Ödeme şekilleri

Rezervasyonun ne zaman ve hangi ülkede gerçekleştiğine bağlı olarak, uçuş rezervasyonunuz ve ekstra hizmetler (örn. koltuklar, ekstra bagaj vb.) için çeşitli ödeme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ödeme seçeneği ne olursa olsun, ödemenizin güvenle gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.
 

Her ülke için geçerli olan ödeme seçenekleri

KLM.com’dan yaptığınız bilet rezervasyonlarında veya ekstra hizmetler satın alırken, her ülke için farklı ödeme seçenekleri sunuyoruz. Bazı ülkelerde ücret alınmaktadır (seçilen ödeme şekline bağlı olarak).

Ülkelerdeki ödeme seçeneklerini görmek için tıklayınız

 

Kredi kartı

KLM.com’dan yaptığınız rezervasyonlarda kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. MasterCard, Visa ve American Express kartları kabul edilmektedir. Rezervasyonun yapıldığı ülkeye bağlı olarak, Diners Club, Discover, JCB (Japan Credit Bureau) ya da UATO/Airplus kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Uçuşunuzu seçtikten sonra, ödeme seçeneklerinden “kredi kartı” seçeneğini seçiniz. Sonra, kredi kartı veren kurumu seçiniz. Gereken tüm detayları giriniz ve rezervasyonunuzu onaylayınız. Ödemeniz onaylandıktan sonra, e-biletiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

 

Güvenlik kredi ve banka kartı ödemeleri

Kredi kartınız veya bankamatik kartınızla ekstra güvenli ödeme
Bazı bankalar Visa ve Mastercard sahiplerine bir PIN kodu veya (tek kullanımlık) parola şeklinde ek bir güvenlik önlemi sunmaktadır. Bu durum, bankaya ve bize, sizin kart sahibi ve kart kullanıcısı olduğunuzu göstermektedir. Kartınız “Verified by Visa” ya da “Mastercard SecureCode” veya “American Express SafeKey” güvenlik önlemi için uygun ise, sizden bir PIN kodu veya parola girmeniz istenecektir. Ödeme, sadece doğru kod veya doğru parola girildiğinde onaylanacaktır.

“Verified by Visa”, “Mastercard SecureCode” ve “American Express SafeKey” hakkında daha fazla bilgi için bankanız ile irtibata geçmenizi öneririz.


Mastercard Secure Code hakkında daha fazlasını okuyun 
Verified by Visa hakkında daha fazlasını okuyun 
American Express SafeKey hakkında daha fazlasını okuyun 

Kredi kartınızda veya bankamatik kartınızda rezerve edilmiş miktar KLM.com üzerinde rezervasyon için kredi veya bankamatik kartı kullanırken, banka hesabınızdan yaptığınız satın alım için gerekli tutarın çekildiğini birkaç gün içinde görebilirsiniz. Aslında bankanız KLM ödemenizi sonlandırana kadar bu miktarı rezerve eder, sonrasında ise hesabınızdan gerçekten çekilir. Bu işlem 30 güne kadar sürebilir. Bu süre zarfında, hesapta tutulan miktar bloke altına alınabilir: başka amaçlar için kullanılamaz.

Tek işlemde çoklu bilet satın alırken, bazı bankalar yanlışlıkla tutarı iki kez çekmektedir: birini toplam tutar diğerini ise her bir ayrı bilet için. Sonuç olarak, bu sizin sonraki harcamalarınızda kullanabileceğiniz bakiyenizi azaltmaktadır. Bu rahatsızlık için özür dileriz ancak bu işlem KLM’nin kontrolü dışındadır. Dilerseniz ayrılan miktarın serbest bırakılmasını talep etmeniz için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.
 

Online bankacılık

“Gerçek Zamanlı Online Bankacılık (RTOB)” olarak da bilinen online bankacılık size online olarak güvenli ve kolay alışveriş yapma fırsatını sunmaktadır. Ödeme hizmetleri iDEAL, FPX, CUP Online, Nordea, eNets, POLi ve Sofort seçeneklerini içermektedir. RTOB ile yapılan ödeme KLM.com’da ücretsizdir. Bu ödeme seçeneğini, uçak kalkış saatinden 2 saat öncesinde kullanabilirsiniz.


Uçuşunuzu seçtikten sonra, ödeme seçenekleri arasından, ülkenizde geçerli olan online bankacılık yöntemini seçiniz. Bankanızı seçiniz ve gerekli olan bilgiyi giriniz. Ödemeniz onaylandıktan sonra, ödeme miktarı hesabınızdan çekilecektir. Bankadan, ödemenin gerçekleştiğine dair onay geldiğinde, e-biletiniz e-posta adresinize gönderilecektir. Bu süreç, bir çok ülkede 1 saatten az zaman almaktadır.


Online bankacılık ile, ortağımız Ingenico ePayments veya Adyen aracılığıyla ödeme yaparsınız. Ingenico ePayments veya Adyen hakkında daha fazla bilgiyi bu sayfanın alt bölümünde bulabilirsiniz.

 

E-Wallet

Bir E-Wallet ile çeşitli ödeme seçeneklerini birleştirebilir (örneğin kredi kartınız ve banka hesabınız) ve 1 dijital cüzdan ile ödeyebilirsiniz.

  • PayPal: yaklaşık 40 ülkede KLM.com üzerinde geçerlidir (American Express Kartlar ile yapılamaz)
  • WeChat Pay: yalnızca Çin
  • Alipay: Çin ve Hong Kong (sadece yerel kredi ve bankamatik kartları)

Lütfen tam miktarı E-Wallet'iniz ile ödeyebileceğinizden emin olun, bazı E-Wallet'ler tek seferde ödenen miktarı sınırlamaktadır. E-Wallet sağlayıcınız ödemenin yapıldığı konusunda bizi bilgilendirdiğinde biletinizi genellikle 1 saat içinde e-posta vasıtasıyla size göndereceğiz.

