Bagaj hakkınız

Check-in bagajı ve el bagajınızı hazırlarken bilmeniz gereken her şey: KLM uçuşunuza kaç parça getirebilirsiniz ve boyut ve ağırlık sınırları nelerdir.
 
 

Bir uçuş rezervasyonu mu yaptırdınız? Yolculuğumu kontrol et!

Gerçek bagaj hakkı uçuşa göre değişebilir. Bu sebeple rezervasyon yaptığınızda rezervasyon onayınız, biletiniz ve Yolculuğum bölümü gibi farklı noktalarda seyahatinize ait net bagaj bilgilerini gösteriyoruz.

 

Genel dahil el bagajı hakkı

Avrupa ve kıtalararası uçuşlar için Economy Class

 • 1 parça el bagajı, maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 inç)
 • 1 aksesuar, ör. el çantası, evrak çantası veya laptop, maks. 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 inç)
 • Toplam ağırlık maks. 12 kg (26 lbs).
 

Avrupa ve kıtalararası uçuşlarında Business Class

 • 2 adet el bagajı, her biri maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 inç)
 • 1 aksesuar, ör. el çantası, evrak çantası veya laptop, maks. 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 inç)
 • Toplam ağırlık maks. 18 kg (40 lbs)
 

Önemli

 • Kabindeki baş üstü dolaplarının kısıtlı alana sahip olması sebebiyle, el bagajı kurallarına uyan daha büyük çantalara da kapıda ücretsiz check-in yaptırılması gerekebilir. Lütfen küçük çantaları önünüzdeki koltuğun alt kısmına yerleştirin.
 • KLM uçuşları için bagaj hakkınıza Yolculuğum bölümünden bakmanızı kesinlikle öneririz. Lütfen kendi (el) bagajı politikaları için güzergahınızdaki diğer havayollarının web sitelerine bakınız.
 

Baş üstü bagaj bölmeleri sınırlı alana sahiptir

Light biletiniz mi var? Baş üstü bölmelerinde yeterli alan bulunmayacağını önceden öğrendiğimiz durumlarda, size el bagajınızı check-in kontuarında check-in yaptırmanız için mesaj gönderilecektir. Bu işlem ücretsizdir. İlaç gibi, seyahatte yanınızda bulunması gerekenleri her ihtimale karşı daha küçük bir çantada bulundurmanızı tavsiye ederiz.

El bagajınızı check-in yaptırmanız için mesaj almadınız mı? Hâlâ yeterli alan yoksa ve bagajınız önünüzde bulunan koltuğun altına sığmıyorsa, sizden kapıda check-in yaptırmanızı isteyebiliriz. Bu işlem de ücretsizdir.

 

Genel dahil check-in bagajı hakkı

Avrupa uçuşlarında ve kıtalar arası uçuşlarda Economy Class

 • 1 adet check-in bagajı*: U + G + Y maks. 158 cm (62 inç) ve maks. 23 kg (50 lbs).
 • Flying Blue Silver, Gold ve Platinum üyeleri ile SkyTeam Elite ve Elite Plus üyeleri, SkyTeam havayolları tarafından işletilen uçuşlarda, yukarıda belirtilenler ile aynı boyutta ve ağırlıkta 1 adet ekstra check-in bagajı getirebilir.

* Light bilet seçeneği, çoğu rotada check-in bagajı içermez. Bilet türleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Avrupa ve kıtalararası uçuşlarda Business Class

 • 2 adet check-in bagajı: her biri U + G + Y maks. 158 cm (62 inç) ve her biri maks. 32 kg (70,5 lbs)
 • Flying Blue Silver, Gold ve Platinum üyeleri ve SkyTeam Elite ve Elite Plus üyeleri, SkyTeam havayolları tarafından işletilen uçuşlarda, yukarıda belirtilenler ile aynı boyut ve ağırlıkta 1 adet ekstra check-in bagajı getirebilir.
 

