Online check in

Find the best flight by Benefits Block

İstediğiniz yerden check in yapın
Evinizin veya ofisinizin konforunda check in yapın

Koltuğunuzu kendiniz seçin
İstediğiniz koltuğu internet üzerinden seçin ve uçuş kartınızı yazdırın

Havaalanında zaman kazanın
Check in kontuarlarındaki sıralardan kurtulun

Hemen check in yapın
 
 

Online check-in nasıl yapılır?

Woman booking online

Oturum aç
Bilet numaranız veya rezervasyon kodunuz ve uçuş numaranızı girin veya e-posta adresiniz ve şifreniz ile veya Flying Blue numaranız ve şifreniz ile oturum açın.

Adım 1 - Bilgileriniz
Uçuşlarınızı seçin ve sizinle birlikte check-in yapmak istediğiniz diğer yolcuların adlarını girin.

Adım 2 - Ekstra seçenekler

  • Koltuğunuzu seçin veya bir ekstra rahat koltuk ayarlayın. Ve tek başınıza seyahat ediyorsanız, KLM uçuşunuzda kimin olacağını görmek için uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Amsterdam’dan kalkan kıtalararası KLM uçuşlarında alakart yemek sipariş edin
  • Ücretli ekstra bagaj check-ini yapmak istediğinizde indirimden faydalanabilirsiniz.

Adım 3 - Belgeleri yazdırma
Kendinizin ve sizinle birlikte seyahat edecek diğer yolcuların biniş kartlarını bastırın. Ayrıca biniş kartınızını, çıktısını alabilecek birine e-posta olarak gönderebilir veya havalimanındaki self-servis kiosklarda bastırabilirsiniz.

Ya da bir elektronik biniş kartı alın
Birçok güzergahta, elektronik biniş kartı isteyebilirsiniz. Bunu İnternet erişiminiz olan akıllı telefon, PDA, Blackberry veya cep telefonunuza alacaksınız. Aldığınız kısa mesaj veya e-posta tüm uçuş bilgilerini ve havalimanında okutabileceğiniz bir barkodu içerecektir. hakkında daha fazlasını okuyun.

Bazı durumlarda, biniş kartı mevcut olmayabilir. Bu durumda check-in onayınızı bastırmanız ve havalimanında biniş kartı ile değiştirmeniz gerekecektir.

Havalimanında check-in bagajı teslimi
Check-in yaptıktan sonra, kalkıştan önce tek yapmanız gereken check-in bagajınızı havalimanındaki bir bagaj teslim noktasına bırakmanız. Birçok havalimanında, uçuşunuz kalkmadan 2 saat öncesinden itibaren bagajınızı teslim edebilirsiniz.

Bagaj teslim noktalarının kapanış saatlerine bakınız.

Check-in iptal etme
Check-in yaptığınızda, sonraki bir uçuşa rezervasyon yapmak gibi sebeplerle check-ininizi iptal edebilirsiniz. KLM.com üzerinde ‘Check-in online’ seçeneğine gidin, ‘Check-ini iptal et’ üzerine tıklayın. Sonra, bilet numarası veya rezervasyon kodunuzu girin. Sonraki bir uçuşa rezervasyon yapmak için, KLM Telefon Rezervasyonlarını arayabilirsiniz.

Telefonla Rezervasyona Ulaşma

 

Online check-in yapabilir miyim?

Birçok uçuş için, KLM.com üzerinden kalkışa 30 saat kalmasından 1 saat kalana kadar check-in yapabilirsiniz.

İstisnai check-in saatleri:

  • Amerika Birleşik Devlerine ve buradan: kalkışa 24 saat kalmasından 1 saat kalana kadar
  • Etiyopya, Gana, Kenya veya Sudan’dan: kalkışa 30 saat kalmasından 1 saat otuz dakika kalana kadar.
  • Alitalia ve Aeroméxico uçuşları: kalkıştan 24 saat öncesinden itibaren

Dönüş uçuşunuz gidiş uçuşunuzun kalkışından sonraki 24 saat içinde yapılacaksa, dönüş uçuşunuz için hemen check-in yapabilirsiniz.

Amsterdam’dan kalkan uçuşlarda eğer seyahatiniz KLM, AIR FRANCE, Alitalia, Aeroméxico, CityJet, Delta Air Lines ve Kenya Airways, China Southern Airlines, China Airlines, LOT ve Tarom ile yapılan bir uçuş ile başlıyorsa KLM.com üzerinden online check-in yapılabilir. (Rezervasyon onayınız uçuşunuzu hangi havayolunun yaptığını göstermektedir.)

Şunlar için online check-in mümkün değildir:

  • Yardım talep etmiş ve aynı rezervasyonda listelenen en az 15 yaşında bir yolcu olmadan seyahat eden yolcular;
  • Online check-in seçeneği sunmayan havalimanlarından kalkan yolcular;
  • Brüksel Güney Tren İstasyonundan veya Antwerp Merkez İstasyonundan Amsterdam Schiphol Havalimanına tren ile seyahat eden yolcular.

Bu tür durumlarda, havalimanında check-in yapmalısınız.

Her havalimanı için check-in hizmetlerini görüntüle
 

Amerika Birleşik Devletleri’ne ve buradan

Amerika Birleşik Devletleri’ne veya buradan yapılan uçuşlarda, online check-in kalkışa 24 saat kalmasından 1 saat kalana kadar yapılabilir.

Amerika Birleşik Devletleri’ne
Göç, güvenlik ve havalimanı kısıtlamaları sebebiyle, bazı havalimanları kalkıştan önce kendinizin biniş kartınızı basmasına izin vermez. Bu tür bir durumda, havalimanındaki bir kioskta veya check-in kontuarında check-in yapabilirsiniz.

Pasaportunuz Vize Feragat Programı kapsamında bir ülke tarafından verilmişse, kalkıştan tercihen 72 saat önce ESTA seyahat onayı için başvuru yapmanız gerekecektir.

Amerika Birleşik Devletleri ikamet iznine sahip değilseniz, KLM.com üzerinden online check-in yapabilmek için her zaman ESTA seyahat onayına ihtiyacınız olacaktır.

ABD’ye seyahat hakkında daha fazlasını okuyun

Amerika Birleşik Devletleri’nden
Amerika Birleşik Devletleri’nden seyahat ediyor ve KLM.com üzerinden online check-in yapmak istiyorsanız, Delta Air Lines web sitesine yönlendirileceksiniz. Bu da KLM.com üzerinden ekstra bagaj ayarlayamamanız anlamına gelmektedir.

Ancak, Chicago, Houston, Miami, San Francisco veya Washington DC’den kalkış yapacaksanız, KLM.com üzerinden check-in yapabilir ve isterseniz ekstra bagaj ayarlayabilirsiniz.

 

Check in yaptınız mı? Flight Guide’a gidin

Menüde ne olacağını görmek ve uçuş, mürettebat ve uçak hakkında bilgi almak ister misiniz? Flight Guide’a Yolculuğum üzeriden ulaşabilirsiniz. Flight Guide tüm cihazlarda kullanılabilir, bu yüzden seyahate çıkmadan önce telefonunuza veya tabletinize yüklediğinizden emin olun!

Flight Guide herhangi bir KLM uçuşunun kalkışından 31 gün öncesinden itibaren kullanılabilir.

Doğrudan Flight Guide’a gidin