Kilolu yolcular

Tüm yolcularımız uçuşlarında rahat bir koltuğu hakederler. Bu yüzden, kilolu yolcularımız için özel düzenlemelerimiz bulunmaktadır.

İkinci koltuk

Herkesin güvenli ve rahat bir yolculuk geçirmesi için, tüm yolcularımız koltuklarının kolluklarını yukarı ve aşağı oynatabilmelidirler.

Kolluklar arasındaki mesafeler aşağıdaki gibidir:

Boeing 737, Fokker 70, EMBRAER 190:

  • Economy Class: 43 cm (17,4 inch)
  • Europe Select: 43 cm (17,4 inch)

 

Boeing 747, 777, Airbus 330:

  • Economy Class: 44 cm (17,9 inch)
  • World Business Class: 50 cm (20 inch)


Eğer KLM uçuşunuzda yan koltuklarınızın belirli bir bölümünü de işgal edeceğinizi düşünüyorsanız, yanınızdaki ikinci koltuğu da satın almanızı öneririz. İkinci koltuk sadece KLM Telefonla Rezervasyon servisimiz kullanılarak satın alınabilir. İkinci koltuk üzerinde %25 indirime sahip olacaksınız. Kalkışta, uçuşunuzdaki aynı seyahat sınıfı içinde başka bir koltuk uygun olduysa, ikinci koltuğun ücretlerinin iadesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

İkinci bir koltuk satın almadığınız durumlarda, seyahat ettiğiniz sınıfta ikinci bir koltuk müsait değilse ve tek koltukta seyahat etmek için uygun değilseniz, güvenlik sebeplerinden dolayı seyahat etmenize izin verilmeyebilir.

Bu durumda bizi arayarak veya seyahat acentenize başvurarak paranızın geri ödenmesini isteyebilirsiniz.

KLM Telefonla Rezervasyon’a ulaşmak için tıklayın
İade ve tazminatlar hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Check-in

Eğer iki koltuk ayırttıysanız, size yanyana iki koltuk verilecektir.  Bu koltukları “Yolculuğum” bölümünde göremez ve değiştiremezsiniz. Uçuşunuzdan önce havaalanı kontuarlarında check in yaptırmanız gerekmektedir.

Havaalanında check in hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Bagaj

Elektronik biletinizde belirtilen miktarda bagaj getirebilirsiniz. Yan koltuğu satın almış olmanızda dahi 1 kişilik bagaj hakkına yine de sahip olursunuz. Bununla ilgili bilgiyi biletinizin üzerinde bulabilirsiniz. İlave bagaj için havaalanı kontuarlarında check in yapmalısınız.

Bagajınız hakkında daha fazla bilgi için tıklayın