KLM Meet & Seat

KLM uçuşunuzda kimlerin olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Meet & Seat sayesinde, uçuşunuzdan belirli bir süre önce diğer yolcuların Facebook, Google+ veya LinkedIn profillerini görüntüleyebilir ve nerede oturacaklarını görebilirsiniz.

Meet & Seat’i Keşfedin


Meet & Seat Nedir

KLM’nin Meet & Seat uygulaması aynı KLM uçuşunda seyahat eden, ilginizi çekebilecek kişileri bulmanıza imkan verir – örneğin varış noktasında sizinle aynı etkinliğe katılacak kişileri.

Facebook, Google+ veya LinkedIn profil bilgilerinizi paylaşın, diğer katılımcı yolcuların bilgilerini ve nerede oturduklarını görebilirsiniz. Elbette koltuğunuzu da seçebilirsiniz.

Meet & Seat şu durumlarda geçerlidir:

  • Tek yolcu rezervasyonları için KLM tarafından yapılan tüm Amsterdam uçuşları
  • Uçuşa 1 saat kalana dek
  • Yolculuğum vasıtasıyla veya online chek-in yaptırırken.Uçuşunuzda kimlerin olduğunu görün

Yolculuğuma Git

Nasıl çalışır

Meet and Seat image with Facebook and Linkedin logos
  1. KLM.com’da Yolculuğum bölümünde oturum açın veya chek-in yaptırın (kalkışa 30 saat kalana dek) ve oturma planına gidin.
  2. Facebook, Google+ veya LinkedIn hesabınızla oturum açın.
  3. 3Diğer yolcularla paylaşmak istediğiniz profil bilgilerini seçin ve seyahat bilgilerinizi ekleyin.

Daha sonra, oturma planı size:

  • Diğer yolcuların veya sizin hangi sosyal medya hesabını kullandığınıza bakılmaksızın katılan diğer yolcuların profil bilgilerini.
  • Seçtikleri koltukları.
  • Hangi koltukların müsait olduğunu gösterir: Örneğin benzer ilgi alanlarına sahip olduğunuz birinin yanındaki koltuğu seçebilir ve istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

İsterseniz uçuşunuzdan 3 gün önce, uçuşunuzdaki Meet & Seat’e katılanların kim olduğunu gösteren bir e-posta almak için kaydolabilirsiniz.

Profil ve gizlilik

İstediğiniz zaman daha az veya daha fazla profil bilgisi göstermeyi ya da profil bilgilerinizi koltuk haritasından tamamen çıkarmayı seçebilirsiniz.

KLM, profil bilgilerinizi Meet & Seat dışında başka amaçlar için kullanmayacaktır. Bilgilerinizi üçüncü taraflarla da paylaşmayacağız. Uçuşunuz kalktıktan 48 saat sonra, bilgileriniz otomatik olarak kaldırılacak.

Meet & Seat Şartlarını ve Koşullarını okuyun

Koltuğunuz

Meet & Seat yoluyla bilgilerinizi paylaşırken, koltuğunuzu istediğiniz kadar değiştirebilir ve Economy Class’ta ekstra konforlu koltukları seçebilirsiniz.

Profilinizi Meet & Seat’ten kaldırmak isterseniz, koltuk numaranız aynı kalacaktır ancak Meet & Seat’i kullanmadan yinede istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Meet & Seat’in Yolculuğum bölümünde, kalkışa 48 saat kalana kadar ve kalkıştan 30 saat öncesi ile 1 saat öncesine kadar check-in esnasında kullanılabildiğini unutmayınız. Bu süre dolduktan sonra diğer yolcuların profil bilgilerini veya nerede oturduklarını göremez ya da koltuğunuzu değiştiremezsiniz.