KLM Takes Care

KLM, biyoyakıtların piyasaya sürülmesinden çocukların yaşam koşullarını iyileştirmeye kadar çok sayıda alanda sorumluluk almaktadır. Ve bizimle birlikte gerçekleştireceğiniz seyahat sırasında KLM Takes Care logosu sayesinde söz konusu alanlarda yaptığımız katılımları fark edeceksiniz.
 

İnsanlara ve gezegenimize özen gösteriyoruz

KLM Takes Care

KLM, havacılık sektöründeki en büyük oyunculardan biri olarak sorumluluk almanın önemine inanmaktadır.

Daha iyi bir dünya için çok sayıda inisiyatifte aktif bir rol oynuyoruz. Sürekli çabalarımız sonucunda, sektörümüzün Dow Jones Süreklilik Endeksi’nde Air France ile birlikte yıllardır gururla en üst sırada yer almaktayız.

KLM Takes Care  hakkındaki her şeyi öğrenin (sadece İngilizce)

KLM Takes Care logosu

Bizimle seyahat ederken, KLM Takes Care logosu sayesinde katılımlarımızı fark edebilirsiniz. Örneğin yakında logomuzu, %100 biyolojik olarak çözünebilir olan çay ve kahve bardaklarımızın üzerinde göreceksiniz!

 
 

Çabalarımız

Şimdi harekete geçmenin ve geleceğe yatırım yapmanın eşit düzeyde önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle sayısız farklı projede yer alıyoruz. Örneğin:

  • Sürdürülebilir biyoyakıtların  geliştirilmesi ve kullanımı açısından önemli ilerlemeler kaydediyoruz. İşte, bu nedenle Dünya Doğa Vakfı (WWF) ve diğer vakıflarla güçlerimizi birleştirdik.
  • CO2 emisyonlarını azaltmak  için sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışıyoruz.
  • Uçakta, mümkün olduğunca, sürdürülebilir kahvelerde UTZ markasını ve sürdürülebilir balıklarda  MSC kurumunun kalite damgasını taşıyan ürünler gibi sürdürülebilir bir sistemle üretilen yiyecek ve içecekleri sunuyoruz.
  • Close the Gap ve Wings of Support gibi sosyal projeleri  destekliyoruz ve KLM Health Services, Doctor2Doctor programında VU Üniversitesi Tıp Merkezi ile birlikte Kenya'daki tıbbi yardımlara destek olmak amacıyla çalışıyor.
  • Schiphol bölgesinde  yaşayanlarla konuşmaya devam ediyoruz. Örn. gürültü kirliliğini azaltmak hakkında.
 
 

CO2 yaymadan uçun!

Seyahat ederken gökyüzündeki ayakizinizi azaltabilirsiniz. Rezervasyon sırasında ya da Yolculuğum alanını kullanarak uçuşunuz sırasında yayılan CO2 emisyonlarının karşılığını ödeyebilirsiniz. CO2ZERO programına yaptığınız katkılar, doğrudan ve tamamen, çeşitli sürdürülebilir enerji projelerine yatırılmaktadır.

Uçuşunuzun CO2 karşılığını görüntüleyin