Lounge’larımız hakkında

Kalkıştan veya transferinizden önce havalimanında biraz çalışmak veya dinlenmek için sessiz bir yer mi arıyorsunuz? KLM’in ve ortak havayollarımızın lounge’ları aklınızı toplamak ve işlerinizi yoluna koymak için en doğru yerdir. Dünya çapında erişiminizin olduğu birçok lounge bulunmaktadır:
 
About KLM Lounges

 

KLM Crown Lounge’lar

KLM Crown Lounge’larımız geniş özel ve genel alanlara sahip şık ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Bir tane Toronto Havalimanı, bir tane Houston Havalimanı ve iki tane de Amsterdam Schiphol Havalimanında vardır: Kıtalararası yolcular için Lounge 52 ve Schengen bölgesi için seyahat eden yolcular için Lounge 25. Dört KLM Crown Lounge’un hepsinde transfer yolcuları için check-in hizmeti sunulmaktadır. 

Yeni KLM Schengen dışı Crown Lounge’u (Lounge 52)

2019 yazında yeni KLM Schengen dışı Crown Lounge’umuz Amsterdam Schiphol Havalimanında açılacaktır.

Ancak bu tarihten önce, Aralık 2018’den itibaren, son hali hakkında fikir sahibi olabilmeleri adına lounge yolcular için erişilebilirdir. Lounge’un yenilenmesi bu yıl yaz mevsimindeki büyük açılışa kadar devam edecek, aynı yıl 100. doğum günümüzü de kutlayacağız. Lounge’a yapılmakta olan iyileştirmeler nedeniyle bazı ses veya engellere maruz kalabilirsiniz. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

İlk açılış aşamasında (Aralık 2018’den itibaren) şunları bekleyebilirsiniz:

  • Lounge girişi taşınmıştır: Holland Boulevard’da, E ve F pier’leri arasında. 
  • Biniş kartınızı self-servis kioskta taratarak daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.
  • Geçici olarak lounge’da duş olanağı yoktur (Mercure Hotel Schiphol Terminalinde seçenek sunulmaktadır. Limitli kapasite sebebiyle bu hizmet garanti edilememektedir). 
  • Bir hizmet talebiniz mi var? Dijital sıraya girin! Yeni proaktif hizmet konseptimiz lounge’larımızdaki kiosklardan bir hizmet talebinde bulunmanızı ve siz lounge tesislerinin keyfini çıkarırken Kişisel Lounge Asistanlarımızdan birisi yanınıza gelerek size yerinde hizmet sunmasını sağlayacaktır. 
  • Yüksek kalite, taze ve mevsiminde ürünler sunan geliştirilmiş yiyecek ve içecek konsepti.
 
 

SkyTeam Markalı Lounge’lar

Uluslararası First Class veya Business Class yolcusu veya SkyTeam Elite Plus yolcusuysanız SkyTeam Markalı Lounge’lara erişim sağlayabilirsiniz. Planlı kalkışınız veya transferiniz öncesi bu lounge’ları kullanabilirsiniz. 

SkyTeam Markalı Lounge’ları şu havalimanlarında bulabilirsiniz:

• Dubai (DXB)
• Londra Heathrow (LHR)
• Sydney (SYD)
• Beijing (BJS)
• Hong Kong (HKG)
• Vancouver (YVR)
 
 

Havalimanı lounge’larınızı bulun

KLM ve SkyTeam Lounge’larının yanı sıra, yolcularımız dünya çapında ortaklarımızın lounge’larına da erişim sağlayabilir. Havalimanınızın lounge’u olup olmadığını ve o lounge’un sunduklarını bilmek ister misiniz? Lounge Bulucuya göz atın.


 
 

Lounge’lara kimler erişim sağlayabilir?

Lounge’larımızdan birine erişiminiz olup olmadığını veya bir misafir davet edip edemeyeceğinizi merak ediyorsanız lounge erişim politikamıza göz atın. Genel olarak, First Class veya Business Class yolcusuysanız, Flying Blue Platinum veya Gold üyesiyseniz, ya da SkyTeam Elite Plus yolcusuysanız lounge’a erişim sağlayabilirsiniz.

Hangi lounge’lara erişim sağlayabilirsiniz?