KLM’ye güvenebilirsiniz

Size ve uçaktaki herkese zahmetsiz bir seyahat sunmak için çalışıyoruz. Yolculuğunuz planlandığı gibi gitmiyorsa, yolculuğunuza olabildiğince hızlı bir şekilde devam edebilmeniz için size yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz.
 

Sizi bilgilendireceğiz

Biletinizi rezerve ettiğiniz andan uçağa binişinize kadar, sizi uçuşunuzun ertelenmesi, iptali ya da kapı değişikliği konusunda sürekli bilgilendireceğiz. Sizinle e-posta, kısa mesaj ve telefon üzerinden iletişime geçebiliriz - sadece iletişim bilgilerinizi KLM hesabınıza, Flying Blue alanınıza ya da Yolculuğum sayfasına girin.

Güncellenmiş bilgilere KLM Facebook hesabından, Messenger ’dan, Twitter hesabımızdan, KLM.com üzerinden ya da seyahat acenteniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğunuz boyunca, yer görevlilerimizin ve kabin ekibimizin özenli ve kişisel desteğine güvenebilirsiniz.

 

Sosyal ağlarımız üzerinden bizimle 7/24 iletişime geçin

Sorunuz, talebiniz ya da yorumunuz olduğunda bizimle her zaman . Sosyal medya ekiplerimiz 7/24 müsaittir ve size her zaman en kısa süre içerisinde yanıt vermeye çalışacaklardır.

Ayrıca bize telefon yoluyla da ulaşabilirsiniz. Ülkenizdeki çalışma saatleri ve daha fazla bilgi için Müşteri Hizmetleri sayfamızı kontrol edin.

 

Dakiklikte 1 numara

Plana uymak istiyorsunuz. Tam zamanında varmanız gerektiğinde, dünyanın en dakik hava yolu sizi uçağında ağırlamaktan memnuniyet duyar.

most punctual airline
 

Uçuşunuz ertelenir ya da iptal edilirse

Ertelenen ya da iptal edilen uçuş veya transfer bağlantısını kaçırmak oldukça sinir bozucu ve zahmetlidir. Birlikte bir çözüm bulabilir ve sıkıntıları en aza indirebiliriz:

  • Air France, KLM ve SkyTeam ortaklarına öncelik vererek size en uygun alternatif uçuşlardan birini rezerve edeceğiz.
  • Size yeni seyahat planını e-posta, kısa mesaj ya da telefon yoluyla bildireceğiz.
  • Tercihinize göre, bizden direkt olarak çağrı merkezlerimiz, sosyal medya ya da seyahat acenteniz yoluyla alternatif uçuş talep edebilirsiniz.
  • Seyahatinize ilişkin son bilgilere Yolculuğum sayfasından ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, Yolculuğum sayfasına giriş yaparak, kendiniz de yeniden rezervasyon işlemi yapabilirsiniz.

Herhangi bir durumda bagajınızın nihai varış noktanıza otomatik olarak iletilmesini sağlayacağız.

Temel gerekliliklerinizin karşılanması için ön ödemeli telefon kartının yanı sıra size yemek ve içecek kuponları sunacağız. Gerekli olduğu durumlarda, otelde konaklama ve havalimanı transferlerinizi de ayarlayacağız.

Örneğin uçuşunuz için koltuk sayısından fazla rezervasyon yapılması ya da farklı bir seyahat sınıfında koltuk verilmesi gibi durumlar sebebiyle seyahatiniz sekteye uğrarsa, size tazminat önereceğimizi garanti ederiz.

hakkındaki tüm bilgiler oku.

 

Ücret iadesi ya da tazminat talepleri hakkında

Uçuşunuzun iptal edilirse ya da 3 saatten fazla ertelenirse, yolculuğunuzu başka bir tarihe ertelemeyi seçebilirsiniz (uygunluğa bağlı olarak). Eğer yolculuğunuz artık amacına hizmet etmiyorsa, yolculuğunuzu iptal edebilirsiniz. Transfer yapıyorsanız biletinizde belirtilen kalkış noktasına (mevcut ise) dönüş bileti de seçebilirsiniz. Aynı zamanda KLM.com’dan (Müşteri Hizmetleri sayfamızdan ücret iadesi formunu doldurun) ya da seyahat acenteniz yoluyla birkaç adımda talep edebileceğiniz ücret iadesi de yapacağız.

Yaptığınız ek harcamaların geri ödemesini de yapabiliriz: KLM Müşteri Hizmetleri’ndeki çalışma arkadaşlarımız size memnuniyetle bu konuda daha fazla bilgi verecektir!

