Bagaż specjalny

Od deski surfingowej do torby golfowej – mogą Państwo zabrać ze sobą wszystkie rodzaje bagażu specjalnego!

Ważne: rezerwacja bagażu specjalnego

Ze względu na ograniczone miejsce w naszym samolocie konieczna jest rezerwacja transportu dla niektórych typów bagażu specjalnego tak szybko, jak to możliwe – nie później niż 48 godzin przed wylotem. Wystarczy po prostu wejść na KLM.com: zalogować się do Moja Podróż, przejść do zakładki „Informacje na temat pasażera” i przewinąć w dół do opcji „Bagaż”, lub skontaktować się z Rezerwacją Telefoniczną KLM.

Prosimy o sprawdzenie, czy rezerwacja została potwierdzona przed wylotem, aby mieć pewność, że mogą Państwo zabrać swój bagaż specjalny ze sobą.

Sprawdź zasady i opłaty za sprzęt sportowy i inne przedmioty za lot KLM:

Suknia ślubna

Zamiast sztuki bagażu podręcznego mogą Państwo zabrać ze sobą do kabiny suknię ślubną, jeżeli jest zapakowana w torbę na ubrania. Prosimy sprawdzić, czy torba spełnia ograniczenia dotyczące wagi i rozmiaru. Sprawdź zasady i opłaty za bagaż podręczny.

Mogą Państwo również przewieźć suknię ślubną zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli została ona wykupiona z góry. Nie muszą Państwo rezerwować transportu dla sukni ślubnej.

Na lotach KLM w obrębie Europy samolotami Boeing 737, Embraer 190 oraz Embraer 175 posiadamy ograniczoną ilość miejsca do przechowywania w kabinie, więc w tych przypadkach można trzymać suknię ślubną jedynie w luku bagażowym.

Instrumenty muzyczne

Można zabrać swój instrument muzyczny w jeden z 3 sposobów:

1. Zamiast walizki lub zamiast dodatkowej walizki
Państwa sprzęt muzyczny może ważyć maksymalnie 23 kg (50,5 funta) w Klasie Economy i maksymalnie 32 kg (70,5 funta) w Klasie Business. Musi być zapakowany w solidne etui. Prosimy upewnić się, że instrument jest prawidłowo zapakowany, ponieważ nie ponosimy odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia. Obowiązuje dodatkowa opłata, jeżeli instrument jest dłuższy niż 158 cm (62 cale) (dł. + wys. + szer.) lub waży więcej niż 23 kg (50,5 funta) w Klasie Economy.

Jeżeli instrument waży więcej niż 32 kg (70,5 funta) lub jest dłuższy niż 300 cm (118 cali) (dł. + wys. + szer.), należy również zarezerwować transport poprzez Rezerwację Telefoniczną KLM i otrzymać potwierdzenie na co najmniej 48 godzin przed wylotem.

2. Jako bagaż podręczny
Mniejszy instrument muzyczny, taki jak skrzypce lub mniejszy instrument, można zabrać zamiast sztuki bagażu podręcznego. Instrument musi się zmieścić do luku bagażowego znajdującego się nad siedzeniami.

3. Na dodatkowym miejscu
Większe instrumenty, które nie mieszczą się do luku bagażowego znajdującego się nad siedzeniami lub pod siedzenie, mogą być zabrane do kabiny i przewożone na miejscu. To miejsce musi zostać zarezerwowane z wyprzedzeniem poprzez Rezerwację Telefoniczną KLM

Sprawdź zasady i opłaty za instrumenty muzyczne za lot KLM

Rowery i tandemy

Mogą Państwo zabrać ze sobą (składany) rower lub tandem (nieelektryczny) w odpowiednim opakowaniu lub pudle rowerowym:

 • Kierownica powinna być ustawiona wzdłuż ramy, pedały i inne wystające elementy muszą zostać zdemontowane, a ciśnienie w oponach powinno być zmniejszone.
 • Specjalne pudła rowerowe KLM dostępne są na lotnisku Amsterdam Schiphol w cenie 20 EUR za sztukę (176,5x23,0x101,5 cm – 69x9x40 cali). Pudło rowerowe KLM waży 4,5 kg/10 funtów.

