Usługa asysty dla dzieci podróżujących bez opieki (Unaccompanied Minor)

Dzieci w wieku od 5 do 14 lat mogą podróżować same, jeżeli zarezerwowano dla nich usługę asysty dla osoby niepełnoletniej bez opieki (Unaccompanied Minor). Usługę można również zarezerwować dla dzieci w wieku od 15 do 17 lat.

Usługa asysty dla dzieci podróżujących bez opieki (Unaccompanied Minor)

Stewardess and child

Z usługą asysty dla dzieci podróżujących bez opieki mogą być Państwo spokojni, że dziecko podróżuje bezpiecznie samo. Rezerwacja usługi jest obowiązkowa dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat , które podróżują samotnie lub podróżują inną klasą podróży niż ich dorosłe osoby towarzyszące. W przypadku dzieci od 15 do 17 roku życia usługa ta jest opcjonalna.

Przed wylotem i po przylocie załoga KLM lub pracownicy obsługi zatrudnieni przez linię KLM będą towarzyszyli Państwa dziecku w drodze do i z samolotu, nawet w przypadku opóźnienia lotu. Natomiast w czasie trwania lotu nasz personel pokładowy będzie czuwał nad Państwa dzieckiem.

Podczas długiego oczekiwania na transfer na lotnisku Amsterdam Schiphol Państwa dziecko pozostanie w naszej poczekalni Junior Jet. Będzie tam ono mogło napić się czegoś i spędzić czas, rysując, bawiąc się zabawkami, grając w gry komputerowe lub oglądając najnowsze filmy. Oczywiście oferujemy także duże poduchy, na których można odpocząć i zrelaksować się, czytając książkę (książki są dostępne w różnych językach).

Będziemy Państwa informować przez telefon, e-mail oraz SMS o wszelkich zmianach w rozkładzie lotu Państwa dziecka. Na koniec podróży osobiście odprowadzimy Państwa dziecko do osoby upoważnionej do jego odebrania.

KLM dopuszcza wyłącznie transfery osób niepełnoletnich bez opieki na loty liniami KLM, AIR FRANCE oraz Delta Air Lines. W razie pytań proszę skontaktować się z Rezerwacją telefoniczną KLM.

Dokumenty podróżne

Prosimy upewnić się, że dziecko posiada wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne w czasie całej podróży.


Zobacz jakich dokumentów podróżnych potrzebujesz

Sprawdź swoją podróż

Jak to działa

Rezerwacja
Lot dla dziecka podróżującego samotnie oraz usługę asysty dla osoby niepełnoletniej bez opieki (Unaccompanied Minor) należy zarezerwować przynajmniej na 24 godziny przed wylotem. Usługę można zarezerwować tylko podczas rezerwacji lotu, jedynie poprzez Rezerwację Telefoniczną KLM lub pracownika biura podróży. Podczas rezerwacji usługi będziemy potrzebowali informacji na temat dziecka oraz Państwa danych kontaktowych. Zalecamy wypełnienie formularza Handling Advice przed skontaktowaniem się z nami.

Odprawa
Usługa Unaccompanied Minor musi zostać zarezerwowana na co najmniej 24 godziny przed odlotem. Podczas odprawy online otrzymają Państwo potwierdzenie, które można wydrukować i wymienić na kartę pokładową przy stanowisku odprawy na lotnisku.

Rodzic lub opiekun w wieku 18 lat lub starszy musi przyprowadzić dziecko do stanowiska odprawy na 2,5-1,5 godziny przed odlotem. Na lotnisku Amsterdam Schiphol jest to stanowisko 8 w Hali Odlotów 1 (loty europejskie) lub stanowisko 16 w Hali Odlotów 2 (loty międzykontynentalne). Należy przynieść ważny dokument tożsamości i pozostać na lotnisku do czasu startu samolotu.

Aby zapewnić dziecku opiekę podczas podróży, należy przekazać nam upoważnienie poprzez złożenie na stanowisku wypełnionej i podpisanej kopii formularza Handling Advice. Zalecamy pobranie i wypełnienie formularza w domu oraz przyniesienie 4 kopii na lotnisko. Formularz ten dostępny jest również przy stanowisku odprawy.

Przylot
Po przylocie przekażemy Wasze dziecko osobie upoważnionej w formularzu Handling Advice do odebrania go w mieście docelowym. Osoba odbierająca dziecko musi okazać ważny dokument tożsamości. Nie przekażemy Waszego dziecka nikomu, kto reprezentuje firmę lub organizację, prosimy więc o podanie imienia i nazwiska upoważnionej osoby.

Zorganizuj asystę dla dzieci bez opieki i pobierz formularz

Przejdź do formularza „Handling Advice”

Dowiedz się więcej na temat otrzymywania informacji dotyczących lotu

Koszty

Bez względu na wiek dziecka koszty usługi asysty dla osoby niepełnoletniej podróżującej bez opieki (Unaccompanied Minor) są równoważne cenie biletu dla osoby dorosłej powiększonej o dopłatę za usługę. Tabela poniżej przedstawia dokładne kwoty dla biletów w jedną stronę. Dopłata jest podwajana dla biletów powrotnych. W przypadku podróży maksymalnie 4 dzieci opłata za usługę asysty dla osoby niepełnoletniej podróżującej bez opieki zostanie naliczona tylko jednorazowo. Dzieci te nie muszą być ze sobą spokrewnione - pod warunkiem, że bilety dla nich zostały zarezerwowane razem, czyli kod rezerwacji musi być ten sam.

Prosimy zwrócić uwagę, że poniższe ceny zostaną przeliczone na lokalną walutę, a w przypadku niektórych krajów może zostać dodany także podatek lokalny.


Dopłata za usługę asysty dla dzieci podróżujących bez opieki (bilety w jedną stronę):


W jedną stronę

EUR

Lot bezpośredni na terenie Europy

100

Międzykontynentalny lot bezpośredni

150

Lot z lotniska europejskiego przez lotnisko Amsterdam Schiphol do innego lotniska europejskiego

200

Lot z lotniska europejskiego przez lotnisko Amsterdam Schiphol do innego lotniska międzykontynentalnego (lub w drugą stronę)

250

Lot z lotniska międzykontynentalnego przez lotnisko Amsterdam Schiphol do innego lotniska międzykontynentalnego

300

Lot KLM pomiędzy dwoma lotniskami innymi niż lotnisko Amsterdam Schiphol

100

Z lotniska Amsterdam Schiphol przez miasto docelowe na terenie USA do lotniska międzykontynentalnego

250