Odprawa za pomocą telefonu komórkowego

Dokonajcie Państwo odprawy w dowolnym miejscu i czasie. Po prostu skorzystaj z telefonu komórkowego. W przypadku większości lotów otrzymacie Państwo elektroniczną kartę pokładową na telefonie komórkowym.

Czy mogę dokonać odprawy za pomocą urządzenia mobilnego?

Mogą Państwo dokonać zdalnej odprawy:

  • Za pomocą telefonu komórkowego z dostępem do internetu
  • Dla siebie i towarzyszących Państwu podróżnych w Państwa grupie
  • W przypadku rejsów obsługiwanych przez KLM oraz wielu innych lotów


Istnieją pewne wyjątki dotyczące zdalnej odprawy na KLM.com. Są one takie same, jak w przypadku odprawy z wykorzystaniem pełnej wersji KLM.com.

Dowiedz się więcej na temat odprawy online

Jak to działa?

Mobile check-in

Krok 1 – KLM.com na urządzenia mobilne
Używając telefonu komórkowego, wprowadźcie www.KLM.com, a następnie przejdźcie do opcji „Odprawa”. Jeżeli otrzymali Państwo SMS dotyczący odprawy, możecie pominąć ten krok i po prostu wykorzystać link znajdujący się w wiadomości.  
 
Krok 2 – Logowanie 
Należy wprowadzić numer biletu elektronicznego lub kodu rezerwacji i numeru lotu, a Państwa dane osobowe pojawią się na ekranie. 

Krok 3 – Miejsce i bagaż
Zobaczą Państwo przypisany sobie numer miejsca na pokładzie samolotu. W zależności od upodobań możecie je zmienić lub wybrać bardziej komfortową opcję. Potrzebują Państwo więcej bagażu? Zamówcie tę opcję ze zniżką 20%!

Krok 4 – Karta pokładowa
W zależności od trasy i opcji dostępnych na Państwa telefonie oraz abonamentu sieci komórkowej, otrzymają Państwo swoją kartę pokładową poprzez e-mail. Jakość kodu kreskowego będzie taka sama, bez względu na to, w jaki sposób go Państwo otrzymali.

  • E-mail: otrzymają Państwo jedną wiadomość z danymi dotyczącymi odprawy oraz kodem kreskowym.


Jeżeli nie mogą Państwo otrzymać elektronicznej karty pokładowej na swój lot, mogą Państwo wydrukować swoją kartę pokładową w domu lub na lotnisku.

Co to jest elektroniczna karta pokładowa?

Mobile electronic boarding card

Elektroniczna karta pokładowa zawiera wszystkie informacje dotyczące lotu oraz kod kreskowy, który zostanie zeskanowany na lotnisku. Oznacza to, że nie muszą Państwo jej drukować.

Dysponując elektroniczną kartą pokładową oraz paszportem i dowodem tożsamości mogą Państwo przejść wszystkie kontrole na lotnisku. Tak samo jak w przypadku wersji papierowej, elektroniczna karta pokładowa umożliwia korzystanie ze wszystkich usług na lotnisku.

Elektroniczna karta pokładowa nie zawiera żadnych informacji na temat uczestnictwa w programie Flying Blue, dlatego prosimy o upewnienie się, że posiadają Państwo przy sobie kartę Flying Blue, aby czerpać korzyści ze wszystkich usług oferowanych na Państwa poziomie uczestnictwa.

Sprawdź, czy elektroniczna karta pokładowa jest dostępna dla Państwa lotniska wylotu

Jak w razie potrzeby mogę otrzymać wydrukowaną kartę pokładową?

Jeżeli wyczerpie się bateria w Państwa telefonie lub zapomną Państwo zabrać go ze sobą, mogą Państwo wydrukować kartę pokładową w jednym z naszych automatów samoobsługowych lub na stanowisku odprawy na lotnisku. Można to zrobić do 30 minut przed wylotem.  

Zobacz usługi odprawy według lotniska odlotu

Odprawa bagażu

Po dokonaniu odprawy mogą Państwo odprawić swój bagaż w punkcie zdawania bagażu na lotnisku.

Zobacz godziny zdawania bagażu

Po odprawie? Proszę przejść do swojego Flight Guide

Chcieliby Państwo wiedzieć, co znajdzie się w menu i dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego lotu, załogi i samolotu? Informacje te znajdą Państwo w swoim przewodniku Flight Guide dostępnym przez Moja Podróż. Przewodnika Flight Guide można używać na każdym urządzeniu, więc warto przed podróżą zapisać go na stronie głównej swojego telefonu lub tabletu!

Przewodnik Flight Guide jest dostępny od 31 dni przed wylotem każdego rejsu KLM.

Przejdź bezpośrednio do przewodnika Flight Guide