Kilolu yolcular

Tüm yolcularımız uçuşlarında rahat bir koltuğu hakederler. Bu yüzden, kilolu yolcularımız için özel düzenlemelerimiz bulunmaktadır.

İkinci koltuk

Uçaktaki herkesin rahat ve güvenli bir uçuş geçirmesini sağlamak için, tüm yolcular koltuklarının kol dayanaklarını yukarı ve aşağı doğru kolayca hareket ettirebilmelidir.

Uçak tipine göre kol dayanaklarının arasındaki mesafe:

Boeing 737, Fokker 70, EMBRAER 190:

  • Economy Class: 43 cm (17,4 inç)
  • Europe Select: 43 cm (17,4 inç)

 

Boeing 747, 777, Airbus 330:

  • Economy Class: 44 cm (17,9 inç)
  • World Business Class: 50 cm (20 inç)

 

If you compromise a portion of the adjacent seat(s) on a KLM operated flight, we advise you to book a second adjacent seat in advance. A second adjacent seat can only be purchased by calling KLM Telephone Reservations. You will receive a 25% discount on the second seat. If, upon departure, another seat was available in the same travel class on your flight, you can apply for a refund of the costs of the second seat.

Güvenlik açısından, ikinci bir yan koltuk için rezervasyon yaptırmamışsanız ve uçuşunuzda aynı seyahat sınıfında ikinci bir koltuk bulunmuyorsa, boyutunuz tek bir koltukta oturmanıza izin vermiyorsa seyahat etmenize izin verilmeyebilir.

Bizi arayarak veya seyahat acenteniz ile irtibata geçerek ücret iadesi için başvurabilirsiniz.

KLM Müşteri İletişim Merkezi
ile irtibata geçin Tazminat ve ücret iadeleri hakkında daha fazlasını okuyun

Check-in

Eğer iki koltuk ayırttıysanız, size yanyana iki koltuk verilecektir.  Bu koltukları “Yolculuğum” bölümünde göremez ve değiştiremezsiniz. Uçuşunuzdan önce havaalanı kontuarlarında check in yaptırmanız gerekmektedir.

Bagaj

Elektronik biletinizde belirtilen miktarda bagaj getirebilirsiniz. Yan koltuğu satın almış olmanızda dahi 1 kişilik bagaj hakkına yine de sahip olursunuz. Bununla ilgili bilgiyi biletinizin üzerinde bulabilirsiniz. İlave bagaj için havaalanı kontuarlarında check in yapmalısınız.

Bagajınız hakkında daha fazla bilgi için tıklayın