Podróż do i ze Stanów Zjednoczonych

Podczas lotu do i ze Stanów Zjednoczonych obowiązują specjalne zasady. Jeżeli nie jesteś zobowiązany do posiadania wizy, będziesz potrzebować autoryzacji podróży ESTA.
 

Podczas rezerwacji lotu

Program „Bezpieczny lot” wprowadzony przez rząd Stanów Zjednoczonych wymaga od linii lotniczych rejestrowania niektórych danych osobowych w chwili rezerwowania lotu. Informacje te obejmują płeć, datę urodzenia oraz imię i nazwisko, dokładnie tak, jak są wpisane do paszportu.

Jesteśmy zobowiązani do przekazywania tych informacji na temat wszystkich naszych pasażerów do Administracji Bezpieczeństwa Transportu Stanów Zjednoczonych (TSA) na co najmniej 72 godziny przed odlotem. Jeżeli lot zostanie zarezerwowany w czasie krótszym niż 72 godziny przed odlotem, prześlemy te informacje „Bezpieczny lot” podczas dokonywania rezerwacji.

 

Wstępna kontrola TSA

KLM bierze udział w programie TSA Pre✓® (TSA Pre Check) prowadzonym przez Administrację Bezpieczeństwa Transportu Stanów Zjednoczonych. Jest on dostępny dla pasażerów wylatujących ze Stanów Zjednoczonych lub podróżujących w obrębie Stanów Zjednoczonych. Jeśli chcesz skorzystać z programu TSA Pre Check podczas lotu przesiadkowego w obrębie Stanów Zjednoczonych, zawsze musisz ponownie wydrukować swoją kartę pokładową po przylocie na pierwsze lotnisko w Stanach Zjednoczonych.

Po złożeniu wniosku i przyjęciu do programu TSA Pre Check, na Twojej karcie pokładowej pojawi się logo TSA Pre Check lub napis „TSA PRE”. Mimo tego musisz przejść szybką kontrolę bezpieczeństwa na specjalnie wyznaczonych liniach kontroli TSA, które są obecnie dostępne na 200 amerykańskich lotniskach. Nie musisz zdejmować butów, paska czy lekkiej kurtki ani wyjmować urządzeń elektronicznych czy płynów.

Zarejestruj się i dowiedz się więcej o TSA Pre✓®

Teraz jeszcze nie możesz wprowadzić przez internet swojego numeru TSA Known Traveler Number. Skontaktuj się z centrum obsługi KLM, aby dodać ten numer do swojej rezerwacji.

 

Informacje o pasażerach wymagane przed odprawą

W przypadku pasażerów podróżujących do Stanów Zjednoczonych musimy zebrać różne dane osobowe. Zalecamy podawanie Informacji o pasażerach wymaganych przed odprawą (API) tak wcześnie, jak to możliwe:

 • Pracownikowi biura podróży
 • Poprzez Moja Podróż
 • Podczas dokonywania odprawy online, od 24 godzin do godziny przed wylotem
 • w automacie na lotnisku. Jeżeli odlatują Państwo z lotniska, gdzie odprawa możliwa jest jedynie przy stanowisku, nasz personel zarejestruje Państwa dane w paszporcie.


Dane API obejmują:

 • Nazwisko i imię
 • Datę urodzenia i płeć
 • Numer paszportu
 • Kraj wydania paszportu
 • Datę upływu ważności paszportu
 • Obywatelstwo
 • Kraj zamieszkania
 • Tymczasowy adres pobytu. Adres musi zawierać numer domu, ulicę, miasto, skrót używany dla stanu oraz kod pocztowy.


 

Autoryzacja podróży ESTA

Rezydenci krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Programme) mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy, jednakże muszą wystąpić o dodatkową autoryzację podróży (ESTA). Bez tej autoryzacji nie zostaną oni wpuszczeni na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych.

Pasażerowie ze wszystkich krajów wybierający się do Stanów Zjednoczonych muszą posiadać autoryzację podróży ESTA, aby móc dokonać odprawy online lub w automacie samoobsługowym na lotnisku.

Możesz złożyć wniosek bezpośrednio na oficjalnej stronie Urzędu Ceł i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych (Customs and Border Protection) lub bezpłatnie zlecić wszystko naszemu partnerowi CIBT.

Dowiedz się więcej na temat ESTA i krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver)

 

Bagaż do/ze Stanów Zjednoczonych

 • W związku z kontrolą bagażu nie zezwala się na zamykanie bagażu na zamek, chyba że jest to zamek zatwierdzonych przez TSA. Tego typu zamki można kupić w wielu sklepach z walizkami.