Uçağa biniş

Pasaport ve güvenlik kontrolleri ve uçağa biniş beklenenden uzun sürebilir. Bu süreler havalimanına göre değişebilir. Gecikmeleri önlemek için, özellikle yoğun tatil dönemlerinde havalimanına ve kapıya zamanında gelmenizi öneririz.
 
 

Check-in ve bagaj teslimi

Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için, online veya havalimanında kolayca check-in yapabilir ve bagajınızı bagaj teslim noktalarından birine bırakabilirsiniz. Check-in ve bagaj teslim saatlerini görüntüleyin.

Olabildiğince rahat seyahat etmek ister misiniz? Öyleyse size sadece bir küçük parça el bagajı getirmenizi öneririz. Bu size özellikle Yalnızca Küçük Çantalar sırası  olan Amsterdam Schiphol Havalimanında oldukça fazla zaman kazandıracaktır. Eğer bagajınız standart hakkı geçerse bagajınızı check-in yapmak zorunda kalacağız ve uçaktaki sınırlı yer sebebiyle yanınıza almak için ücret ödemeniz gerekecektir.

Uçağınızı kaçırmanızı önlemek adına güvenlik kontrolleri, pasaport kontrolü ve bagaj tesliminin vakit aldığını ve bunlara her zaman hesaba katmanızı öneririz.

 
 

Kapı süreleri

Biniş saati hem biniş kartınızda hem de kalkış kapısındaki bilgi ekranlarında gösterilir. Biniş başlamadan kapıda olmanızı öneririz. Biniş ve kalkış arasındaki süre varış noktanıza ve kalkış havalimanınıza bağlıdır. Muhtemel kapı değişiklikleri için her zaman havalimanındaki ekranları kontrol edin ve doğru kapıda olduğunuzdan emin olmak için kalkış kapınızdaki ekrandan uçuş numaranızı kontrol edin.

Personeller kapılara kalkıştan 90 ila 60 dakika önce gelirler. Biniş kalkıştan 25 ila 60 dakika önce başlar. Bu süreler havalimanına ve varış noktasına göre değişebilir. Amsterdam Schiphol Havalimanı, havalimanında yürüyüş sürelerini göstermektedir böylece biniş için zamanında kapıda olabilmeniz için ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini bilebileceksiniz.

 
 

Biniş

Uçuşunuzun biniş durumunu KLM uygulamasından ve havaalanındaki bilgi ekranlarından takip edebilirsiniz. Bu sayede en güncel bilgileri görebilirsiniz. Biniş saatiniz, biniş kartınızın üzerinde de yazılıdır. Öngörülemez durumlar nedeniyle biniş saatinde değişiklik olabileceğini unutmayın. Biniş sırasında sorun yaşamamanız ve uçuşunuzun saatinde gerçekleştirilebilmesi için vaktinde biniş kapısında olun.

Biniş süreci başlamadan önce hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcuların ve 2 yaşından küçük çocuğu bulunan ailelerin uçağa öncelikli olarak binmesini sağlıyoruz. Ardından Business Class ve SkyPriority hizmetlerinden yararlanan yolcularımızın uçağa binişini gerçekleştiriyoruz.

Birçok havaalanında özel biniş alanı hizmeti sunuyoruz. Uçuş sınıfınıza, tarifenize ve özel yolcu seviyenize göre belirlenen biniş alanınız biniş kartınızda belirtilir. Uçağa önce 1. alandaki yolcular alınırken ardından 2 ila 5. alanlardaki yolcuların uçağa binişi sağlanır.

 
 

Uçuş bilgilerini telefonunuza alın

Uçuşunuza ilişkin en son bilgileri anında öğrenmek ister misiniz? İhtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşmak için KLM uygulamamızı kullanın veya kısa mesaj veya e-posta hizmetimiz için kaydolun. Size check-in zamanınız, kapı değişiklikleriyle ilgili güncellemeler ve uçuşunuzun gecikme ve/veya iptali ile ilgili bilgileri göndereceğiz. Bu hizmete kaydolmak veya mesajları almak ücretsizdir.