Uçağa biniş

Pasaport ve güvenlik kontrolleri ve uçağa biniş beklenenden uzun sürebilir. Bu süreler havalimanına göre değişebilir. Gecikmeleri önlemek için, özellikle yoğun tatil dönemlerinde havalimanına ve kapıya zamanında gelmenizi öneririz.
 

Check-in ve bagaj teslimi

Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için, online veya havalimanında kolayca check-in yapabilir ve bagajınızı bagaj teslim noktalarından birine bırakabilirsiniz. Check-in ve bagaj teslim saatlerini görüntüleyin.

Olabildiğince rahat seyahat etmek ister misiniz? Öyleyse size sadece bir küçük parça el bagajı getirmenizi öneririz. Bu size özellikle Yalnızca Küçük Çantalar sırası  olan Amsterdam Schiphol Havalimanında oldukça fazla zaman kazandıracaktır. Eğer bagajınız standart hakkı geçerse bagajınızı check-in yapmak zorunda kalacağız ve uçaktaki sınırlı yer sebebiyle yanınıza almak için ücret ödemeniz gerekecektir. Bagaj kuralları ve ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uçağınızı kaçırmanızı önlemek adına güvenlik kontrolleri, pasaport kontrolü ve bagaj tesliminin vakit aldığını ve bunlara her zaman hesaba katmanızı öneririz.

 

Kapı süreleri

Biniş saati hem biniş kartınızda hem de kalkış kapısındaki bilgi ekranlarında gösterilir. Biniş başlamadan kapıda olmanızı öneririz. Biniş ve kalkış arasındaki süre varış noktanıza ve kalkış havalimanınıza bağlıdır. Muhtemel kapı değişiklikleri için her zaman havalimanındaki ekranları kontrol edin ve doğru kapıda olduğunuzdan emin olmak için kalkış kapınızdaki ekrandan uçuş numaranızı kontrol edin.

Personeller kapılara kalkıştan 90 ila 60 dakika önce gelirler. Biniş kalkıştan 30 ila 60 dakika önce başlar. Bu süreler havalimanına ve varış noktasına göre değişebilir. Amsterdam Schiphol Havalimanı, havalimanında yürüyüş sürelerini göstermektedir böylece biniş için zamanında kapıda olabilmeniz için ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini bilebileceksiniz.

 

Biniş

Biniş durumunuzu havalimanındaki ekranlarda bulabilirsiniz. Bu en doğru bilgidir. Ayrıca biniş saatinizi de biniş kartınızın üzerinde bulabilirsiniz. Fakat bu sürenin önceden tahmin edilemeyecek olaylar sebebiyle değişebileceğini unutmayın. Binişinizin en sorunsuz şekilde geçmesi için zamanında kapınızda olduğunuzdan emin olun. Biniş işleminden önce hareketi kısıtlı yolcuları ve iki yaşın altındaki çocuklu aileleri daha önce check-in yapmaları için davet ediyoruz. Bu yolcularımız, Business Class yolcularımız ve SkyPriority üyelerimizin hemen arkasından bineceklerdir.

 

Uçuş bilgilerini telefonunuza alın

Uçuşunuza ilişkin en son bilgileri anında öğrenmek ister misiniz? İhtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşmak için KLM uygulamamızı kullanın veya kısa mesaj veya e-posta hizmetimiz için kaydolun. Size check-in zamanınız, kapı değişiklikleriyle ilgili güncellemeler ve uçuşunuzun gecikme ve/veya iptali ile ilgili bilgileri göndereceğiz. Bu hizmete kaydolmak veya mesajları almak ücretsizdir.