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol to 40 minut w przypadku lotu w obrębie Europy i 50 minut dla lotu międzykontynentalnego.

Jeżeli podróżują Państwo do/z krajów Schengen i spoza Schengen, powinni się Państwo liczyć z potrzebą przejścia dodatkowych kontroli bezpieczeństwa i kontroli celnych. Może to znacznie wydłużyć czas potrzebny na ukończenie procedury transferu.

Jeżeli nie zdążą Państwo na swój kolejny lot ze względu na brak czasu, automatycznie zostanie zarezerwowany dla Państwa następny lot. Państwa bagaż zostanie powtórnie oznaczony i nie będą musieli go Państwo odbierać i ponownie odprawiać na nowy lot. Informacje na temat nowego lotu zostaną odszukane i będą Państwo mogli wydrukować nową kartę pokładową w automacie.

Jeżeli mają Państwo więcej czasu na lotnisku Schiphol, zapewniamy wiele sposobów, które pomogą Państwu go umilić. Tutaj znajdą Państwo mapę lotniska Schiphol. Proponujemy udać się na zakupy do centrum handlowego See Buy Fly lub spróbować swojego szczęścia w Airport Casino. Mogą Państwo również odwiedzić Rijksmuseum na lotnisku Amsterdam Schiphol, gdzie warto obejrzeć stałą ekspozycję obejmującą dziesięć dzieł stworzonych przez holenderskich mistrzów Złotego Wieku.

Dowiedz się więcej na temat bagażu i transferów
Dowiedz się więcej na temat lotniska Amsterdam Schiphol

Loty z Azji:przylot lub transfer w Amsterdamie 
Po przylocie do Amsterdamu powitają Państwa nasi asystenci mówiący po koreańsku, chińsku lub japońsku, którzy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeżeli czeka Państwa przesiadka na inny lot, mogą Państwo skorzystać z naszych automatów samoobsługowych. Są one dostępne na terenie lotniska Amsterdam Schiphol i można je obsługiwać również w języku koreańskim, chińskim i japońskim.

Dowiedz się więcej na temat serwisu pokładowego na innych trasach

Automaty

Podczas transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol można sprawdzić szczegóły dotyczące swojego lotu, korzystając z automatu. Na lotnisku znajduje się około 100 takich urządzeń, między innymi przy wejściu na każdy pirs. Aby skorzystać z jednego z nich, należy zeskanować swój paszport, kartę pokładową lub kartę frequent flyer.

W ten sposób otrzymacie Państwo automatyczną aktualizację swojego lotu, łącznie z informacją na temat numeru bramki wylotu, godziny wejścia na pokład i godziny wylotu. W razie potrzeby można również zmienić przypisane sobie miejsce na następny lot lub zamówić wyjątkowo wygodne miejsce na pokładzie.

W rzadkich przypadkach spóźnienia na swój lot, można zobaczyć alternatywny rejs, który został zarezerwowany na automacie transferowym. Można również wydrukować swoją nową kartę pokładową. Jeżeli są Państwo upoważnieni do otrzymania kuponów na napoje czy posiłki, użycia telefonu lub uzyskania zniżki (Travel Discount Certificate), automat wydrukuje Państwa kupon. 

Dowiedz się więcej na temat Travel Discount Certificate

Transfer na lotniskach Paris-Charles de Gaulle i Londyn Heathrow

Paryż - Charles de Gaulle
Lotnisko Paris-Charles de Gaulle (CDG) jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie. Lotnisko, znane również jako Paryż Roissy, znajduje się 25 km na północ od Paryża.  

Port lotniczy Paris-Charles de Gaulle posiada 3 terminale:

  • Terminal 1 (CDG1) dla wylotów i przylotów międzynarodowych, z wyjątkiem Air France 
  • Terminal 2 (CDG2) dla wylotów i przylotów wszystkich rejsów Air France i lotów innych europejskich linii lotniczych
  • Terminal 3 (CDG3 lub T3) dla wylotów i przylotów rejsów czarterowych


Wszystkie terminale są ze sobą skomunikowane za pomocą bezpłatnego autobusu, który kursuje wahadłowo. Jeżeli odbywacie podróż z liniami KLM lub AIR FRANCE, Państwa przylot i odlot odbędzie się z Terminala 2.

Dowiedz się więcej na temat lotniska Paris-Charles de Gaulle

Londyn Heathrow
Lotnisko Londyn Heathrow (LHR), znane również jako BAA Heathrow Airport, należy do najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie. Lotnisko posiada 5 terminali:

Jeżeli lecicie Państwo z liniami KLM, Państwa przylot i odlot odbędzie się z Terminala 4. Stanowisko odprawy znajduje się na pierwszym piętrze Terminala 4. Hala przylotów znajduje się na parterze terminala 4.

Na lotnisku Londyn Heathrow znajdą Państwo również ekskluzywną poczekalnię SkyTeam.

Dowiedz się więcej na temat lotniska Londyn Heathrow

Transfer na innych lotniskach

Aby uzyskać więcej informacji o transferach na innych głównych lotniskach, odwiedź poniższe linki:

Detroit Metropolitan Airport
Memphis International Airport
Minneapolis-St. Paul International Airport

Nasz Przewodnik turystyczny (Destination Guide) zawiera informacje o lotniskach w wielu miastach docelowych na całym świecie.

Przejdź do Przewodnika turystycznego
Transfer na innych lotniskach SkyTeam 

SkyPriority

Jeżeli podróżują Państwo w Klasie Business KLM lub jesteście Państwo uczestnikami Flying Blue (lub SkyTeam) Elite Plus, zapewnimy Państwu pierwszeństwo przy dedykowanym punkcie transferowym.

Po prostu podążajcie za czerwonymi oznaczeniami SkyPriority i cieszcie się wyjątkowo łatwą podróżą na coraz większej liczbie lotnisk na całym świecie.

Na lotnisku Amsterdam Schiphol chętnie odpowiemy na Państwa pytania i spełnimy Państwa prośby dotyczące transferu w Poczekalni KLM Crown Lounge.

Dowiedz się więcej na temat SkyPriority