Başka bir uçuşa aktarma

Amsterdam Schiphol Havalimanında, KLM ve diğer SkyTeam uçuşlarına aktarma yapmak oldukça kolaydır. Aktarma yaparken, self-servis kiosklarda uçuş bilgilerinizi görüntüleyebilir ve biniş kartınızı yazdırabilirsiniz.

‘Kolay aktarma’ videosu

Amsterdam Schiphol Havalimanında aktarma yapma videosunu göster (sadece İngilizce olarak mevcuttur).

Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda aktarma yapma

Seyahatinizin ilk yolculuğu için check-in yaptığınızda, aşağıdaki belgeleri alacaksınız:

  • İlk uçuşunuz için biniş kartı
  • Bağlantılı uçuşunuz için biniş kartı
  • Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda aktarma yapma hakkındaki bilgileri içeren bir klasör

 

Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda ortalama aktarma yapma süresi Avrupa içi uçuşlar için 40 dakika, kıtalararası uçuşlar için 50 dakikadır.

Schengen ülkeleri ve Schengen üyesi olmayan ülkeler arasında seyahat edecekseniz, ilave güvenlik kontrolleri ve gümrük denetimlerinden geçmeyi hesaba katmalısınız. Bu tedbirler aktarım işleminizi tamamlamak için gereken süreyi oldukça uzatabilir.

Yeterli süreniz olmadığı için bir sonraki uçuşunuza yetişemezseniz, otomatik olarak diğer bir uçuşa aktarılacaksınız. Bagajınız tekrar etiketlenecek ve bir sonraki uçuş için bagajınızı almaya veya check-in yaptırmaya gerek kalmayacaktır. Kiosklarda yeni uçuşunuzun detaylarını öğrenebilir ve yeni biniş kartınızı yazdırabilirsiniz.

Eğer Schiphol’de fazla zamanınız varsa, sizi meşgul edebilecek birçok şey bulabilirsiniz. Schiphol haritasına göz at. See Buy Fly alışveriş merkezinde alışveriş yapabilir veya Havalimanı Kumarhanesinde şansınızı deneyebilirsiniz! Ayrıca Hollanda’nın Altın Çağındaki Hollandalı ustaların yarattığı on eserin sürekli olarak sergilendiği Amsterdam Schiphol Havalimanı Rijksmuseum müzesini gezebilirsiniz.

Bagaj ve aktarmalar hakkında daha fazla bilgi edinin
Amsterdam Schiphol Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinin

Asya’dan yapılan uçuşlar:Amsterdam’da aktarma veya varış 
Amsterdam’a vardığınızda, Korece, Çince veya Japonca konuşan görevlilerimiz sizleri karşılayacak ve tüm sorularınızı cevaplamada yardımcı olacaklardır. Başka bir uçuşa aktarma yapıyorsanız, self-servis kiosklarımızı kullanabilirsiniz. Bu kiosklar Amsterdam Schiphol Havalimanı boyunca mevcuttur ve Korece, Çince veya Japonca dillerinde de kullanılabilir.

Güzergaha özel hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Kiosklar

Amsterdam Schiphol Havalimanında aktarma yaparken, uçuş bilgilerinizi kiosklar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Havalimanında iskele girişlerindekiler de dahil olmak üzere toplamda 100 civarında kiosk vardır. Kioskları kullanmak için tek yapmanız gereken pasaportunuzu, biniş kartınızı veya sık uçan yolcu kartınızı okutmaktır.

Bu şekilde, kalkış kapınız, biniş saatiniz ve kalkış saatiniz de dahil olarak güncel uçuş bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İsterseniz, bir sonraki uçuşunuz için koltuk düzeninizi değiştirebilir veya ekstra rahat bir koltuk ayırtabilirsiniz.

Olur da uçağınızı kaçırırsanız, aktarma makinesinden sizin için ayarlanan alternatif uçusun bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni biniş kartınızı da yazdırabilirsiniz. Eğer her hangi bir içecek, yemek veya telefon kullanım kuponu hakkına sahipseniz, veya Seyahat İndirim Belgesi sahibiyseniz, makine otomatik olarak size kuponunuzu verecektir. 

Seyahat İndirim Belgesi hakkında daha fazla bilgi edinin

Paris-Charles de Gaulle ve Londra Heathrow’da aktarma yapmak

Paris-Charles de Gaulle
Paris-Charles de Gaulle Havalimanı (CDG) Avrupa’daki en yoğun havalimanlarından biridir. Bu havalimanı ayrıca Paris Roissy olarak bilinir ve Paris’in 25 kilometre kuzeyindedir.  

Paris-Charles de Gaulle’de 3 terminal vardır:

  • Terminal 1 (CDG1) Air France uçuşları hariç, uluslararası uçuşların kalkış ve inişleri içindir 
  • Terminal 2 (CDG2) tüm Air France uçuşlarının ve diğer havayolu şirketlerinin Avrupa uçuşlarının kalkış ve inişleri içindir
  • Terminal 3 (CDG3 veya T3) charter uçuşlarının kalkış ve inişi içindir


Tüm terminaller ücretsiz otobüs servisi ile birbirine bağlıdır. Eğer KLM veya AIR FRANCE ile uçuyorsanız, uçuşunuz terminal 2’den kalkacak veya terminal 2’ye inecektir.

Paris–Charles de Gaulle Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinin

Londra Heathrow
Londra Heathrow (LHR) dünyadaki en yoğun havalimanlarından biridir ve BAA Heathrow Havalimanı olarak da bilinir. Bu havalimanı 5 terminale sahiptir.

Eğer KLM ile uçuyorsanız, uçuşunuz terminal 4’den kalkacak veya terminal 4’e inecektir. Check-in kontuarları terminal 4’ün birinci katındadır. Gelen yolcu salonu terminal 4’ün zemin katındadır.

Londra Heathrow’da ayrıca bulacaksınız.

Londra Heathrow Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinin

Diğer havalimanlarında aktarma yapmak

Diğer büyük havalimanlarında aktarma yapmak ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki linklere bakınız:

Detroit Metropolitan Havalimanı
Memphis International Havalimanı
Minneapolis-St. Paul International Havalimanı

Varış Noktası Rehberimiz dünyada çapında farklı noktalardaki birçok havalimanı hakkında bilgiler içerir.

Varış Noktası Rehberi
Diğer SkyTeam havalimanlarında aktarma yapma  sayfasına git

SkyPriority

Eğer KLM Business Class’ta seyahat ediyorsanız veya Flying Blue (veya SkyTeam) Elite Plus üyesiyseniz, ilgili aktarma kontuarında sizlere öncelikli olarak yardımcı olacağız.

Çok rahat bir seyahat için dünya çapında her geçen gün daha fazla havalimanında yer alan, kırmızı SkyPriority işaretlerinizi takip etmeniz yeterli.

Amsterdam Schiphol Havalimanında, KLM Crown Salonunda da aktarmanıza ilişkin sorularınız ve talepleriniz hakkında sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

SkyPriority hakkında daha fazla bilgi edinin