Havalimanında check in yapma

Online check-in yapamadınız mı? O halde havalimanında check-in yapın ve bagajınızı bagaj teslim noktalarından birine bırakın.

Self servis kioskta kolay check-in

Online check-in yapma en hızlı ve en basit check-in yöntemidir. Online check-in yapamazsanız, havalimanındaki kiosklardan birinde check-in yapabilirsiniz.

Sadece birkaç kolay adımla, kendiniz ve seyahat arkadaşlarınız için check-in yapabilirsiniz. Online check in yaparken, uçaktaki favori koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Kiosk şu şekilde çalışır:

Adım 1
Pasaport veya sık uçan yolcu kartınızı takın ya da bilet numaranızı veya rezervasyon kodunuzu girin. Rezervasyon bilgileriniz bu ekranda gözükecektir.

Adım 2
Oturma planında koltuğunuzu seçin. Ayrıca, Economy Comfort bölgesinde ekstra ayak uzatma bölümlü bir koltuğu veya tercih edilen bir koltuğu da alabilirsiniz. Alternatif olarak, kendinizi World Business Class’a yükseltebilirsiniz! Bu değişikliği yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir kredi kartı.

Adım 3
Biniş kartınızı bastırın.

Adım 4
Check-in bagajınız mı var? En yakınızdaki bagaj teslim noktasına teslim edin ve kapıya ilerleyin. İyi yolculuklar!
Halihazırda check-in yaptıysanız, ayrıca biniş kartınız bastırmak için de kioskları kullanabilirsiniz. Bu makineler Amsterdam Schiphol Havalimanında sürekli olarak çalışır haldedir. Diğer birçok havalimanında, uçuştan en az iki saat öncesine kadar check-in yapmanız ve biniş kartlarınızı bastırmanız için kiosklar mevcuttur.
Kioskların olduğu havalimanları listesini göster


Asya uçuşları için check-in
Kiosklarımızı ayrıca Çince, Korece ve Japonca olarak da kullanabilirsiniz. Bu diller kapıdaki yardımcılarımız tarafından da konuşulmaktadır. Yapılan tüm anonsların tercüme edilmesinde ve uçuştan önceki sorularınızı cevaplamada size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.
Güzergaha özel hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Güzergaha özel SkyPriority check-in

Sky Priority logo
First veya Business Class’ta ya da Flying Blue Gold ve Platinum veya SkyTeam Elite (Plus) üyesi olarak Economy Class’ta seyahat ediyorsanız, hızlı check-in ve bagaj teslim hizmetinin olduğu özel check-in alanını kullanabilirsiniz.

Amsterdam Schipol Havalimanında, SkyPriority check-in alanı, Kalkış Salonu 2’de, 9,10 ve 11 numaralı check-in kontuarlarında yer almaktadır.

Check in yaptıktan sonra, SkyPriority yolcuları dünya çapında sürekli artan sayıdaki havalimanlarında öncelikli hızlı geçiş şeritlerini kullanarak güvenlik ve göçmenlik kısımlarından geçebilirler.

Süper rahat bir seyahat için, kırmızı SkyPriority işaretlerine bakmanız yeterlidir!

SkyPriority ile ilgili daha fazlasını okuyun

Amsterdam Schiphol Havalimanında check-in hizmetleri

Airport map


Self servis kioskta check-in yapamıyorsanız, aynı gün kalkan uçuşlar için check-in kontuarından da check-in yapabilirsiniz:
• Schengen harici ülkeler için check-in kontuarları Kalkış Salonu 2’de, 12 ve 13 numaralı kontuarlarda yer almaktadır.
• Schengen ülkeleri için check-in kontuarları Kalkış Salonu 1’de yer almaktadır, lütfen doğru kontuar numarası için havalimanı ekranlarını kontrol edin.
Check-in sonrasında güvenlik kontrolüne ve daha sonra da kapıya ilerleyebilirsiniz. 


Zaten biniş kartınız var ve yalnızca el bagajıyla mı seyahat ediyorsunuz? Bu durumda, check-in işlemini atlayıp direkt olarak güvenlik kontrolüne ilerleyebilirsiniz:
• Schengen harici ülkeler için Kalkış Salonu 2’deki güvenlik kontrolüne ilerleyebilirsiniz.
• Schengen ülkeleri için Kalkış Salonu 1’deki güvenlik kontrolüne ilerleyebilirsiniz.

Haftanın her günü, bagajınızı kalkış salonuna saat 4:30’dan itibaren bırakabilirsiniz.

Amsterdam Schipol Havalimanı kalkış terminallerinin genel bakışına göz atın

Diğer havalimanlarındaki check-in hizmetleri

Departing from an airport other than Schiphol Airport?

View check-in services per airport >

Bagaj teslim

Hali hazırda check-in yaptıysanız, tek yapmanız gereken havalimanındaki bagaj teslim noktalarından birine ya da self servis bagaj makinelerine check-in bagajınızı teslim etmektir.

Bunları bilmek de faydalıdır
• Amsterdam Schiphol Havalimanında, Schengen harici ülkeler için bagaj teslim noktaları Kalkış Salonu 2’de 12 ve 13 numaralı kontuarlarda yer almaktadır. Schengen ülkeleri için bunlar Kalkış Salonu 1’de yer almaktadır. Doğru kontuar bilgisi için lütfen her zaman havalimanı ekranlarını kontrol edin.
• Check-in yaptığınız her çanta için bir bagaj etiketi düzenlenir. Bagajınızı varış noktanızda alana kadar bu etiketleri muhafaza ediniz.

Bagaj hakkında daha fazla bilgi edin
Bagaj teslim saatleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Check in yaptınız mı? Flight Guide’a gidin

Menüde ne olacağını görmek ve uçuş, mürettebat ve uçak hakkında bilgi almak ister misiniz? Flight Guide’a Yolculuğum üzeriden ulaşabilirsiniz. Flight Guide tüm cihazlarda kullanılabilir, bu yüzden seyahate çıkmadan önce telefonunuza veya tabletinize yüklediğinizden emin olun!

Flight Guide herhangi bir KLM uçuşunun kalkışından 31 gün öncesinden itibaren kullanılabilir.

Doğrudan Flight Guide’a gidin