Opóźniony, zgubiony lub uszkodzony bagaż

Jeżeli pomimo naszej uwagi i ostrożności okaże się, że Państwa bagaż jest opóźniony lub został zgubiony, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwrócić go tak szybko, jak to będzie możliwe.

Zgłaszanie opóźnionego bagażu

Jeżeli w momencie przybycia okaże się, że Państwa bagaż został zagubiony, prosimy niezwłocznie podejść do Biura Usług Bagażowych w strefie odbioru bagażu. Na lotnisku Amsterdam Schiphol biuro usytuowane jest w strefie odbioru bagażu naprzeciwko pasa bagażowego nr 9.

W Biurze Usług Bagażowych Państwa zgłoszenie zostanie zarejestrowane i otrzymają Państwo Raport dotyczący opóźnienia bagażu (ang. PIR - Property Irregularity Report) z indywidualnym numerem referencyjnym. Numer ten będzie potrzebny, by sprawdzić status opóźnionego bagażu. Gdy bagaż zostanie znaleziony, skontaktujemy się z Państwem, aby zorganizować jego dostarczenie.

Powinni Państwo otrzymać przywieszkę bagażową dla każdej torby, którą odprawili Państwo przed wylotem. Prosimy o pozostawienie tych przywieszek do czasu, aż otrzymają Państwo swój bagaż.

Zgłaszanie opóźnionego bagażu online
Mogą Państwo również zgłosić opóźniony bagaż online (w ciągu 2 dni) w przypadku lotów obsługiwanych przez KLM lub AIR FRANCE w następujących sytuacjach:

 • Państwa lot KLM wylatujący z jednego z wybranych miast docelowych został anulowany po tym, jak zdali Państwo swoje torby, ale nie zostały one Państwu zwrócone, lub:
 • Wylądowali Państwo w jednym z wybranych miast docelowych, ale Państwa bagaż nie wylądował z Wami

Zgłaszanie opóźnionego bagażu online

Zgłoś teraz

Śledzenie opóźnionego bagażu

Dzięki nazwisku i numerowi referencyjnemu sprawy znajdującym się na Państwa Raporcie opóźnienia bagażu (PIR), mogą Państwo sprawdzić status opóźnionego bagażu online za pomocą narzędzia World Tracer.

Śledź swój opóźniony bagaż

Bagaż nieodnaleziony w ciągu 3 dni

Jeżeli Państwa bagaż nie zostanie odnaleziony w ciągu 3 dni, mogą Państwo użyć narzędzia World Tracer, by wypełnić online formularz zawartości bagażu oraz zgłoszenia roszczenia ubezpieczeniowego. Formularz ten będzie automatycznie dostępny dla Państwa online, jeżeli bagaż nie odnajdzie się w ciągu 3 dni. Prosimy wpisać swoje nazwisko i numer referencyjny sprawy. Dysponując większą ilością informacji, możemy usprawnić nasze poszukiwania. Dane te pomogą nam w jak najszybszym odnalezieniu Państwa bagażu.

W przypadku gdy nie będziemy w stanie namierzyć Państwa bagażu w ciągu 21 dni, formularz zostanie przesłany do Obsługi Klienta KLM.

Jak skontaktować się z nami w sprawie opóźnionego bagażu

Po zgłoszeniu zagubionego bagażu, otrzymacie Państwo numer kontaktowy. Można również skontaktować się z nami za pośrednictwem Facebooka lub Twittera o każdej porze, 7 dni w tygodniu. Prosimy o udostępnianie danych osobowych jedynie w wiadomościach prywatnych:

www.facebook.com/klm

www.twitter.com/klm

Uszkodzony bagaż

Podczas normalnego użytkowania bagażu mogą pojawić się na nim zadrapania, ślady, delikatne wgniecenia i inne ślady użycia. Nie ponosimy za nie odpowiedzialności.

W przypadku stwierdzenia innych szkód w swoim bagażu, prosimy zgłosić to nam od razu po przylocie lub wysłać pisemną reklamację do działu obsługi klienta w ciągu 7 dni po przylocie.

