Wsiadanie na pokład samolotu

Kontrole paszportowe i bezpieczeństwa oraz wchodzenie na pokład mogą potrwać dłużej niż się tego oczekuje. Aby uniknąć opóźnień, prosimy o przybycie na czas zarówno na lotnisko, jak i do bramki, szczególnie podczas ruchliwego sezonu wakacyjnego.

Dokonaj odprawy i zdaj bagaż

Aby rozpocząć podróż w komfortowy sposób, mogą Państwo łatwo odprawić się przez internet lub na lotnisku i zdać bagaż w jednym z punktów zdawania bagażu. Prosimy sprawdzić terminy odprawy i zdawania bagażu.

Otwarcie bramki

Przed rozpoczęciem wchodzenia na pokład zostanie otwarta bramka, a personel linii KLM będzie mógł pomóc Państwu w przypadku jakichkolwiek pytań. Jeśli zobaczą Państwo swoje skrócone nazwisko na ekranach, prosimy udać się do stanowiska przy bramce, aby uzyskać więcej informacji.

Ponieważ numer bramki może się zmienić, zalecamy, aby zawsze sprawdzali Państwo faktyczną bramkę wylotów na ekranach informacyjnych na lotnisku.

Miasto doceloweOtwarcie bramki
Europa: kraje strefy Schengen*55 minut przed wylotem
Europa: kraje spoza strefy Schengen*55 minut przed wylotem
Międzykontynentalne90 minut przed wylotem
* Według Konwencji z Schengen, rezydenci państw członkowskich mogą podróżować bez przeszkód pomiędzy tymi krajami i na ich obszarze. Wiele europejskich krajów podlega układowi z Schengen.

Wejście na pokład

Godzina wejścia na pokład samolotu jest wskazana zarówno na Państwa karcie pokładowej, jak i na ekranach informacyjnych przy bramce wylotów. Zalecamy, by pojawili się Państwo przy bramce przed rozpoczęciem wchodzenia na pokład. Czas przed wylotem przeznaczony na wchodzenie na pokład zależy od celu podróży:


Miasto doceloweRozpoczęcie wchodzenia na pokład
Europa: kraje strefy Schengen*30 minut przed wylotem
Europa: kraje spoza strefy Schengen*30 minut przed wylotem
Międzykontynentalne45 minut przed wylotem
* Według Konwencji z Schengen, rezydenci państw członkowskich mogą podróżować bez przeszkód pomiędzy tymi krajami i na ich obszarze. Wiele europejskich krajów podlega układowi z Schengen.


SkyPriority

Jeżeli podróżują Państwo Klasą Business KLM lub są Państwo uczestnikami Flying Blue (lub SkyTeam) Elite Plus, macie możliwość znaleźć się na pokładzie samolotu jako jedni z pierwszych pasażerów. Po prostu podążajcie za czerwonymi znakami SkyPriority!


Dowiedz się więcej na temat SkyPriority

Kiedy zamykane są bramki?

woman checking the time for the gate closing time

Na lotnisku Amsterdam Schiphol można wejść na pokład do 15 minut przed wylotem w przypadku wszystkich lotów linią KLM. W przypadku przybycia po godzinie zamknięcia bramki, nie ma już możliwości wejścia na pokład samolotu.

Na innych lotniskach wytyczne te mogą się różnić. Prosimy o uważne sprawdzanie ekranów informacyjnych na lotnisku w celu uzyskania właściwych informacji. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, prosimy pytać naszych pracowników.

Otrzymywanie informacji na temat lotu poprzez SMS lub e-mail

Chcecie mieć bieżący dostęp do najnowszych informacji dotyczących Państwa lotu? Zapiszcie się i skorzystajcie z tej usługi, a my będziemy przesyłać następujące informacje przez SMS lub e-mail:

  • Godzina odprawy
  • Zmiany bramki
  • Godzina wejścia na pokład samolotu
  • Opóźnienie lub odwołanie lotu


Zapisanie się do tej usługi i otrzymywane wiadomości nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Dowiedz się więcej na temat otrzymywania informacji dotyczących lotu przez SMS i e-mail

Dostańcie się do swojej bramki z Privium Parking P2 na lotnisku Amsterdam Schiphol

Uwaga: kładka dla pieszych Privium z parkingu P2 do pirsów B i C jest zamknięta. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić stronę internetową lotniska Schiphol .