Opóźniony, zgubiony lub uszkodzony bagaż

Mimo że staramy się jak najlepiej dbać o bagaże naszych pasażerów, zdarzają się przypadki opóźnienia lub zagubienia bagażu. Przepraszamy za wszelkie wynikające z tego niedogodności i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zwrócić bagaż.
 

Zgłaszanie opóźnionego bagażu

Jeżeli po przybyciu na lotnisko stwierdzisz, że Twój bagaż zaginął, niezwłocznie podejdź do Biura Usług Bagażowych w strefie odbioru bagażu na lotnisku. Na lotnisku Amsterdam Schiphol to biuro znajduje się w strefie odbioru bagażu naprzeciwko pasa bagażowego nr 9.

W Biurze Usług Bagażowych Państwa zgłoszenie zostanie zarejestrowane i otrzymają Państwo Raport dotyczący opóźnienia bagażu (ang. PIR - Property Irregularity Report) z indywidualnym numerem referencyjnym. Numer ten będzie potrzebny, by sprawdzić status opóźnionego bagażu. Gdy bagaż zostanie znaleziony, skontaktujemy się z Państwem, aby zorganizować jego dostarczenie.

Powinni Państwo otrzymać przywieszkę bagażową dla każdej torby, którą odprawili Państwo przed wylotem. Prosimy o pozostawienie tych przywieszek do czasu, aż otrzymają Państwo swój bagaż.

Zgłaszanie opóźnionego bagażu przez internet

W przypadku lotów obsługiwanych przez KLM lub Air France możesz również zgłosić opóźniony bagaż przez internet. Można to zrobić w ciągu 2 dni od przybycia i wyłącznie w jednym z następujących przypadków:

 • Państwa lot KLM wylatujący z jednego z wybranych miast docelowych został anulowany po tym, jak zdali Państwo swój bagaż, ale bagaż nie został zwrócony.
 • Wylądowali Państwo w jednym z wybranych miast docelowych, ale Państwa bagaż nie dotarł w to miejsce.

Zgłaszanie opóźnionego bagażu online

Zgłoś teraz

 

Śledzenie opóźnionego bagażu

Dzięki nazwisku i numerowi referencyjnemu sprawy znajdującym się na Państwa Raporcie opóźnienia bagażu (PIR), mogą Państwo sprawdzić status opóźnionego bagażu online za pomocą narzędzia World Tracer.

Śledź swój opóźniony bagaż 

Bagaż nieodnaleziony w ciągu 3 dni

Jeżeli Państwa bagaż nie zostanie odnaleziony w ciągu 3 dni, mogą Państwo użyć narzędzia World Tracer, by wypełnić online formularz zawartości bagażu oraz zgłoszenia roszczenia ubezpieczeniowego.  Formularz ten zostanie automatycznie udostępniony po 3 dniach. Proszę wpisać swoje nazwisko i numer referencyjny sprawy, aby zalogować się, a następnie proszę podać wymagane informacje. Dane te pomogą nam w poszukiwaniach i jak najszybszym odnalezieniu Państwa bagażu.

W przypadku gdy nie będziemy w stanie namierzyć Państwa bagażu w ciągu 21 dni, formularz zostanie przesłany do Obsługi Klienta KLM.

Jak skontaktować się z nami w sprawie opóźnionego bagażu

Po zgłoszeniu zagubionego bagażu, otrzymacie Państwo numer kontaktowy. Mogą Państwo również skontaktować się z nami za pośrednictwem Facebooka  lub Twittera  o dowolnej porze, 7 dni w tygodniu. Proszę pamiętać, aby udostępniać dane osobowe jedynie w wiadomościach prywatnych.

 

Uszkodzony bagaż

Podczas normalnego użytkowania bagażu mogą pojawić się na nim zadrapania, ślady, delikatne wgniecenia i inne ślady użycia. Nie ponosimy za nie odpowiedzialności.