 

Banka transferi

Havale ile ödeme, rezervasyon ile uçak kalkış saati arasındaki sürenin en az 14 gün olması halinde gerçekleşebilmektedir. Havale yoluyla ödemeyi tercih ettiyseniz, sizden bir takım detaylar girilmesi istenecektir. Tüm bilgiler, kesinlikle gizli tutulacaktır. Rezervasyonunuz tamamlandığında, bir referans kodu elde edeceksiniz. Referans kodu,12 rakamdan oluşmakta olup, havale yapılırken, doğru rezervasyonu bulmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu kodun banka havalesi yapılırken doğru girilmesi çok önemlidir.

Ödeme referans kodunu elde ettiğinizde, paranızı kendi banka hesabınızdan aktarabilirsiniz. Bu işlem, online bankacılık, aktarma formu ve nakit aktarması şeklinde yapılabilir. Lütfen, ödemenin, rezervasyonun yapıldıktan 48 saat içinde yapıldığına emin olunuz.  

Bankanız, bu seçenek için sizden aktarma ücreti alabilmektedir. Uluslararası para aktarmalarında, sizden bilet ücreti haricinde “sınır ötesi aktarma” ücreti talep edilecektir. Daha fazla bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Ödemenizin tamamının elimize ulaşmadığı durumda, biletinizin düzenlenmesi gecikebilir. Ödemenizin tamamının bize ulaşması durumunda, e-biletiniz e-posta adresinize gönderilecektir. Bu gönderim, ödemenizin yapıldığı günden itibaren 5 iş günü içinde gerçekleşecektir.

Havale ile ödemelerinizde, ortağımız Ingenico ePayments aracılığıyla ödeme yapmaktasınız. Aruba, Bonaire, Çin, Curaçao, Ekvator, Gana, Endonezya, İran, Kenya, Kore, Umman, Peru, Filipinler, Ruanda, Suudi Arabistan, Saint Martin, Surinam, Tanzanya, Tayland, Uganda ve Zambiya’da yaptığınız rezervasyonlarda, parayı doğrudan bize aktarmanız gerekecektir. Ödemeniz her koşulda güvendedir. Ingenico ePayments hakkında daha fazla bilgiyi bu sayfanın alt bölümünde bulabilirsiniz.

Sigorta için banka havalesi ile ödeme yapılamaz.

 

Nakit ve PIN ödemesi

Online rezervasyon işlemini gerçekleştikten sonra, nakit ya da PIN kodlu bir banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda, ödemenizi KLM bilet ofisinde yaparak, biletinizi elde edebilirsiniz. PIN ödemelerini yalnızca Hollanda’daki ofislerimizde kabul etmekteyiz.

Nakit veya PIN ödemeleri için genelde masraf alınmaz.

Bilet ofisimizde ödeme yapmak istiyorsanız, lütfen rezervasyon onayınızı ve e-posta adresinize gelen rezervasyon kodunu yanınızda getirmeyi unutmayınız. Unutmayın: Lütfen her bilet ofisinin nakit ödemeleri kabul etmediğini göz önünde bulundurunuz.

 

EMD kuponu ile ödeme

EMD kuponunuzu KLM.com'da şu durumda nakit paraya çevirebilirsiniz:

  • Banka hesabınıza nakit ödeme için - eğer EMD kuponunuzda 'geri ödenebilir' ibaresi varsa. EMD'nizi nakit paraya çevirme.
  • Bir KLM, Delta Air Lines veya Air France uçuş rezervasyonu yaptırırken veya KLM uçuşları için ekstra seçenek (ekstra rahat koltuk gibi) satın alırken – eğer EMD kuponunuzda 'geri ödenemez' ibaresi varsa. Geri kalan tüm kredi tutarları için yeni bir EMD kuponu alırsınız.
  • EMD kuponunuzu kullanarak KLM.com'da bir uçuş rezervasyonu yapın
  • Hali hazırda bir rezervasyonunuz varsa: Yolculuğum bölümünde KLM uçuşları için ekstra seçenek satın almak için EMD kuponunuzu kullanın
  • EMD'nin para birimi, bilet fiyatının gösterildiği para biriminden farklıysa döviz kuru KLM'nin yerel bankasının satış kuru üzerinden belirlenecektir.


* EMD-kuponunuzu, KLM Paket teklifleri veya Ödül biletlerin vergilerini ödemek için kullanamazsınız.


EMD kuponu hakkında daha fazlasını okuyun
 

Ingenico ePayments ve Adyen hakkında

Ingenico ePayments ve Adyen, online ödemeleri ve ödeme bilgilerini bizim adımıza yöneten kuruluşlardır. Buna Gerçek Zamanlı Online Bankacılık, cüzdanlar ve banka havaleleri dahildir. Ingenico ePayments veya Adyen aracılığıyla ödeme yaptığınızda, biletinizi işleriz ve ödemenin yapıldığına dair onayı aldığımızda, size e-posta ile göndeririz. Ödeme bilgileriniz güvenli olarak Ingenico ePayments veya Adyen’e gönderilecektir ve sadece işlemi gerçekleştirmek için kullanılacaktır. Bilgileriniz, kesinlikle 3. partilerle paylaşılmayacak ve ticari amaçlar için kullanılmayacaktır.

Ingenico ePayments ve Adyen ağlarının online hizmetlerinden yararlanmamızın amacı, ödemelerinizin olabildiğince güvenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesidir.