KLM Takes Care

Począwszy od wprowadzania biopaliw, a skończywszy na polepszaniu warunków życia dzieci, KLM angażuje się w społecznie odpowiedzialną działalność. W czasie swojej podróży możecie dostrzec nasze zaangażowanie wyrażone za pomocą logo KLM Takes Care.
 

Dbałość o ludzi i planetę

KLM Takes Care

KLM chce działać odpowiedzialnie jako jeden z największych graczy w branży transportu lotniczego.

W tym celu przewoźnik uczestniczy w wielu inicjatywach, które mają wspomóc wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. W efekcie podejmowania stałych działań w tym zakresie, KLM wspólnie z Air France od kilku lat znajduje się na szczycie prestiżowego rankingu Dow Jones Sustainability World Index jako najbardziej zaangażowana w zrównoważony rozwój linia lotnicza.

Dowiedz się wszystkiego na temat KLM Takes Care  (jedynie w języku angielskim)

Logo KLM Takes Care

Logo KLM Takes Care, które mogą Państwo dostrzec w czasie swojej podróży, wyraża nasze zaangażowanie społeczne. Na przykład, już niedługo będzie można je zobaczyć na pokładzie na naszych kubkach na herbatę i kawę, które są w 100% biodegradowalne!

 
 

Nasze działania

Wierzymy, że podjęcie działań już teraz jest równie ważne, jak inwestycja w przyszłość. Dlatego jesteśmy zaangażowani w wiele różnych projektów. Na przykład:

  • Mamy na swoim koncie duże osiągnięcia w tworzeniu i wykorzystaniu biopaliw  w lotnictwie. Dlatego podjęliśmy współpracę z organizacją WWF (World Wide Fund for Nature) i innymi.
  • Pracujemy nad zrównoważonymi rozwiązaniami w celu zmniejszenia emisji CO2 .
  • Na pokładzie, gdy tylko jest to możliwe, podajemy żywność produkowaną w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju, taką jak produkty noszące znak UTZ świadczący o pochodzeniu kawy ze zrównoważonych upraw czy posiadające znak jakości organizacji MSC dla ryb pochodzących z odpowiedzialnych hodowli .
  • Wspierając projekty społeczne , takie jak Close the Gap i Wings of Support, KLM Health Services pracuje także z VU University Medical Centre w programie Doctor2Doctor, aby nieść pomoc medyczną w Kenii.
  • Prowadzimy konsultacje społeczne z mieszkańcami okolicy Schiphol , na przykład na temat ograniczania poziomu hałasu.
 
 

Latajcie dbając o środowisko!

W czasie swojej podróży mogą Państwo przyczynić się do ochrony środowiska. Zrekompensujcie emisję CO2 w trakcie swojego lotu podczas dokonywania rezerwacji online lub poprzez Moja Podróż. Państwa wkład na rzecz naszego programu CO2ZERO jest bezpośrednio i w całości przeznaczany na różne projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Zobacz kompensację CO2 dla swojego lotu