Dinlenme salonu erişim politikası

Business Class yolcusuysanız, Flying Blue Platinum veya Gold üyesiyseniz, ya da SkyTeam Elite Plus yolcusuysanız kalkıştan önce ya da transfer sırasında tüm lounge olanaklarının tadını çıkartabilirsiniz.
 

Lounge erişimi

Aynı günde KLM tarafından işletilen bir uçuşta, SkyTeam tarafından işletilen bir uluslararası uçuşta veya SkyTeam tarafından işletilen bir uluslararası uçuşla bağlantılı SkyTeam tarafından işletilen bir iç hat uçuşu ile seyahat ettiğinize emin olun.

Çalışma saatleri ve konum ile ilgili tüm bilgiler Lounge Bulucu’muz üzerinde bulunabilir.

 
 

KLM Crown Lounge - kimlerin erişim hakkı var?

KLM Crown Lounge’lerimiz Amsterdam Schiphol Havalimanında ve Toronto ve Houston Havalimanlarında bulunmaktadır. Kimlerin erişebileceğini görmek için bu tabloya göz atın:

KLM Crown Lounge
Erişim – ücretsiz
Erişim – ücret karşılığında
Business Class

Flying Blue Platinum + 1 misafir

Flying Blue Platinum - ekstra misafirler

Flying Blue Gold + 1 misafir

Flying Blue Gold - ekstra misafirler

SkyTeam Elite Plus + 1 misafir

Flying Blue Petroleum
✔ (koşullu: nota bakın)
Flying Blue Silver

✔ (nota bakın)
Flying Blue Explorer

✔ (nota bakın)

Not:

  • Petroleum üyeleri her ikisi de Air France ve/veya KLM tarafından pazarlanan ve işletilen 2 uçuş arasında transfer yapıyorlarsa erişime sahip olurlar.
  • Flying Blue üyesi olmayan kişiler de Mil Puanları veya kredi kartlarıyla lounge erişimi satın alabilirler. Flying Blue Explorer ve Flying Blue Silver üyeleri her zaman indirim alacaklardır.
  • Bir (SkyTeam) ortak tarafından işletilen ve KL uçuşu olan Flying Blue Platinum ve Gold üyeleri için de lounge erişimi mevcuttur.
 
 

Dünya çapındaki diğer lounge’lar

Business Class yolcusu, Flying Blue Platinum veya Gold üyesi, ya da SkyTeam Elite Plus üyesiyseniz ayrıca dünya çapındaki birçok ortak havayolu lounge’larına da erişim sağlayabilirsiniz. Tüm diğer yolcularımız aşağıda ismi geçen lounge’lara da ücreti karşılığında erişim sağlayabilirler. Lounge’lar Air France, KLM ve Delta tarafından ortak kullanılmaktadır.


Bölge
Varış noktası
Avrupa
Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Paris-Charles de Gaulle (La Première ve Terminal 2G lounge’ları hariç), Stuttgart ve Zürih
Kuzey Amerika (Air France/KLM/Delta havalimanı lounge’ları)
Boston, Chicago, Houston, Los Angeles, Montreal, New York-JFK, San Francisco, Toronto, Washington, Atlanta, Cincinnati, Tampa, Dallas, Raleigh, New Orleans, Jacksonville, Seattle, Fort Lauderdale, Minneapolis, Portland, Detroit, West Palm Beach, Memphis, Milwaukee, Boston ve New York-LaGuardia
Asya-Pasifik (Delta havalimanı lounge’ları)Tokyo ve Honolulu
AfrikaDouala


Lounge ücretleri bölgeye göre değişmektedir. Mil Puanlarıyla ödeme yapabilirsiniz: 3500 ila 13000 arası. Veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Nakit olarak ödeme yapılamadığını ayrıca belirtmek isteriz.


Bölgeye göre lounge’lar
Lounge erişim ücreti
Avrupa, Afrika ve Asya-Pasifik
25 ile 65 EUR arasında
Birleşik Devletler35 ile 50 USD arasında
Kanada30 ile 50 CAD arasında