Uçağa biniş

Pasaport, güvenlik kontrolleri ve uçağa biniş beklenenden uzun sürebilir. Gecikmeleri önlemek için, özellikle yoğun tatil dönemlerinde havalimanına ve kapıya zamanında gelmenizi öneririz.

Check-in ve bagaj teslimi

Seyahatinize rahat başlamak için, online veya havalimanında kolayca check-in yapabilir ve bagajınızı bagaj teslim noktalarından birine bırakabilirsiniz. Check-in ve bagaj teslim saatlerini göster.

Kapı açılışı

Uçağa biniş başlamadan önce, kapı açılacaktır ve KLM çalışanları muhtemel sorularınıza yardımcı olmak için orada olacaktır. Ekranlarda kısaltılmış adınızı görürseniz, lütfen daha fazla bilgi için kapı önündeki kontuara gidin.

Kapı numarası değişim olabileceği için, her zaman havalimanındaki ekranlarda gösterilen gerçek kalkış kapılarını kontrol etmenizi öneririz.

Varış NoktasıKapı açılışı
Avrupa: ‘Schengen ülkeleri*Kalkıştan 55 dakika önce
Avrupa: ‘Schengen dış ülkeler*Kalkıştan 55 dakika önce
KıtalararasıKalkıştan 90 dakika önce
*Schengen Anlaşması’na göre, üye ülkelerin vatandaşları bu ülkeler arasında ve ülke içinde serbest olarak dolaşabilir. Birçok Avrupa ülkesi bu Schengen Anlaşmasına tabidir.

Biniş

Biniş saati hem biniş kartınızda hem de kalkış kapısındaki bilgi ekranlarında gösterilir. Biniş başlamadan kapıda olmanızı öneririz. Kalkıştan önce uçağa binişlerin başlaması varış noktasına göre değişmektedir:


Varış NoktasıBinişlerin başlaması
Avrupa: ‘Schengen ülkeleri*Kalkıştan 30 dakika önce
Avrupa: ‘Schengen dış ülkeler*Kalkıştan 30 dakika önce
KıtalararasıKalkıştan 45 dakika önce
*Schengen Anlaşması’na göre, üye ülkelerin vatandaşları bu ülkeler arasında ve ülke içinde serbest olarak dolaşabilir. Birçok Avrupa ülkesi bu Schengen Anlaşmasına tabidir.


SkyPriority

KLM Business Class’ta seyahat ediyorsanız veya Flying Blue (veya SkyTeam) Elite Plus üyesiyseniz, uçağa ilk binenlerden biri olacaksınız. Kırmızı SkyPriority işaretlerini takip etmeniz yeterli!


SkyPriority ile ilgili daha fazlasını okuyun

Kapı ne zaman kapanır?

woman checking the time for the gate closing time

Amsterdam Schiphol Havalimanında tüm KLM uçuşları için kalkıştan 15 dakika öncesine kadar giriş yapabilirsiniz. Kapı kapanma saatinden sonra gelirseniz, uçağa girişinize izin verilmez.

Diğer havalimanlarında, bu süreler değişebilir. Doğru bilgiler için lütfen havalimanı bilgi ekranlarını dikkatlice takip edin. Şüpheye düşerseniz, lütfen çalışanlarımızdan yardım isteyin.

Uçuş bilgilerini SMS veya e-posta ile al

Uçuşunuza ilişkin en son bilgileri anında öğrenmek ister misiniz? Bu hizmete kaydolun ve size SMS veya e-posta ile aşağıdakileri gönderelim:

  • check-in saati
  • kapı değişiklikleri
  • biniş saati
  • uçuşunuzda gecikme veya iptal durumu


Bu hizmete kaydolmak veya mesajları almak ücretsizdir.

SMS veya e-posta ile uçuş bilgisi almak hakkında daha fazlasını okuyun

Amsterdam Havalimanı’nda Privium Parking P2’den kapınıza daha rahat gidin

Lütfen unutmayın: P2 Park katından B ve C İskelelerine giden Privium yaya geçidi kapalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen Schiphol web sitesini  ziyaret edin.