Proszę zarezerwować transport dla roweru lub tandemu co najmniej 48 godzin przed odlotem przez Rezerwacja Telefoniczna KLM. Sprawdź zasady i opłaty dotyczące roweru i tandemu za lot KLM

Torby golfowe

Zestaw sprzętu golfowego może składać się z torby golfowej zawierającej jedynie kije, piłki i parę butów do golfa.

Mogą Państwo zabrać sprzęt golfowy zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli została ona wykupiona z góry. Proszę skontaktować się z nami poprzez Moja Podróż, aby upewnić się, że mogą Państwo zabrać swój zestaw sprzętu golfowego.

Sprawdź zasady i opłaty dotyczące torby golfowej za lot KLM

Flying Blue Golf Club

Jeżeli są Państwo uczestnikami Flying Blue Golf Club i wszystkie loty w ramach Państwa podróży są obsługiwane przez KLM lub AIR FRANCE (łącznie z HOP!), Air Europa lub Air Corsica, mogą Państwo zabrać ze sobą 1 torbę golfową (maksymalnie 23 kg/50,5 funta) oprócz swojego dopuszczalnego limitu bagażu bez dodatkowych kosztów. W takim przypadku należy zabrać ze sobą voucher Flying Blue Golf Club .

Narty i deski snowboardowe

Zestaw nart (wodnych) lub sprzętu snowboardowego może składać się z jednego z następujących kompletów:

 • Deski (w torbie: maks. długość 300 cm/118 in) i pary butów do snowboardu
 • Para nart (wodnych), 2 kijki narciarskie oraz para butów narciarskich

Można zabrać jeden z powyższych zestawów zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli jest ona wykupiona z góry. Nie muszą Państwo rezerwować transportu dla sprzętu narciarskiego.

Lawinowy plecak ratowniczy może zostać zabrany zamiast sztuki bagażu podręcznego bądź (dodatkowo wykupionego) bagażu rejestrowanego, lub może zostać zapakowany do bagażu podręcznego lub rejestrowanego. Zawsze należy rezerwować dla niego transport telefonicznie. W przypadku lotów do, z lub przez Stany Zjednoczone lawinowe plecaki ratownicze z wybuchowym mechanizmem spustowym nie są dozwolone w bagażu podręcznym i bagażu rejestrowanym.

Sprawdź zasady i opłaty dotyczące nart i snowboardu za lot KLM

Sprzęt do surfowania

 • Sprzęt do surfingu może składać się z deski do (wind, kite, wave, boogie i body) surfingu i musi być zapakowany w pokrowiec na deskę surfingową.
 • Sprzęt do windsurfingu może składać się z deski, masztu, żagla oraz bomu, i musi być schowany w jednym opakowaniu, najlepiej w pokrowcu typu quiver.
 • Sprzęt do kitesurfingu może składać się z deski oraz torby kite, i musi być schowany w jednym opakowaniu, najlepiej w pokrowcu typu kite.

W przypadku lotów obsługiwanych przez KLM, AIR FRANCE i Hop! oraz biletach oznakowanych numerem lotu KL, AF lub A5, można zamiast walizki zabrać jeden z wyżej wymienionych zestawów zawierających sprzęt do surfingu. Nie dotyczy to podróży do lub z Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Należy zarezerwować transport sprzętu do surfingu, jeżeli jest on większy niż 107 cm / 42 in. Państwa sprzęt do surfingu (łącznie z pokrowcem) o długości maksymalnie 300 cm / 118 in, może ważyć maksymalnie 23 kg (50,5 funt) w Klasie Economy i maksymalnie 32 kg (70,5 funta) w Klasie Business.