Bilmenizde fayda var

 • Gıda için üretilmiş streç filmlerle kaplanmış bavullar veya küre biçimindeki bagajlar gibi paketlenmesinin veya şeklinin hasara sebep olabileceği veya bagaj alma sistemini engelleyebilecek bagajlar check-in sırasında kabul edilmeyecektir. Dolayısıyla bagajınızı streç filmle sarmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bagajın idaresini güç bir hale sokmadığı sürece profesyonel kaplamaya izin verilmektedir.
 • Check-in esnasında ya da kioskta Business Class’a yükseltme satın aldıysanız yeni Business Class biletinizdeki bagaj hakkı geçerli olacaktır.
 • Bagajınızın boyutlarına tutacaklar ve tekerlekler de dahildir.
 

Özel ve ekstra bagaj

Standart hakkınızdan daha fazla parça bagajla mı seyahat etmek istiyorsunuz? Çevrimiçi ekstra bavul (23 kg’a kadar) rezerve edin. Ayrıca, kalkışınızdan en geç 24 saat önce ekstra bagaj satın alarak indirimden yararlanabilirsiniz. Ekstra bagaj ayarlama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Unutmayın: Ekstra bavulunuz 23 ila 32 kg ağırlığındaysa havalimanında ek ücret ödemeniz gerekir.

158 cm’den (U + G + Y) daha büyük ya da 32 kg’dan daha ağır bagaj parçaları getirmeyi mi planlıyorsunuz? Bagajın kargo olarak taşınması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca, her tür özel bagajı yanınıza alabilirsiniz. Özel bagaj hakkında daha fazla bilgi edinin.
 

Çocuk bagajı

Çocuğunuz, kendi (rezerve) koltuğu olması durumunda yanında bir yetişkin ile aynı miktarda el bagajı ve check-in bagajı getirebilir. Üstelik çocuklarınızın her biri için yanınızda bir adet katlanabilir bebek arabası ve bir adet çocuk oto koltuğu getirebilirsiniz.

Kucağınızda seyahat edecek 2 yaşından küçük çocuğunuz için ek ücret ödemeksizin aşağıdakileri getirebilirsiniz:

 • Bebek bakım ürünleri içeren, maks. 12 kg (26 lbs) ağırlığında ve maks. 55 x 35 x 25 cm (22 x 14 x 10 inç) boyutlarında 1 adet el bagajı.
 • 1 adet katlanabilir bebek arabası (aşağıdaki ek bilgiyi okuyun)
 • 1 adet çocuk oto koltuğu

Kucağınızda seyahat eden çocuğunuz için check-in bagajı hakkı, bilet türünüze bağlıdır. Bilet türleri hakkında daha fazla bilgi edinin veya biletinizdeki ve Yolculuğum bölümündeki net bagaj bilgilerini kontrol edin.

Çocuklar ile seyahat hakkında daha fazlasını okuyun.

 

Bagaj ve aktarma

Seyahatiniz için satın aldığınız biletiniz, 24 saatten kısa bir süre içerisinde bağlantılı bir uçuşa aktarma içeriyorsa, check-in bagajınız genellikle son varış noktanıza gönderilir. Bagajınızı teslim ederken aldığınız bagaj etiketi her zaman çantanızın son varış noktasını gösterir.

Aktarma yaparken, aşağıdaki durumlarda, bagajınızı almanız ve sonraki uçuş için tekrar check-in yaptırmanız gerekecektir:
 • Farklı şartlara sahip farklı havayollarından 2 veya daha fazla bilet aldıysanız
 • Uçuşunuz kıtalararası bir uçuştan bir iç hat uçuşuna transfer içeriyorsa (örneğin Amerika Birleşik Devletlerinde)
 • Aktarma uçuşunuz vardığınız havalimanından farklı bir havalimanından kalkacaksa
 • Yolculuğunuzun bir kısmı otobüs veya trenle ise

Amsterdam Schiphol Havalimanı veya Paris Charles de Gaulle Havalimanından aktarma yaparken bilet koşullarınıza bağlı olarak bagajınızı almanız gerekebilir fakat bu muhtemelen bir ücrete tabi olacaktır.