KLM kuponunun kullanılması

Bir KLM kuponu ('EMD' veya 'TDC' belgesi) mu aldınız? Bazı kuponları bir sonraki uçuş rezervasyonunuzu yaptırmak ve/veya ekstra seçenek satın almak için kullanabilirsiniz. Bazı kuponlar nakit paraya çevrilebilir.

KLM kuponları: EMD ve TDC

KLM.com'da tazminat talebinde bulunduysanız veya yolculuğunuz planlandığı gibi gitmediyse tazminatı bir KLM kuponu şeklinde alabilirsiniz. Bu kupon, şu 2 türden biri şeklinde olabilir:

 • Bir EMD kuponu, e-posta aracılığıyla aldığınız elektronik bir kupondur. EMD kuponunuzda 'geri ödenebilir' ibaresi varsa bu, nakit paraya çevrilebilir. Kuponunuzda 'geri ödenemez' ibaresi varsa, kuponu KLM.com'da bir uçuş rezervasyonu yapmak veya ekstra seçenek satın almak için kredi olarak kullanabilirsiniz.
 • Bir Seyahat İndirim Belgesi (TDC). Bu, bir uçuş rezervasyonu için kredi olarak kullanılabilen kağıt kupondur.
 • Her bilet veya her ekstra seçenek için en fazla 2 KLM kuponu veya en fazla 1 AIR FRANCE kuponu kullanabilirsiniz.
 

EMD kuponunuzun kullanılması

'EMD' kuponunuzu KLM.com'da şu durumda nakit paraya çevirebilirsiniz:

 • Banka hesabınıza nakit ödeme için, EMD belgenizde 'geri ödenebilir' ibaresi varsa. EMD'nizi nakit paraya çevirin .
 • Bir AIR FRANCE, Delta Air Lines veya KLM uçuş rezervasyonu yaptırırken ya da KLM uçuşları için ekstra seçenek (ekstra rahat koltuk gibi) satın alırken – EMD kuponunuzda 'geri ödenemez' ibaresi varsa. Geri kalan tüm kredi tutarları için yeni bir EMD kuponu alırsınız.
  • EMD kuponunuzu kullanarak KLM.com'da bir uçuş rezervasyonu yaptırın
  • Hali hazırda bir rezervasyonunuz varsa: Yolculuğum bölümünde ekstra seçenek satın almak için EMD kuponunuzu kullanın
  • EMD'nin para birimi, bilet fiyatının gösterildiği para biriminden farklıysa döviz kuru KLM'nin yerel bankasının satış kuru üzerinden belirlenecektir.

* EMD-kuponunuzu, KLM Paket teklifleri ya da Ödül biletlerinin vergilerini ödemek için kullanamazsınız.

EMD kuponları Şartlar ve Koşullarını okuyun

 

TDC kuponunuzun kullanılması

Seyahat İndirim Belgeleri (TDC'ler), AIR FRANCE, KLM veya Delta Air Lines uçuş numaralarıyla uçuş rezervasyonları yaptırılırken kullanılabilir.

TDC kuponunuz nasıl kullanılır
Uçuş rezervasyonunuzu yapmak için lütfen bizi telefonla arayın ve kuponunuzun yanı başınızda olduğundan emin olun. Rezervasyonunuzu tamamlamanız için kuponunuz üzerindeki kayıt numarası gerekecektir.

TDC kuponunuzu kullanmak için aşağıdakilerden biriyle iletişime geçin:


Ödenecek miktar, TDC kuponunuzda yazan kredi miktarından yüksekse kalan tutarı ödemeniz gerekir. Bu tutar, Seyahat İndirim Belgenizdeki (TDC) bakiyeden daha düşük ise, ücret iadesi alamayacaksınız.

TDC kuponları düzenlenme tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir. Bunlar nakit paraya çevrilemezler. TDC kuponunuzu bir KLM seyahat acentesinde veya KLM.com üzerinden kullanmak mümkün değildir.

TDC kuponları Şartlar ve Koşullarını okuyunuz