Havalimanında check in yapma

Online check-in yapamadınız mı? O halde havalimanındaki kiosklardan check-in yapın ve bagajınızı bagaj teslim noktalarından birine bırakın.

Check-in yaparken

Online check-in yapma en hızlı ve en basit check-in yöntemidir. Online check-in yapamazsanız, havalimanındaki kiosklardan birinde check-in yapabilirsiniz. Bunlar Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda Kalkış Salonı 1 ve 2 ‘de bulunabilir.

Sadece birkaç kolay adımla, kendiniz ve seyahat arkadaşlarınız için check-in yapabilirsiniz. Online check in yaparken, uçaktaki favori koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Kiosk çalışma şekli:

Adım 1 
Pasaport veya sık uçan yolcu kartınızı takın ya da bilet numaranızı veya rezervasyon kodunuzu girin. Rezervasyon bilgileriniz bu ekranda gözükecektir.

Adım 2 
Oturma planında koltuğunuzu seçin. Ayrıca, Economy Comfort bölgesinde ekstra ayak uzatma bölümlü bir koltuğu veya tercih edilen bir koltuğu da alabilirsiniz. Alternatif olarak, kendinizi World Business Class’a yükseltebilirsiniz! Bu değişikliği yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir kredi kartı.

Adım 3
Biniş kartınızı bastırın.

Adım 4
Check-in bagajınız mı var? En yakınızdaki bagaj teslim noktasına teslim edin ve kapıya ilerleyin. İyi yolculuklar!

Halihazırda check-in yaptıysanız, ayrıca biniş kartınız bastırmak için de kioskları kullanabilirsiniz. Bu makineler Amsterdam Schiphol Havalimanında sürekli olarak çalışır haldedir. Diğer birçok havalimanında, uçuştan en az iki saat öncesine kadar check-in yapmanız ve biniş kartlarınızı bastırmanız için kiosklar mevcuttur.

Kioskların olduğu havalimanları listesini göster

Asya’ya uçuşlar için check-in yapma 
Kiosklarımızı ayrıca Çince, Korece ve Japonca olarak da kullanabilirsiniz. Bu diller kapıdaki yardımcılarımız tarafından da konuşulmaktadır. Yapılan tüm anonsların tercüme edilmesinde ve uçuştan önceki sorularınızı cevaplamada size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Güzergaha özel hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

SkyPriority hizmetleri

Sky Priority logo

Flying Blue Gold ve Platinum veya SkyTeam Elite Plus üyesi olarak First veya Business Class’ta seyahat ediyorsanız, hızlı check in ve kırmızı halı hizmetinin olduğu özel check in kontuarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca bagajınıza da öncelik vereceğiz: bir self-servise veya normal bir bagaj bırakma noktasına gitmeniz yeterli. Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda bunlar 9, 10 ve 11 sıra numaralı check-in kontuarlarında yer alır.

Check in yaptıktan sonra, SkyPriority yolcuları dünya çapında sürekli artan sayıdaki havalimanlarında öncelikli hızlı geçiş şeritlerini kullanarak güvenlik ve göçmenlik kısımlarından geçebilirler.

Süper rahat bir seyahat için, kırmızı SkyPriority işaretlerine bakmanız yeterlidir!

SkyPriority ile ilgili daha fazlasını okuyun


Amsterdam Havalimanı’nda Privium Parking P2’den kapınıza daha rahat gidin

Lütfen unutmayın
: P2 Park katından B ve C İskelelerine giden Privium yaya geçidi kapalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen Schiphol web sitesini  ziyaret edin.


Check-in kontuarları

Airport map
Overview of Amsterdam Airport Schiphol’s departure terminalsEnlarge this image

Ayrıca aynı gün kalkış yapan uçuşlar için check-in kontuarlarında check-in yapabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndaki check-in kontuarları Schengen ülkeleri için Kalkış Salonu 1, kontuar 7’de ve Schengen ülkeleri haricindekiler ise Kalkış Salonu 2, kontuar 12 ve 13’de yer almaktadır. Haftanın her günü, bagajınızı kalkış salonuna saat 4:30’dan itibaren bırakabilirsiniz. Doğru kontuar bilgisi için lütfen havalimanı monitörlerini kontrol edin.

Salon check-ini

Amsterdam Schiphol, Houston, Dubai ve Toronto Havalimanlarındaki KLM Crown Salonlarımız rahat ve sakin bir check-in hizmeti vermektedir. Bu hizmet ayrıca tüm Delta Sky Club Salonlarında ve Paris-Charles de Gaulle havalimanında terminal 2E, 2F ve 2G’de mevcuttur.

Salonlarımız hakkında daha fazlasını okuyun

Bagaj teslim noktası

Hali hazırda check-in yaptıysanız, tek yapmanız gereken havalimanındaki bagaj bırakma yerlerinden birinde check-in bagajınızı teslim etmektir. Bunlar, Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda, Schengen ülkeleri için Kalkış Salonu 1, kontuar 7’de ve Schengen ülkeleri haricindekiler için Kalkış Salonu 2, kontuar 12 ve 13’de yer almaktadır. Birçok havayolu kalkış gününden uçağınızın kalkışından 2 saat öncesine kadar bagajınızı kabul etmektedir.

Check-in yaptığınız her çanta için bir bagaj etiketi düzenlenir. Bagajınızı varış noktanızda alana kadar bu etiketleri muhafaza ediniz.


Bagaj hakkında daha fazla bilgi edin

Self-servis bagaj teslimi

Self-service baggage drop-off points at Schiphol

Amsterdam Schiphol Havalimanında, bagajınızı self-servis bagaj makinesine bırakabilirsiniz. Bunlar, Schengen ülkeleri için Kalkış Salonu 1, kontuar 7’de ve Schengen ülkeleri haricindekiler için Kalkış Salonu 2, kontuar 12 ve 13’de yer almaktadır.

Self-servis bagaj teslim noktaları aşağıdaki şartlarda kullanılabilir:

  • online veya kiosklardan birinden halihazırda check-in yaptıysanız;
  • standart bagaj hakkından daha fazla çanta getirmiyorsanız;
  • geçerli seyahat dokümanlarınız varsa; 


Fazla bagajınız varsa, normal bagaj teslim noktalarını kullanabilirsiniz.

Self-servis bagaj teslim noktaları aşağıdaki gibi çalışır:

Adım 1
Bandın üzerine bir adet bagaj bırakın.

Adım 2
Kendinizi tanıtmak için biniş kartınızı taratın.

Adım 3
Ekranda gözüken rezervasyon bilgilerinizi kontrol edin.

Adım 4
Yapışkanlı bir etiket otomatik olarak bastırılacaktır. Bu etiketi bagajınıza yapıştırın ve bunu yaptığınızı ekrandan onaylayın.

Adım 5
Self-servis bagaj teslim noktası bagajınızın check-in işlemini yaptığınızı gösteren bir onay yazdıracaktır. Bu onayı sakladığınızdan emin olun. Artık bagajınızın check-in işlemi bitti.

Lütfen bu adımları yanınızdaki her bir bagaj için tekrarlayın.

Yardıma ihtiyacınız olması durumunda çalışanlarımız bagaj teslim noktalarında size yardımcı olacaktır.