Gümrüksüz alışveriş mağazalarından aldığınız sıvılarla seyahat etmek

Havaalanında ya da uçakta gümrüksüz alışveriş mi planlıyorsunuz? El bagajınızda sıvılarla seyahat açısından yerel havaalanı kurallarını mutlaka kontrol edin.

Avrupa içinde seyahat

Avrupa içindeki gezilerde, gümrüksüz alışveriş mağazalarından aldığınız sıvılarla seyahat edebilirsiniz. Likör ve parfüm gibi sıvılar sizin için paketlenecek ve mühürlenecektir. Mühür bir gün için geçerlidir. Yolculuğunuz bir aktarma içerse bile, varış noktanıza ulaşana kadar mührü kırmamalısınız.

 

AB üyesi olmayan ülkelere/ülkelerden seyahat

Amsterdam Schiphol Havaalanı dahil olmak üzere, bir AB havaalanında transfer yapacaksanız, AB içinde bulunmayan havaalanlarındaki duty-free'den aldığınız sıvıları ve jelleri yanınızda getirebilirsiniz. Fakat Amsterdam Schiphol Havaalanı'nda transfer yaparken bu sıvılar kapıda kontrol edilecektir.

Birleşik Devletlere seyahat: Yalnızca Amsterdam Schiphol Havaalanı'nda gümrüksüz mağazalardan alınmış ve mühürlenmiş sıvıları uçağa getirebilirsiniz.

Eğer Birleşik Devletler ya da Kanada içinde aktarma yapıyorsanız, check-in bagajınız varış noktanıza kadar işaretlenmeyecektir. Check-in bagajınızda daha önceden gümrüksüz alınan tüm sıvıları paketlemenizi tavsiye ediyoruz.

Önemli: diğer havaalanlarında daima yerel kurallar geçerlidir. Sıvılarla seyahat etmeden önce lütfen bunları mutlaka kontrol edin.

 

KLM'de Alışveriş

Amsterdam'dan kalkan birçok KLM uçağında, gümrüksüz ürünleri çevrim içi olarak, evinizin konforundan sipariş edebilir - ve KLM uçuşunda uçakta bunları alabilirsiniz. Ya da bunları ev adresinize teslim edebiliriz.

KLM'de Alışveriş hakkında daha fazlasını okuyun

 

KLM Hediyeleri

Uçağımızda bulunan birine sürpriz mi yapmak istiyorsunuz? KLM Hediyeleri arasında seçebileceğiniz çok sayıda hediyeye bir göz atın - örneğin sanal bir öpücük, bir bardak şampanya veya sevdiğiniz kişinin en sevdiği parfüm. İnternet'ten sipariş vermeniz yeterli, kabin personelimiz bu kişiye 30.000 feet yükseklikte bir sürpriz yapacaktır!


KLM Hediyeleri'ne gidin