Benzer bir şekilde aldığınız ekstra seçeneği (örneğin, ekstra rahat koltuk) kullanamazsanız, ücret iadesi almak için en kolay yol KLM.com’a girip ücret iadesi formunu doldurmaktır.

 

Kabin içi hizmetleri

Kabin içinde size en iyi hizmeti sunmak için her zaman elimizden geleni yapıyoruz. Koltuğunuzla, yemeğinizle, eğlence sistemiyle ya da başka herhangi bir şeyle ilgili bir sorun yaşadığınızda lütfen kabin ekibini bilgilendirin. Kabin ekibimiz, uçaktaki vaktinizin en keyifli ve konforlu bir biçimde geçmesi için, örneğin size bir alternatif ya da tazminat sunarak, ellerinden geleni yapacaklardır.

 

Bagaj gecikmesi

Eğer mümkünse, varış sonrası bagajınız kayıp ise size doğrudan haber vereceğiz.* Böylece havalimanı bagaj bandında bekleyerek zaman kaybetmeyeceksiniz. Bagaj servis kontuarındaki personelimiz bagaj raporu hazırlamanıza yardımcı olacak, böylece nasıl bir bagaj aramaları gerektiğini bilecekler. Bazı havalimanlarına varış sonrasında, KLM.com üzerinden .**

Bagajınız teslim edilmek ya da alınmak üzere hazır olduğunda sizinle iletişime geçeceğiz ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yaptığınız harcamalarınızı memnuniyetle tazmin edeceğiz. Bagajınızla ilgili tüm endişeleriniz için varışınızın ardından 7 gün içerisinde bizi bilgilendirin. Düşük bir ihtimalle bagajınızın yerini 21 gün içerisinde tespit edemezsek, ya da bagajınız bizim sorumluluğumuzda zarar görürse, size elbette tazminat sunacağız.

* İletişim bilgileriniz bizde mevcutsa ve bagajınızı başka bir yerde tespit edersek.
** Aşağıdaki istasyonlarda geciken bagajları online olarak rapor edebilirsiniz: Almatı, Atina, Barselona, Christiansand, Frankfurt, Göteborg, Helsinki, Linköping, Lizbon, Madrid, Mexico City, Paris, Milano, Oslo, Sandefjord, Stavanger, Stockholm, Trondheim veya Erivan

 

Sadık müşterilerimiz için ekstra özel hizmet

Flying Blue üyesi olarak kişisel ayrıcalıkların tadını çıkarırsınız. Elite ve Elite Plus üyeleri de çağrı merkezlerimizde öncelik sahibidir. Tüm avantajlarınız için: Flying Blue  hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Geri bildiriminizden memnun oluruz

Yolculuğunuzun en önemli kısmı deneyimlerinizdir! Bu nedenle, şirketimiz ve hizmetimiz hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek için bağımsız araştırma kuruluşlarıyla çalışarak anketler yapıyoruz:

  • Memnuniyet ve Hizmet Uygunluğu anketleri  (Kantar ve Qualtrics tarafından gerçekleştirilir): Uçuşunuzun ardından, memnuniyet anketine katılmanız için bir davet e-postası alabilirsiniz. Bunun yanında, bir grup Flying Blue üyesinden uçuş boyunca hizmet kalitesini gözlemlemeleri istenir.
  • Müşteri Hizmetleri Kontrolü (InSites Consulting tarafından gerçekleştirilir): Bu kontrol ile şikayetleri nasıl ele aldığımızla ilgili müşteri değerlendirmeleri ölçülür.
  • İletişim Merkezi Değerlendirmeleri (BVA ve MediaTech tarafından gerçekleştirilir): Bu çalışmalarla çağrı merkezlerimizin hizmet performansını değerlendiriyoruz.
  • IATA ve Schiphol gibi üçüncü tarafların yürüttüğü diğer çalışmalarda da yer alıyor ve çeşitli özel amaçlı araştırmalar yürütüyoruz.

Bize verdiğiniz cevaplarla hizmetlerimizi değerlendiriyor ve geliştirmeye çalışıyoruz. Açık izniniz olmadığı takdirde, kişisel verileriniz hiçbir şekilde ticari amaçlı teklifler ve postalar için kullanılmayacaktır.

Seyahatinizi en sorunsuz şekilde gerçekleştirmek için gösterdiğimiz çabalar beklentilerinizi karşılamadıysa lütfen bize bildirin! Hizmetlerimizi geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca KLM Müşteri İletişim Merkezi size en kısa süre içinde geri dönüş yapacaktır.
KLM olarak taahhütlerimizi yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bazı olağan dışı durumlarda, bu taahhütler yerine getirilemeyebilir. Tüm beklentilerinizi karşılayamadıysak özür dileriz.
Bizimle düşüncelerinizi paylaşmaya vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.