Daha fazla bagajla seyahat edin

Standart hakkınızdan daha fazla bagaj mı almak istiyorsanız? KLM.com üzerinde, bunu ayarlamak çok kolay, ayrıca havalimanı fazla bagaj ücretlerinde de indirim alıyorsunuz.

İndirimli daha fazla bagaj satın alın

Bavulunuzun olması gerekenden birkaç kilo fazlası mı var? Havalimanında fazla kilo ücreti ödemeyin: online olarak ekstra bavul (23 kg’a kadar) rezerve edin. Ekstra bagajı size ne zaman en uygunsa o zaman satın alabilirsiniz:

  • Uçuşunuzu rezerve ederken
  • Uçuş rezervasyonu yaptıktan sonra Yolculuğum bölümü üzerinden
  • Check-in yaparken

Flying Blue üyesi misiniz? Kazandığınız Mil Puanları ile ekstra bagaj için ödeme yapabilirsiniz. Flying Blue Explorer’lar, dünya çapında KLM veya Air France tarafından yapılan uçuşlarda ilk ek check-in bagajında, kalkıştan 24 saat önce rezervasyon yapmaları ve Economy Class’ta uçmaları halinde 10 EUR’ya kadar indirim almaktadır.

Lütfen unutmayın

Eğer bazı ücretler uygulanacaksa, üzerine eklenecektir. Aşağıdaki durumlarda KLM.com üzerinden online bagaj ayarlaması yapılamayabilir:

  • Bazı belirli havalimanlarından kalkış yapılıyorsa
  • Yolculuğunuzun (bir kısmı) başka bir hava yolu tarafından işletiliyorsa
  • Yolculuğunuzun bir kısmı tren veya otobüsle ise

Bu durumlarda, ekstra bagajınızı havalimanındaki kontuardan havalimanı ücretine göre ayarlamanız gerekecektir.

Spor ekipmanı ve diğer özel bagajlar

Bazı spor ekipmanlarını ve diğer eşyaları el bagajı veya check-in bagajı yerine getirebilirsiniz. Özel bagaj hakkında daha fazlasını okuyun.

Bagajın kargo olarak taşınması

Aşağıdakilerden birini mi taşımayı planlıyorsunuz?

  • Her biri 32 kg’dan (70,5 lbs) daha ağır check-in bagajları
  • Her bir yolcu için 10 adetten fazla check-in bagajı
  • U + G + Y 406 cm’den (159 inç) daha büyük eşyalar
  • Kırılgan veya sıra dışı bagajlar

Eğer tekerlekli sandalye, müzik aleti veya bir çeşit spor ekipmanı içeriyorsa lütfen KLM Müşteri İletişim Merkezi üzerinden rezervasyon yapın. Bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kalkıştan en geç 48 saat önce, ama mümkün olan en kısa süre içerisinde rezervasyonunuzu yapın.

Diğer eşyaların taşınması için yerel bir taşımacılık şirketi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Şartları ve koşullar: önden alınmış ekstra bagaj

Standart bagaj hakkınızdan daha fazlasını taşımak istiyorsanız bununla ilgili işlemleri kolayca web sitemizden gerçekleştirebilirsiniz. Ekstra bagaj için belirli kurallar ve koşullar uygulanmaktadır. Bu şartlar ve koşullar hakkında daha fazlasını okuyun.