Koszty i zwroty

Zależy nam na tym, aby każdy podróżny siedział tam, gdzie lubi. Dlatego też mogą Państwo wybierać i zmieniać miejsca standardowe bez dodatkowych kosztów w trakcie odprawy na KLM.com lub za pośrednictwem aplikacji KLM. Przed odprawą można dokonać wyboru miejsca standardowego lub miejsca specjalnego za odpowiednią opłatą.
 

Koszty i zniżki

  • Można bezpłatnie wybrać dowolne dostępne standardowe miejsce w trakcie odprawy.
  • Jeżeli jednak potrzebują Państwo dodatkowego zapewnienia, można wybrać standardowe miejsce także przed odprawą dla lotów długodystansowych obsługiwanych przez AIR FRANCE lub KLM, a także dla lotów europejskich obsługiwanych przez KLM.
  • Dla większości pasażerów ta usługa jest dostępna za opłatą, ale niektórzy podróżujący są z niej zwolnieni.
  • W przypadku tych lotów miejsca Economy Comfort, miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi oraz preferowane miejsca można zarezerwować za odpowiednią opłatą. Dowiedz się więcej na temat możliwości wyboru większej wygody.


Całkowicie elastyczne bilety


Bilet umożliwiający zmianę i/lub anulowanie podróży (typu Y, B lub M) pozwala również na dokonanie wyboru miejsc standardowych w dowolnej chwili bez dodatkowych kosztów. Jeśli nie są Państwo pewni, jakiego rodzaju bilet został zarezerwowany, wystarczy zalogować się na stronie Moja Podróż i przejść do opcji „Wybierz miejsce”, aby zobaczyć, czy zostanie naliczona opłata.


Rezerwacje grupowe

  • Osoby podróżujące w grupach mogą wybrać standardowe miejsca bezpłatnie dla wszystkich osób z grupy na 8 dni przed wylotem, aż do zakończenia odprawy.
 

Zmiana lotu

Jeżeli zarezerwowali Państwo miejsce, a następnie zmienili lot, mogą Państwo wybrać to samo miejsce w przypadku nowego lotu bez dodatkowych opłat.

Jeżeli zmienimy Państwa lot, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by przydzielić Państwu miejsce, które zostało wybrane przez Was wcześniej. Czasami jednak konieczna jest zmiana typu samolotu. Wtedy proponujemy inne rozwiązanie. W takiej sytuacji zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić Państwu najlepszą alternatywę: podobne miejsce zapewniające większy komfort lub miejsce standardowe (przy oknie / przy przejściu / w środku), takie jak pierwotnie zarezerwowane. Postaramy się również, aby cała grupa podróżnych siedziała razem. Przeczytaj warunki dotyczące wyboru miejsc.

 

Zwrot kosztów

Bardzo przepraszamy, jeżeli nie mogą Państwo usiąść w wybranym przez siebie miejscu. W tych wyjątkowych przypadkach, gdy nie będziemy w stanie zagwarantować Państwu tego samego typu miejsca zapewniającego większy komfort, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów za swoje pierwotnie zarezerwowane miejsce. Dotyczy to również sytuacji, gdy zarezerwowali Państwo miejsce standardowe za opłatą, ale zostało Państwu przydzielone inne miejsce.


Dowiedz się więcej i złóż wniosek o zwrot kosztów