Pasażerowie z niepełnosprawnością intelektualną, rozwojową lub sensoryczną

Naszym celem jest sprawienie, aby podróż była wygodna dla każdego, w tym również dla pasażerów z niepełnosprawnością intelektualną lub rozwojową oraz pasażerów z zaburzeniami wzroku lub słuchu.
 

Pasażerowie z niepełnosprawnością intelektualną lub rozwojową

Pasażerowie z niepełnosprawnością intelektualną lub rozwojową (jak np. zespół Downa czy choroba Alzheimera) podróżujący samotnie mogą zamówić pomoc w doprowadzeniu ich do i od bramki. Pasażerowie na pokładzie muszą być w stanie zrozumieć instrukcje bezpieczeństwa oraz współpracować przy czynnościach ewakuacyjnych. Jeśli nie jest to możliwe, pasażer powinien podróżować ze specjalnie do tego celu wyznaczonym asystentem. Mogą Państwo zorganizować pomoc asystenta we własnym zakresie lub skontaktować się z nami z prośbą o znalezienie takiej osoby. Bez asystenta, który mógłby pomagać pasażerowi podczas lotu, taki pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład.

 

Pasażerowie z zaburzeniami wzroku lub słuchu

Informacje dotyczące lotu oraz wejścia na pokład wyświetlane są na terenie całego lotniska na ekranach o wysokiej czytelności oraz przekazywane poprzez głośnikowy system powiadamiania na lotnisku. Proszę jednak nie wahać się zapytać o pomoc personelu naziemnego w dowolnej chwili. Personel może także towarzyszyć Państwu w drodze do i od bramki, o ile taka usługa została zamówiona z wyprzedzeniem.

Karta z instrukcjami bezpieczeństwa oraz film (wraz z napisami) dostępne na pokładzie przekazują treść w dużym stopniu w sposób graficzny. Toalety na pokładzie samolotu wyposażone są w oznaczony alfabetem Braille’a przycisk wzywający personel. Karta z instrukcjami bezpieczeństwa jest także dostępna w alfabecie Braille’a.

Podróżują Państwo z psem przewodnikiem?