Wsiadanie na pokład samolotu

Kontrole paszportowe i kontrole bezpieczeństwa oraz procedury wchodzenia na pokład mogą zająć więcej czasu niż oczekiwano. Ponadto czas trwania tych etapów może być różny w zależności od lotniska. Aby uniknąć opóźnień, postaraj się być punktualnie na lotnisku i przy bramce, szczególnie w okresach dużego ruchu turystycznego.
 
 

Dokonaj odprawy i zdaj bagaż

Aby rozpocząć podróż bez stresu, możesz w łatwy sposób dokonać odprawy przez internet lub na lotnisku i zdać bagaż w jednym z punktów zdawania bagażu. Sprawdź terminy odprawy i zdawania bagażu.

Czy chcesz podróżować w jak najbardziej komfortowych warunkach? W takim razie weź ze sobą tylko niewielki bagaż podręczy. Dzięki temu oszczędzisz dużo czasu, szczególnie na lotnisku Amsterdam Schiphol, gdzie dostępna jest kolejka tylko dla osób z małymi torbami . Jeśli bagaż przekracza dozwolony standardowy limit, ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pokładzie musisz przejść odprawę i pokryć opłatę, aby móc zabrać go ze sobą.

Aby na pewno zdążyć na lot, staraj się zawsze uwzględniać czas potrzebny na kontrole bezpieczeństwa, kontrolę paszportową i zdawanie bagażu.

 
 

Czas przy bramce

Godzina wejścia na pokład samolotu jest wskazana zarówno na Twojej karcie pokładowej, jak i na ekranach informacyjnych przy bramce. Zalecamy, aby pojawić się przy bramce przed rozpoczęciem wchodzenia na pokład. Czas od wejścia na pokład do wylotu zależy od miasta docelowego i lotniska wylotu. Zawsze sprawdzaj na ekranach zainstalowanych na lotnisku, czy nie zmieniono bramek, i sprawdzaj swój numer lotu na ekranie przy bramce, aby mieć pewność, że jesteś przy właściwej bramce.

Pracownicy przychodzą do bramek 90–60 minut przed wylotem. Wchodzenie na pokład rozpoczyna się 25–60 minut przed wylotem. Ten czas może się różnić w zależności od lotniska i miasta docelowego. Między innymi na lotnisku Amsterdam Schiphol podany jest czas potrzebny na dotarcie do różnych miejsc w obrębie lotniska, dzięki czemu wiadomo, kiedy wyjść, aby być na czas przy bramce.

 
 

Wejście na pokład

Informacje dotyczące wejścia na pokład są dostępne w aplikacji KLM i wyświetlane na ekranach na lotnisku. Są to najbardziej aktualne informacje. Godzina wchodzenia na pokład jest również podana na karcie pokładowej. Warto pamiętać, że może się ona zmienić w związku z nieprzewidzianymi wydarzeniami. Postaraj się być punktualnie przy bramce, dzięki czemu wchodzenie na pokład przebiegnie sprawnie, a samolot odleci o czasie.

Przed rozpoczęciem wchodzenia na pokład zapraszamy do samolotu pasażerów o ograniczonej mobilności i rodziny z dziećmi w wieku poniżej dwóch lat. Bezpośrednio po nich na pokład wchodzą pasażerowie Klasy Business i członkowie SkyPriority.

Na wielu lotniskach wpuszczamy podróżnych do samolotu według stref. Twoja strefa podana jest na karcie pokładowej i zależy od klasy podróży, rodzaju taryfy i poziomu w programie lojalnościowym. Pasażerowie ze strefy nr 1 wchodzą na pokład pierwsi, a następnie wpuszczamy kolejno podróżnych ze stref 2 do 5.

 
 

Informacje o locie w twoim telefonie

Chcesz mieć bieżący dostęp do najnowszych informacji dotyczących swojego lotu? Skorzystaj z naszej aplikacji KLM, aby znaleźć wszystkie potrzebne informacje lub zapisać się do naszych usług informacji przez SMS lub e-mail. Przyślemy Ci informacje o godzinie odprawy, aktualne informacje o zmianach bramki, opóźnieniach i/lub anulowaniu lotu. Zapisanie się do tej usługi i otrzymywane wiadomości nie wiąże się z żadnymi opłatami.