Posiłki specjalne na pokładzie

Wolą Państwo posiłek wegetariański czy posiłek specjalny uwzględniający wyznania religijne? Czy może potrzebują Państwo specjalnego posiłku ze względu na dietę medyczną? Na międzykontynentalnych lotach KLM można zamówić wiele różnych posiłków specjalnych.

Zamów posiłek specjalny

Posiłki specjalne są dostępne bez dodatkowych kosztów i serwowane tylko na międzykontynentalnych lotach KLM. Należy złożyć zamówienie przynajmniej 24 godziny (posiłki koszerne: do 48 godzin) przed wylotem. Składanie zamówień na KLM.com jest proste. Wystarczy tylko określić swoje preferencje podczas dokonywania rezerwacji lub na Moja Podróż. Mogą Państwo również skontaktować się z nami.

Zaloguj się do Moja Podróż

Zamów posiłek specjalny

Czy chcieliby Państwo doświadczyć czegoś wyjątkowego? Zajrzyj do naszego menu à la carte

Posiłki dla dzieci

Bluey mascot plane

 • Posiłek dla niemowląt: Posiłek dla niemowląt: zawsze zalecamy zabranie własnego jedzenia dla niemowląt. Wszelkie ograniczenia na lotnisku dotyczące wnoszenia płynów na pokład samolotu nie odnoszą się do jedzenia dla niemowląt. Podczas międzykontynentalnych lotów KLM otrzymają Państwo bezpłatny śliniaczek z Blueyem. Podczas tych lotów dysponujemy ograniczoną ilością sterylnie zapakowanych posiłków. Tych posiłków nie można zamówić z wyprzedzeniem.

 • Dzieci: podczas międzykontynentalnych lotów KLM mogą Państwo zamówić posiłek dla dzieci bez dodatkowych kosztów. Posiłek dla dzieci jest zapakowany w kolorowe pudełko z Blueyem.

Posiłki wegetariańskie

 • Posiłek laktoowowegetariański: posiłek ten nie zawiera mięsa, produktów pochodnych mięsa ani owoców morza, może natomiast zawierać nabiał, jajka oraz warzywa.
 • Wegetariański posiłek azjatycki: pikantne wegetariańskie dania, mogące zawierać niewielkie ilości produktów mlecznych.
 • Posiłek wegański: bez produktów pochodzenia zwierzęcego, jaj oraz produktów mlecznych.

Diety medyczne

KLM's medical diets
 • Posiłek dla diabetyków: posiłek składający się z wyważonych węglowodanów złożonych, białek, zdrowych tłuszczy i niskiej zawartości cukru.
 • Posiłek o niskiej zawartości tłuszczu: posiłek nie zawiera więcej niż 3 gramów tłuszczu na 100 gramów jedzenia.
 • Posiłek o niskiej zawartości soli: posiłek ten nie zawiera mocno solonych składników, nie dodaje się też do niego soli.
 • Posiłek bezglutenowy: składniki użyte do jego przygotowania są dobierane pod kątem braku glutenu. Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że posiłek jest w 100% wolny od glutenu.
 • Posiłek dla osób z nietolerancją laktozy: bez produktów mlecznych. Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że posiłek jest w 100% wolny od laktozy.

Posiłki uwzględniające wyznania religijne

 • Posiłek muzułmański: posiłek ten nie zawiera wieprzowiny, produktów ubocznych wieprzowiny oraz produktów zawierających alkohol. Jeżeli zawiera mięso pochodzi ono z uboju rytualnego.
 • Posiłek koszerny: jest to posiłek wybrany, przygotowany i podany według żydowskich zwyczajów oraz praw dotyczących diety. Prosimy o zamówienie posiłku koszernego przynajmniej na 48 godzin przed wylotem.
 • Posiłek hinduski: posiłek ten nie zawiera wołowiny, cielęciny, wieprzowiny oraz produktów pochodnych tych rodzajów mięsa.

Alergie na orzeszki ziemne i inne orzechy oraz inne alergie pokarmowe

Nasze posiłki nie zawierają całych lub zmielonych orzeszków ziemnych, ani pasty z orzeszków ziemnych, jednak nie możemy zagwarantować, że loty KLM są w 100% wolne od ich obecności. Podczas lotów międzykontynentalnych jako przekąskę podajemy mieszankę orzechów w Klasie Business oraz migdały w Klasie Economy. Niestety nie jesteśmy w stanie zaproponować alternatywnej przekąski. Istnieje również możliwość, że inni pasażerowie zabiorą na pokład samolotu orzeszki ziemne lub inne orzechy.

Nie zapomnij leków przeciwalergicznych

Jeżeli mają Państwo silną alergię pokarmową, zalecamy zabrać ze sobą leki przeciwalergiczne. Można też zabrać ze sobą własny posiłek, jednak ze względów bezpieczeństwa nie będziemy mogli podgrzać go na pokładzie. Zalecamy zapytać lekarza lub KLM Cares, czy w takim przypadku mogą Państwo podróżować.

Dowiedz się więcej na temat KLM Cares