Odprawa na lotnisku

Nie możecie dokonać odprawy online? W takiej sytuacji można dokonać odprawy na lotnisku i oddać bagaż w jednym z punktów zdawania bagażu.

Łatwa odprawa w automacie samoobsługowym

Odprawa online jest najszybsza i najprostsza. Jeśli nie mają Państwo możliwości dokonania odprawy online, można to zrobić w jednym z automatów samoobsługowych na lotnisku.

W kilku prostych krokach można dokonać odprawy własnej oraz towarzyszy podróży. Podczas odprawy online można wybrać ulubione miejsce na pokładzie.

Automaty działają w następujący sposób:

Krok 1
Włóżcie swój paszport lub kartę programu frequent flyer, albo wprowadźcie numer biletu lub kod rezerwacji. Szczegóły rezerwacji wyświetlą się na ekranie.

Krok 2
Wybierzcie Państwo swoje miejsce na mapie miejsc w samolocie. Mogą Państwo także wykupić miejsce w strefie Economy Comfort, miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi lub preferowane miejsce. Istnieje również możliwość podwyższenia rezerwacji do Klasy World Business. Aby dokonać zmiany, wystarczy karta kredytowa.

Krok 3
Wydrukujcie kartę pokładową.

Krok 4
Czy posiadacie Państwo bagaż rejestrowany? Po prostu zdajcie go Państwo w najbliższym punkcie zdawania bagażu i udajcie się w stronę bramki. Miłej podróży!
Jeżeli dokonali już Państwo odprawy, można skorzystać z automatu, aby wydrukować kartę pokładową. Na lotnisku Amsterdam Schiphol automaty są dostępne przez całą dobę. Na większości innych lotnisk automaty są dostępne w celu dokonywania odprawy i drukowania kart pokładowych co najmniej dwie godziny przed odlotem.
Zamieszczamy listę lotnisk wyposażonych w automaty


Odprawa na loty do Azji
Obsługa w naszych automatach jest dostępna także w językach chińskim, koreańskim i japońskim. Tymi językami posługują się także nasi asystenci przy bramce. Z przyjemnością pomogą przy tłumaczeniu ogłaszanych komunikatów oraz odpowiedzą na wszelkie pytania przed wejściem na pokład.
Dowiedz się więcej na temat usług dedykowanych konkretnym trasom

Dedykowana odprawa SkyPriority

Sky Priority logo
Jeżeli podróżują Państwo Klasą Pierwszą lub Klasą Business, posiadają kartę Flying Blue Gold, Platinum bądź SkyTeam Elite Plus i podróżują Klasą Economy, mogą Państwo skorzystać z dedykowanego stanowiska odprawy zapewniającego szybką odprawę i zdanie bagażu.

Na lotnisku Amsterdam Schiphol stanowisko odprawy SkyPriority znajduje się przy stanowiskach odprawy w rzędzie 9, 10 i 11 w Hali Odlotów 2.

Na coraz większej liczbie lotnisk na świecie po odprawie pasażerowie uprawnieni do SkyPriority mogą przejść przez kontrolę bezpieczeństwa lub kontrolę imigracyjną, korzystając z szybkiej, priorytetowej kolejki.

Aby zapewnić sobie szybką i bezproblemową podróż, po prostu szukajcie Państwo czerwonych oznaczeń SkyPriority!

Dowiedz się więcej o SkyPriority

Usługa odprawy na lotnisku Amsterdam Schiphol

Airport map


Jeżeli odprawa w automacie samoobsługowym nie jest możliwa, możecie Państwo również dokonać odprawy na stanowisku odprawy dla lotów odlatujących tego samego dnia:
• Stanowiska odprawy dla pasażerów spoza strefy Schengen znajdują się w Hali Odlotów 2, rzędy stanowisk 12 i 13.
• Stanowiska odprawy dla pasażerów ze strefy Schengen znajdują się w Hali Odlotów 1; proszę sprawdzać odpowiednie stanowiska na monitorach lotniskowych.
Po dokonaniu odprawy mogą Państwo udać się do kontroli bezpieczeństwa, a następnie do bramki. 


Mają Państwo już swoją kartę pokładową i podróżują tylko z bagażem podręcznym? W takim przypadku możecie Państwo ominąć odprawę i udać się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa:
• W przypadku państw spoza strefy Schengen możecie Państwo udać się do kontroli bezpieczeństwa w Hali Odlotów 2.
• W przypadku państw ze strefy Schengen możecie Państwo udać się do kontroli bezpieczeństwa w Hali Odlotów 1.

W każdy dzień tygodnia można zdać swój bagaż w hali odlotów od godziny 4:30.

Proszę sprawdzić przegląd terminali wylotowych na lotnisku Amsterdam Schiphol

Usługi odprawy na innych lotniskach

Departing from an airport other than Schiphol Airport?

View check-in services per airport >

Zdawanie bagażu

Jeżeli dokonali już Państwo odprawy, musicie Państwo jedynie zdać swój bagaż rejestrowany w jednym z punktów zdawania bagażu lub w automacie do samodzielnego zdawania bagażu na lotnisku.

Dobrze wiedzieć
• Na lotnisku Amsterdam Schiphol dla pasażerów spoza strefy Schengen punkty zdawania bagażu znajdują się w Hali Odlotów nr 2, rzędy stanowisk nr 12 i 13. Dla pasażerów ze strefy Schengen punkty te znajdują się w Hali Odlotów 1. Proszę zawsze sprawdzać odpowiednie stanowiska na monitorach lotniskowych.
• Dla każdego odprawionego bagażu wydawana jest zawieszka bagażowa. Upewnijcie się Państwo, że macie ją przy sobie do czasu, gdy otrzymacie swój bagaż w mieście docelowym.

Dowiedz się więcej na temat bagażu
Dowiedz się więcej na temat godzin zdawania bagażu

Po odprawie? Proszę przejść do swojego Flight Guide

Chcieliby Państwo wiedzieć, co znajdzie się w menu i dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego lotu, załogi i samolotu? Informacje te znajdą Państwo w swoim przewodniku Flight Guide dostępnym przez Moja Podróż. Przewodnika Flight Guide można używać na każdym urządzeniu, więc warto przed podróżą zapisać go na stronie głównej swojego telefonu lub tabletu!

Przewodnik Flight Guide jest dostępny od 31 dni przed wylotem każdego rejsu KLM.

Przejdź bezpośrednio do przewodnika Flight Guide