Sürdürülebilir seyahat hakkında her şey

Havayolu ile seyahat dünyanın her yerindeki insanları birbirine bağlar ve dünya çapında refah ve iş imkanları yaratır. Maalesef bu durumun çevre üzerinde bir etkisi vardır. Bu yüzden aktif olarak CO₂ emisyonunun azaltılması, kontrol edilmesi ve telafi edilmesi için çalışıyoruz.
 

Bluey mascot plane


 

KLM CO₂ Azaltma Yol Haritası

Havacılık sektöründeki en büyük oyunculardan biri olarak sorumluluk almanın önemine inanıyoruz. Bu sebeple, bugünün mevcut çözümlerini yarının yenilikçi gelişmeleriyle birleştiren bir plan olan, CO₂ Azaltma Yol Haritasına sahibiz. Güncel amacımız, yolcu başına CO₂’yi 2020’ye kadar %20 azaltmaktır (2011 ile karşılaştırıldığında). 2017’nin sonunda, CO₂’yi %16 oranında azaltmayı başardık bile.

CO₂ Azaltma Yol Haritası hakkında daha fazlasını okuyun.

 
 

SIFIRCO2

Kendi CO₂ azaltma yatırımlarımıza ek olarak, yolcuların da çevre üzerindeki kendi etkilerini azaltmada rol oynamak isteyeceklerini biliyoruz. Bu sebeple 2008 yılında, uçuşunuzu CO₂’siz gerçekleştirmek için küçük bir katkı yapmanıza olanak sağlayan SIFIRCO2 adında bir telafi hizmeti başlattık. Bu hizmeti kullanarak Global Goals için Gold Standard ile CO₂ azaltma projelerine yatırımda bulunmuş olursunuz. CO₂ azaltmanın yanında bu projeler ayrıca yerel sürdürülebilir gelişimi de teşvik eder.

Varış noktası başına gerçek hesaplamayı kontrol edin (yalnızca İngilizce dilinde mevcut).


Bu hesaplamalar kullanılan uçak tipi, uçulan mesafe ve bu uçuşa özgü fiili yük faktörüne göre yapılır. SIFIRCO2 hizmetimiz en kolay ve en etkili CO₂’siz uçma yöntemidir. Rezervasyon sırasında ya da Yolculuğum bölümünü kullanarak uçuşunuza ait CO2 emisyonunu telafi edebilirsiniz.

Emisyon verilerinin ve karbon emisyonlarının hesaplanması için kullanılan yöntemin doğrulanması KPMG Sustainability tarafından yapılır.

KPMG beyanını veya hesaplama yöntemlerinin açıklamasını indirin.
 
 

KLM Takes Care

Bluey mascot plane
Çevresel etkimizi mümkün olduğunca sınırlandırmayı doğal olarak istiyoruz, bu konudaki çabamız bunun ötesine geçiyor. Bu amaca ulaşmak için en iyi çözümleri bulmak için çalışmakla yetinmiyor, aynı zamanda proaktif olarak topluma katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. Bu çabalar çerçevesinde her iyi fikri içtenlikle karşılıyoruz. KLM Takes Care platformunda  daha sürdürülebilir bir havacılığa ulaşmak için neler yaptığımızın örneklerini bulabilirsiniz.