Podróżowanie z płynami zakupionymi w strefie bezcłowej

Planujecie Państwo zakupy w strefie bezcłowej na lotnisku lub pokładzie samolotu? Upewnijcie się, że możecie podróżować z płynami zakupionymi w strefie bezcłowej podczas transferu na lotnisku Unii Europejskiej, na przykład na lotnisku Amsterdam Schiphol.
 

Podróżowanie w granicach Europy

W granicach Europy można podróżować z płynami zakupionymi w strefie bezcłowej. Płyny, takie jak alkohol lub perfumy, zostaną odpowiednio zapakowane i zapieczętowane. Zabezpieczenie jest ważne przez jeden dzień. Nie wolno naruszać zabezpieczenia do czasu dotarcia do ostatecznego miasta docelowego, nawet jeżeli podróż obejmuje transfer.
 
 

Podróż do lub z krajów spoza Unii Europejskiej

Podczas transferu na europejskim lotnisku, w tym na lotnisku Amsterdam Schiphol, możecie Państwo mieć przy sobie płyny i żele zakupione w strefie bezcłowej na lotniskach pozaeuropejskich. Jednakże podczas transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol płyny te muszą być sprawdzone przy specjalnych stanowiskach transferowych (Transfer Liquids Checkpoints).

W przypadku podróży do Stanów Zjednoczonych można zabrać na pokład jedynie płyny zakupione w strefie bezcłowej, które zostały nabyte i zapieczętowane na lotnisku Amsterdam Schiphol.

Jeśli macie Państwo przesiadkę w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie, Państwa bagaż rejestrowany nie będzie ostemplowany podczas transferu do końcowego miasta docelowego. Zalecamy spakowanie do bagażu rejestrowanego wszelkich płynów zakupionych wcześniej w strefie bezcłowej.

Ważne: na innych lotniskach zastosowanie mają zawsze lokalne przepisy. Należy zapoznać się z nimi przed podróżą w przypadku przewożenia płynów.

 
 

Shop@KLM

W przypadku wielu rejsów KLM wylatujących z Amsterdamu możecie Państwo zamówić swoje bezcłowe towary online wygodnie z domu i otrzymać je na pokładzie samolotu. Możemy je również dostarczyć na adres domowy.

Dowiedz się więcej na temat Shop@KLM
 
 

KLM Wannagives

Chcecie zrobić komuś niespodziankę na pokładzie? Zapoznajcie się z ofertą prezentów, które można zamówić poprzez KLM Wannagives, takich jak wirtualny całus, kieliszek szampana czy ulubione perfumy ukochanej osoby. Po prostu złóżcie zamówienie online, a nasza załoga zrobi niespodziankę bliskiej Państwu osobie na wysokości 30 000 stóp!


Przejdź do KLM Wannagives