Wyślij e-mail do działu obsługi klienta

Jeżeli czegoś brakuje w Państwa bagażu

W przypadku zagubienia jakiejś części zawartości bagażu, należy zgłosić to niezwłocznie po przylocie w Biurze Usług Bagażowych na lotnisku. Mogą Państwo też zgłosić zagubiony bagaż, wypełniając nasz formularz obsługi klienta KLM poprzez email w ciągu 7 dni po przylocie.

Wyślij e-mail do działu obsługi klienta KLM

Zostawili Państwo coś na pokładzie?

Zostawili Państwo przedmiot osobisty na pokładzie samolotu KLM, który wylądował na lotnisku Amsterdam Schiphol? Oto, co mogą Państwo zrobić:

 • Proszę poinformować nas o tym za pośrednictwem profilu KLM na Facebooku lub profilu KLM na Twitterze Zespół KLM „Zagubione i Znalezione” natychmiast przystąpi do działania, aby zwrócić Państwu zagubioną rzecz — prosimy dopilnować, aby zgłosić nam to w ciągu 3 dni. Po 3 dniach wszystkie odnalezione przedmioty dostarczane są do Biura Obsługi Klienta na lotnisku Amsterdam Schiphol: sprawdź dane kontaktowe – także jeśli zagubili Państwo rzecz w jednej z naszych poczekalni KLM Crown Lounge.
 • Jeżeli zgubili Państwo rzecz na pokładzie samolotu KLM, który wylądował na innym lotnisku, prosimy skontaktować się z obsługą danego lotniska.
 • Jeśli zgubili Państwo rzecz na pokładzie samolotu Air France, prosimy skontaktować się z Biurem Rzeczy Znalezionych linii Air France. Prosimy zauważyć, że wszystkie znalezione przedmioty będą przechowywane do 3 miesięcy:
  • Strona internetowa: airfrance.franceobjetstrouves.fr 
  • Faks: +33 1 41 56 20 68
 • Jeśli zgubili Państwo rzecz na pokładzie samolotu obsługiwanego przez inną linię lotniczą, zalecamy skontaktowanie się z działem obsługi klienta danej linii.

Pomimo, że KLM zaopiekuje się znalezionymi przedmiotami, nie ponosimy odpowiedzialności za utratę przedmiotów osobistych na pokładzie naszego samolotu.

Hala Przylotów Premium Schiphol

Jako pasażerowie Klasy World Business lub uczestnicy Flying Blue Gold lub Platinum mogą Państwo skorzystać z Hali Przylotów Premium na lotnisku Amsterdam Schiphol, aby zgłosić opóźniony lub uszkodzony bagaż.

Halę Przylotów Premium znajdą Państwo w strefie odbioru bagażu naprzeciwko pasa bagażowego nr 9, obok ogólnodostępnego stanowiska do zgłaszania zagubionego lub uszkodzonego bagażu.

Kompensacja emisji CO2

Jeżeli Państwa bagaż zaginął, został uszkodzony lub zaginęły jakieś przedmioty, które się w nim znajdowały, mogą Państwo skontaktować się z Biurem Obsługi KLM, aby wystąpić o zwrot poniesionych kosztów i/lub odszkodowanie.

Proszę pamiętać o następującej kwestii:
 • Jeżeli chcą Państwo wystąpić o zwrot kosztów poniesionych na skutek opóźnionego dostarczenia Państwa bagażu, muszą Państwo zgłosić ten fakt w ciągu 21 dni od daty dostarczenia Państwu opóźnionego bagażu.
 • Jeżeli opóźniony bagaż został uszkodzony, muszą Państwo zgłosić ten fakt w ciągu 7 dni od daty dostarczenia Państwu opóźnionego bagażu.
Ponosimy ograniczoną odpowiedzialność, więc jeżeli Państwa bagaż został zgubiony, zalecamy skontaktowanie się ze swoją firmą ubezpieczeniową, jeżeli ma to zastosowanie. Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa straty na podstawie wartości przedmiotu.

Wyślij e-mail do działu obsługi klienta KLM
Dowiedz się więcej na temat odpowiedzialności KLM