Sprawdź zasady i opłaty dotyczące sprzętu surfingowego za lot KLM

 

Sprzęt do nurkowania

Zestaw sprzętu do nurkowania może składać się z pianki, kamizelki, skarpet, butów, maski, płetw, noża i regulatora. Lampy do nurkowania muszą być transportowane w bagażu podręcznym, a żarówki i baterie zdemontowane.

Można zabrać sprzęt do nurkowania zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli jest ona wykupiona z góry. Transport sprzętu do nurkowania trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

Prosimy zwrócić uwagę: Butle powietrzne (butle do nurkowania) muszą być puste, a zawory powinny być otwarte lub usunięte. Zawsze należy rezerwować transport butli powietrznych, które mogą być przewożone jedynie za specjalną opłatą.

Sprawdź zasady i opłaty dotyczące sprzętu do nurkowania za lot KLM

Sprzęt wędkarski

Zestaw sprzętu wędkarskiego o rozmiarze maksymalnie 300 cm (118 cali) może ważyć maksymalnie 23 kg (50,5 funta) w Klasie Economy i maksymalnie 32 kg (70,5 funta) w Klasie Business i może składać się z wędek, kołowrotka, podbieraka, pary obuwia wędkarskiego i skrzynki wędkarskiej. Wszystkie te elementy muszą być zapakowane razem.

Można zabrać sprzęt do wędkowania zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli jest ona wykupiona z góry. Nie trzeba rezerwować transportu dla sprzętu wędkarskiego.

Sprawdź zasady dotyczące sprzętu do wędkowania oraz opłaty za przewóz KLM

Broń do sportów strzeleckich i polowań

Można zabrać broń palną i amunicję do celów strzeleckich i polowań jako bagaż rejestrowany i pod pewnymi ścisłymi warunkami. Broń palna i amunicja może zostać zabrana zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli jest ona wykupiona z góry, ale należy zawsze zarezerwować transport dla tych przedmiotów.

Oprócz broni lub walizki z bronią można zabrać również maksymalnie 5 kg amunicji sportowej/do polowań, matę strzelecką, małe narzędzia oraz ochraniacz słuchu.

Prosimy zwrócić uwagę:

 • Trzeba posiadać przy sobie wszystkie wymagane pozwolenia.
 • Amunicja może być przeznaczona jedynie do sportów strzeleckich.
 • Broń palna musi być rozładowana i bezpiecznie zapakowana w walizkę lub inne opakowanie. Naboje muszą być bezpiecznie zapakowane, najlepiej do walizki.
 • Karabiny muszą być transportowane oddzielnie od amunicji. Broń palna i amunicja powinny być zapakowane oddzielnie od przedmiotów osobistych.
 • Bagaż zawierający amunicję nie może zawierać etykiet „materiały wybuchowe”.
 • Zakazany jest transport amunicji z pociskami wybuchowymi lub łatwopalnymi.
 • Podczas odprawy bagażu należy zadeklarować, że broń nie jest naładowana, a amunicja została zapakowana oddzielnie.

Dowiedz się więcej na temat zezwoleń na broń i amunicję

Inny bagaż specjalny

Można zabrać ze sobą inne rodzaje sprzętu sportowego lub innych przedmiotów zamiast walizki lub dodatkowej walizki, jeżeli:

 • Maksymalna wielkość to 158 cm/62 cale (dł+sz+w)
 • Maksymalna waga to 23 kg/50,5 funta w Klasie Economy
 • Maksymalna waga to 32 kg/70,5 funta w Klasie Business

W przypadku większych i/lub cięższych przedmiotów będą Państwo musieli zapłacić opłatę i zawsze muszą Państwo zarezerwować transport poprzez Rezerwację Telefoniczną KLM − tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 48 godzin przed wylotem. Jeśli chcą Państwo zabrać przedmiot większy niż 300 cm (dł.+szer.+wys.) lub cięższy niż 32 kg, będą musieli Państwo uzyskać zgodę poprzez Rezerwację Telefoniczną KLM.

Sprawdź zasady i opłaty za wszystkie rodzaje bagażu specjalnego za lot KLM: