Dinlenme salonu erişim politikası

Business Class yolcusuysanız, Flying Blue Platinum veya Gold üyesiyseniz, ya da SkyTeam Elite Plus üyesiyseniz kalkıştan ya da transferden önce tüm dinlenme salonu olanaklarının tadını çıkartabilirsiniz.

Lounge erişimi

Amsterdam Schiphol Havalimanı, Toronto, Houston’da KLM Crown Salonlarına ve dünyada ortak havayolu şirketlerinin salonlarına erişebilirsiniz.

Unutmayın, aynı günde KLM tarafından işletilen veya SkyTeam tarafından işletilen bir uluslararası uçuşta, ya da aynı günde SkyTeam tarafından işletilen bir uluslararası uçuşa ya da bir uçuştan bağlanan ve SkyTeam tarafından işletilen bir iç hat uçuşunda seyahat etmeniz gerekmektedir.

 • Flying Blue Platinum, Gold ve SkyTeam Elite Plus üyeleri KLM Crown Salonlarımıza ücretsiz olarak erişebilir ve beraberlerinde bir misafir getirebilirler. Flying Blue Platinum ve Gold üyeleri ücretli olarak daha fazla misafir getirebilir.
 • Flying Blue Silver üyeleri tüm dünyada* sayısı artan varış noktalarındaki dinlenme salonlarına ücret karşılığında erişebilir. Maalesef Flying Blue Silver üyelerinin misafir getirmesi mümkün değildir.


* Bu salonlar AIR FRANCE, KLM ve Delta tarafından ortak kullanılmaktadır. Küçük bir giriş ücretiyle kullanımınıza açık olan uluslararası havalimanı dinlenme salonları:

 • Avrupa: Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Paris-Charles de Gaulle (La Première ve Terminal 2G salonları hariç), Stuttgart ve Zürih.
 • Kuzey Amerika (AIR FRANCE/KLM/Delta havalimanı dinlenme salonları): Boston, Chicago, Houston, Los Angeles, Montreal, New York-JFK, San Francisco, Toronto, Washington, Atlanta, Cincinnati, Tampa, Dallas, Raleigh, New Orleans, Jacksonville, Seattle, Fort Lauderdale, Minneapolis, Portland, Detroit, West Palm Beach, Memphis, Milwaukee, Boston ve New York-LaGuardia.
 • Güney Amerika (Air France havalimanı dinlenme salonları): Rio de Janeiro.
 • Asya-Pasifik (Delta havalimanı dinlenme salonları): Tokyo ve Honolulu.
 • Afrika (Air France havalimanı dinlenme salonları): Douala.

Yenileme süresince KLM Schengen dışı Crown Salonu 52 değiştirilmiş erişim politikası

13 Haziran 2017’den Mart 2019’a kadar olan süreçteki yenileme çalışmaları nedeniyle KLM Schengen dışı Crown Salonu için erişim politikası 07:30-11:00 arasındaki yoğun saatler için değiştirilmiştir:
 • Bunun yerine Schengen varış noktasına seyahat eden Business Class yolcuları, Flying Blue Platinum veya Gold üyeleri, ya da SkyTeam Elite Plus üyeleri KLM Schengen Crown Salon 25’e erişebilir.
 • Salon giriş kuponları geçerli olmayacaktır.
 • Flying Blue Platinum ve Flying Blue Gold ve SkyTeam Elite Plus üyelerinin misafirleri, 07:30-11:00 arasındaki yoğun saatler dışında her zaman salona erişebilir.
 • Ultimate, Skipper ve C2000 üyelerinin misafirleri her zaman salona erişebilir.
 

Dinlenme salonu ücretleri

Dinlenme salonu ücretleri bölgeye göre değişmektedir. Mil Puanlarıyla ödeme yapabilirsiniz: bölgeye göre 3.500 ile 9.000 arasında. Veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz:


Bölgeye göre dinlenme salonlarıDinlenme salonu erişim ücreti
Avrupa, Afrika ve Asya-Pasifik25 ile 45 EUR arasında
Birleşik Devletler ve Güney Amerika35 ile 50 USD arasında
Kanada30 ile 50 CAD arasında

Lütfen nakit olarak ödeme yapılamayacağını dikkate alın.