Uçuş değiştirme veya iptal etme

Seyahat planlarınız mı değişti? Biletinizin ücret koşullarına göre uçuşlarınızı değiştirebilir veya rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Avrupa içi KLM uçuş değişiminde daha fazla özgürlük için, rezervasyon yaparken Light ya da Standard biletinize Esneklik seçeneğini eklemeyi unutmayın.
 

Uçuşları değiştir

Herhangi bir değiştirilebilir bilet tipi ile veya Esneklik satın almış olmanız halinde, seyahat tarihlerini, saatlerini ve/veya varış noktasını değiştirebilirsiniz. Bilet tipinize ait değişim koşullarını Yolculuğum bölümünden ve rezervasyon onay e-postasından görebilirsiniz. Sadece bilet numaranızın ‘074’ (KLM), ‘057’ (Air France) veya ‘006’ (Delta Air Lines) ile başladığından emin olun.

Yolculuğumda Oturum Açın

Uçuşları çevrimiçi değiştir

Bir ödül bileti değiştirmek için lütfen Flying Blue müşteri hizmetlerine başvurun.

Uçuşları online değiştirin

1. Yolculuğum bölümünde oturum açın. Hali hazırda uçuşunuza check-in yaptıysanız, uçuşunuzu değiştirebilmek için check-ini iptal etmeniz gereklidir. Yolculuğum kısmında, uçuş detaylarına gidin ve ‘Uçuşları değiştir’ kısmına tıklayın.

2. Alternatif uçuş tarihleri, saatleri ve hatta varış noktalarını arayın ve seçin. Herhangi bir değişiklik ücreti ve fiyat farklılıkları açıkça belirtilecektir.

3. KLM uçuşlarına ait ekstra seçenekler satın aldıysanız yeni uçuş için aynı özellikleri rezerve edebilirsiniz ve herhangi bir farklılık varsa bu size gösterilecektir. Yeni uçuş için aynı ekstra seçenekler mevcut değilse ve/veya farklı seçenekleri satın alırsanız, KLM uçuşlarınızdaki ekstra seçeneklerin ücret iadesini talep edebilirsiniz. Bazı durumlarda, kalan tutar için tarafınıza kupon verilir.

4. Uçuş değişikliğinizi onaylayın. Herhangi bir uçuş ve ekstra seçenek masrafları istenilen ödeme yöntemiyle ödenebilir; artan kısım ödenecek ve/veya kupon olarak iade edilecektir.

Hepsi bu kadar! Yeni seyahat bilgilerinize ilişkin onay e-postasını anında size göndereceğiz. Ve elbette bunları istediğiniz anda {17}Yolculuğum{18} bölümünden, cep telefonu ve KLM uygulaması üzerinden de görebilirsiniz. Yeni biletiniz ve varsa kuponlar ayrı bir e-postada gönderilecektir.Link - to My Trip

Uçuşları telefon veya sosyal medya üzerinden değiştirin

Uçuş değişikliğini ayrıca bizler de ayarlayabiliriz. Sosyal medyada 7/24 bulunuyoruz ya da aramanız yeterli.

Uçuş değişikliğinizi eğer biz ayarlarsak, bir idari ücret de alıyoruz. Tamamen esnek bilet tipine sahipseniz veya uçuşunuzu değiştirmek için Esneklik satın aldıysanız bu ücreti ödemezsiniz.

Uçuşunuzu değiştirmek için bizimle irtibata geçin

 

Uçuşları değiştirmek için Esneklik satın alın

Değiştirilebilir Light ya da Standard biletle Avrupa içinde seyahat mi edeceksiniz? KLM.com üzerinden rezervasyon yaparken Esneklik ekleyin ve planlarınızı 3 kereye kadar ücretsiz değiştirme özgürlüğüne sahip olun, değişim ücreti yok!

Esneklik size şunları sunar:

  • Rezervasyonunuzdaki istediğiniz uçuşu 3 kereye kadar değiştirme
  • Seyahat tarihlerini, saatlerini ve/veya varış yerini (Avrupa içinde) değiştirme
  • Değiştirmek istediğiniz uçuştan 48 saat öncesine kadar değişim imkanı

Değişim ücreti yok, idare ücreti yok! Ve aynı tarife tipine değişim yaparken tarife değişim masrafı yok. Daha yüksek bir bilet tipine değişim yaparken, bilet ücreti farkını ödemeniz gerekecektir. Daha düşük bir bilet tipine değişim yaparken, bilet ücreti farkı iade edilmeyecektir. Vergi hesaplamasından dolayı az bir fark yeni bilet fiyatına eklenebilir.


Esneklik sadece KLM.com üzerinden yapılan rezervasyonlarda ve 10 gün veya daha sonra kalkış yapacak Avrupa içi uçuşlar için satın alınabilir


Esneklik Koşullarını ve Şartlarını okuyunuz 

 

Uçuşların iptal edilmesi

Rezervasyon onay e-postanızda biletinizi iptal etmeye yönelik şartları bulabilirsiniz.

Doğrudan KLM ile rezervasyonu yaptırılan uçuşları iptal etmek için kolayca online ücret iadesi talebinde bulunun. Lütfen rezervasyonunuzdaki tüm uçuşların iptal edileceğini dikkate alın.

Bir seyahat acentesi aracılığıyla rezervasyonu yaptırılan biletleri iptal etmek için lütfen seyahat acentenize başvurun.

Ücret iadesi talep etme hakkında daha fazlasını okuyun

 

Rezervasyonunuzda isim düzeltme

Eğer rezervasyonunuzdaki isim pasaportunuzdakiyle birebir eşleşmiyorsa, düzeltme isteyebilirsiniz. Bunu bizimle sosyal medya üzerinden iletişime geçerek veya KLM Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak yapabilirsiniz.
Maalesef, isminizi başkasının ismi ile değiştirmeniz mümkün değildir - bilet sizin isminize kalmaya devam eder.

Bunu vaktinde düzelttiğinize emin olun

  • Eğer yolculuğunuz, KLM, Air France, Delta Air Lines ve Kenya Airways tarafından işletilen, ‘KL’, ‘AF’, ‘DL’ ya da ‘KQ’ uçuş numarasıyla rezerve edilmiş uçuşlar içeriyorsa, isminizi kalkıştan 30 saat önceye dek ücretsiz olarak düzeltebilirsiniz.
  • Eğer yolculuğunuz ortak havayollarımız tarafından işletilen uçuşlar içeriyorsa, isim düzeltmesini ücretsiz olarak uçuştan en geç 72 saat önce isteyebilirsiniz. Lütfen bunun ilgili ortak havayolunun onayına bağlı olduğunu unutmayın.
  • Bir ödül bileti rezervasyonu yaptırdıysanız lütfen Flying Blue müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
  • Bir seyahat acentesi ile rezervasyon yaptıysanız, lütfen kalkıştan önce onlarla da irtibata geçin.

Düzeltme talebine gerek yok

  • Birden fazla adınız varsa. Rezervasyon yaptırırken sadece ilk adınızı girmeniz yeterlidir.
  • Biletinizde isimleriniz aralarında boşluk olmadan görünüyorsa bu, isimlerin sistemimizde görüldüğü şekildir.
  • Sadece kızlık soyadınız görünmesi durumunda, eğer pasaportunuzda kızlık soyadınız gözüküyorsa.