W przypadku stwierdzenia innych szkód w swoim bagażu proszę zgłosić je w Biurze usług bagażowych od razu po przylocie. Jeśli stwierdzą Państwo uszkodzenie po wyjściu z lotniska, mogą Państwo w ciągu 7 dni od przybycia wysłać skargę do Centrum kontaktu z klientem KLM pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

 

Jeżeli czegoś brakuje w Państwa bagażu

W przypadku zagubienia jakiejś części zawartości bagażu, należy zgłosić to niezwłocznie po przylocie w Biurze Usług Bagażowych na lotnisku. Jeśli stwierdzą to Państwo po wyjściu z lotniska, mogą Państwo zgłosić zagubione elementy, wypełniając nasz formularz widomości e-mail w ciągu 7 dni od przylotu.

 

Zostawili Państwo coś na pokładzie?

Zostawiłeś(-łaś) przedmiot osobisty na pokładzie samolotu? W zależności od tego, gdzie został pozostawiony, można podjąć następujące działania:

 • Zostawiłeś(-łaś) coś na pokładzie samolotu KLM, który wylądował na lotnisku Amsterdam Schiphol?
  Poinformuj nas o tym przez Facebooka  lub Twittera 

  • Zespół Biura rzeczy znalezionych KLM  natychmiast przystąpi do działania, aby zwrócić Ci zagubioną rzecz – koniecznie skontaktuj się z nami w ciągu 3 dni.

  • Po 3 dniach wszystkie znalezione przedmioty są przenoszone do centralnego magazynu. Skontaktuj się z Lotniskiem Amsterdam Schiphol  także wtedy, gdy zgubiłeś(-łaś) coś w jednej z naszych poczekalni KLM Crown Lounge w dowolnej lokalizacji na świecie.

 • Jeżeli zgubiłeś(-łaś) rzecz na pokładzie samolotu KLM, który wylądował na innym lotnisku, prosimy skontaktować się z obsługą danego lotniska.

 • Jeśli zgubiłeś(-łaś) coś na pokładzie samolotu Air France, prosimy skontaktować się z Biurem rzeczy znalezionych Air France . Wszystkie znalezione przedmioty będą przechowywane do 3 miesięcy.

 • Jeśli zgubiłeś(-łaś) rzecz na pokładzie samolotu obsługiwanego przez inną linię lotniczą, zalecamy skontaktowanie się z działem obsługi klienta danej linii.


Pomimo że KLM zaopiekuje się znalezionymi przedmiotami, nie ponosimy odpowiedzialności za utratę przedmiotów osobistych na pokładzie naszego samolotu.

 

Hala Przylotów Premium Schiphol

Jako pasażer Klasy World Business lub uczestnik Flying Blue Gold lub Platinum mogą Państwo zgłosić opóźnienie lub zniszczenie bagażu w Hali Przylotów Premium na lotnisku Amsterdam Schiphol. Halę Przylotów Premium znajdą Państwo w strefie odbioru bagażu naprzeciwko pasa bagażowego nr 9, obok ogólnodostępnego stanowiska do zgłaszania zagubionego lub uszkodzonego bagażu.

 

Kompensacja emisji CO2

Jeżeli Państwa bagaż zaginął, został uszkodzony lub zaginęły jakieś przedmioty, które się w nim znajdowały, można skontaktować się z Centrum kontaktu z klientem KLM, aby wystąpić o zwrot poniesionych kosztów i/lub odszkodowanie.

Proszę pamiętać o następującej kwestii:
 • Jeżeli chcą Państwo wystąpić o zwrot dodatkowych kosztów poniesionych na skutek opóźnionego dostarczenia bagażu, należy zgłosić ten fakt w ciągu 21 dni od daty dostarczenia Państwu opóźnionego bagażu.
 • Jeżeli opóźniony bagaż został uszkodzony, należy zgłosić ten fakt w ciągu 7 dni od daty dostarczenia Państwu opóźnionego bagażu.
Ponosimy ograniczoną odpowiedzialność, więc jeżeli Państwa bagaż został zgubiony, zalecamy skontaktowanie się ze swoją firmą ubezpieczeniową, jeżeli ma to zastosowanie. Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa straty na podstawie wartości przedmiotu.

Dowiedz się więcej na temat odpowiedzialności KLM