Odprawa online

Find the best flight by Benefits Block

Dokonaj odprawy w dowolnym miejscu
Dokonaj odprawy wygodnie w domu lub biurze

Wybierz swoje miejsce
Wybierz swoje miejsce online i wydrukuj kartę pokładową

Zaoszczędź czas na lotnisku
Omiń kolejki przy stanowisku odpraw

Dokonaj odprawy teraz
 
 

Jak działa odprawa online?

Woman booking online

Zaloguj się
Wprowadź numer biletu lub kod rezerwacji oraz numer lotu, bądź zaloguj się za pomocą adresu e-mail i hasła albo numeru Flying Blue i hasła.

Krok 1 – Państwa dane
Proszę wybrać swój lot i wprowadzić nazwiska wszystkich podróżujących z Państwem pasażerów, z którymi chcą Państwo dokonać odprawy.

Krok 2 – Opcje dodatkowe

  • Mogą Państwo wybrać standardowe miejsce lub zdecydować się na miejsce o większym komforcie. Jeśli podróżują Państwo samotnie, mogą Państwo skorzystać z usługi , aby zobaczyć, kto jeszcze będzie leciał z Państwem na pokładzie samolotu KLM.
  • Zamów danie à la carte na rejsach międzykontynentalnych KLM wylatujących z Amsterdamu.
  • Mogą Państwo skorzystać ze zniżki, jeśli chcą Państwo odprawić dodatkowy bagaż za opłatą.

Krok 3 – Wydruk dokumentów
Proszę wydrukować kartę pokładową – swoją i każdego z podróżujących z Państwem pasażerów. Można także wysłać kartę pokładową e-mailem do kogoś, kto ją wydrukuje, lub zrobić to w automacie samoobsługowym na lotnisku.

Lub otrzymać elektroniczną kartę pokładową
Na wielu trasach można poprosić o elektroniczną kartę pokładową. Otrzymają ją Państwo na swojego smartfona, palmtopa, urządzenie Blackberry lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu. SMS lub e-mail będzie zawierał wszystkie informacje na temat lotu oraz kod kreskowy, który można zeskanować na lotnisku. Dowiedz się więcej na temat .

W niektórych przypadkach karta pokładowa może być niedostępna. Wówczas należy wydrukować potwierdzenie odprawy i wymienić je na kartę pokładową na lotnisku.

Zdawanie bagażu rejestrowanego na lotnisku
Po dokonaniu odprawy przed wylotem należy jeszcze tylko zdać bagaż rejestrowany w punkcie zdawania bagażu na lotnisku. Na większości lotnisk można zdać bagaż od 2 godzin przed wylotem.

Sprawdź godziny zamknięcia punktów zdawania bagażu.

Anulowanie odprawy
Gdy odprawa została już dokonana, można ją anulować z takich powodów, jak chęć zarezerwowania późniejszego lotu. Przejdź do „Odprawa online” na KLM.com i kliknij „Anuluj swoją odprawę”. Następnie należy wprowadzić numer swojego biletu lub kod rezerwacji. Aby zarezerwować późniejszy lot, można skorzystać z Rezerwacji Telefonicznej KLM.

Proszę skontaktować się z Rezerwacją Telefoniczną

 

Czy mogę dokonać odprawy online?

W przypadku większości lotów można dokonać odprawy na KLM.com od 30 do 1 godziny przed wylotem.

Wyjątki dotyczące godzin odpraw:

  • Do i ze Stanów Zjednoczonych: od 24 do 1 godziny przed wylotem
  • Z Etiopii, Ghany, Kenii i Sudanu: od 30 godzin do 1,5 godziny przed wylotem.
  • Loty Aeroméxico i China Eastern Airlines: od 24 godzin przed wylotem

Jeśli Państwa lot powrotny odbędzie się w przeciągu 24 godzin od wylotu, możliwa jest natychmiastowa odprawa na lot powrotny.

Dokonanie odprawy online na KLM.com jest możliwe, jeśli podróż zaczyna się dowolnym lotem obsługiwanym przez AIR FRANCE, KLM, Alitalia, Aeromexico, CityJet, Delta Air Lines i Kenya Airways, China Southern Airlines, China Airlines, LOT oraz Tarom w przypadku wylotu z Amsterdamu. (Na potwierdzeniu rezerwacji znajdą Państwo informacje, jakie linie lotnicze obsługują Państwa lot.)

Odprawa online nie jest możliwa dla:

  • Pasażerów, którzy poprosili o asystę i którzy podróżują bez osoby w wieku co najmniej 15 lat, która jest wpisana na tej samej rezerwacji;
  • Pasażerów wylatujących z lotnisk, które nie udostępniają możliwości odprawy online;
  • Pasażerów podróżujących pociągiem ze stacji kolejowej Brussels South Railway lub Antwerp Central Station do lotniska Amsterdam Schiphol.

W tych przypadkach należy dokonać odprawy na lotnisku.

Zobacz usługi związane z odprawą na poszczególnych lotniskach
 

Podróż do i ze Stanów Zjednoczonych

W przypadku lotów do i ze Stanów Zjednoczonych odprawa online jest możliwa między 24 a 1 godziną przed wylotem.

Do Stanów Zjednoczonych
W związku z ograniczeniami imigracyjnymi, lotniskowymi i dotyczącymi bezpieczeństwa, niektóre lotniska nie zezwalają na samodzielne drukowanie karty pokładowej przed wylotem. W tym przypadku można dokonać odprawy w automacie samoobsługowym lub przy stanowisku odpraw na lotnisku.

Jeśli Państwa paszport został wydany przez państwo będące członkiem Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver), muszą Państwo wystąpić o autoryzację podróży ESTA, najlepiej na 72 godziny przed wylotem.

Zawsze należy mieć autoryzację podróży ESTA, aby dokonać odprawy online na KLM.com, jeżeli nie posiadają Państwo pozwolenia na stały pobyt w Stanach Zjednoczonych.

Dowiedz się więcej na temat podróży do Stanów Zjednoczonych

Ze Stanów Zjednoczonych
Jeśli podróżują Państwo ze Stanów Zjednoczonych i chcą dokonać odprawy online przez KLM.com, zostaną Państwo przekierowani do strony Delta Air Lines. Oznacza to brak możliwości zakupienia opcji dodatkowego bagażu przez KLM.com

Jednak jeśli wylatują Państwo z Chicago, Houston, Miami, San Francisco lub Waszyngtonu DC, możliwe jest dokonanie odprawy przez KLM.com, a także w razie potrzeby wykupić opcję dodatkowego bagażu.

 

Po odprawie? Proszę przejść do swojego Flight Guide

Chcieliby Państwo wiedzieć, co znajdzie się w menu i dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego lotu, załogi i samolotu? Informacje te znajdą Państwo w swoim przewodniku Flight Guide dostępnym przez Moja Podróż. Przewodnika Flight Guide można używać na każdym urządzeniu, więc warto przed podróżą zapisać go na stronie głównej swojego telefonu lub tabletu!

Przewodnik Flight Guide jest dostępny od 31 dni przed wylotem każdego rejsu KLM.

Przejdź bezpośrednio do przewodnika Flight Guide