Business Class'ta Yemek

En iyi şeflerin hazırladığı kaliteli yemeklerin keyfini çıkarın! KLM Business Class’ta, en iyi şarapların ve çok çeşitli içecek ve atıştırmalıkların keyfini çıkarabilirsiniz.
 

World Business Class

Tüm KLM kıtalararası uçuşlarında sadece en iyiyi elde etmenizi sağlıyoruz. Uçak daha pistten bile ayrılmadan, sizleri bir kadeh şampanya veya meyve suyu ile karşılıyoruz.

Yemekler
Hollanda’nın en iyi şeflerinden biri olan Jonnie Boer* tarafından hazırlanan ve Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders’in yarattığı yemek takımlarıyla servis edilen özel bir akşam yemeğinin tadını çıkarın. Yemeğinizi mevcut seçeneklerden kendiniz oluşturabilirsiniz:

 • Soğuk başlangıç veya vejetaryen çorba seçenekleri.
 • Günün saatine göre hazırlanmış çeşitli yemek seçenekleri.
 • Çeşitli tatlılar, taze meyve, peynir seçenekleri beraberinde bir kadeh porto şarabı veya tatlı şarap.

Menülerimizi düzenli olarak çeşitlendirmekte ve mümkün olan her yerde taze malzemeler kullanmaktayız. Varış saati sabah erken saatlerde olan KLM uçuşlarında, tercih edilen kahvaltınızı seçebilirsiniz. Tatlı veya tuzlu kahvaltı, yoğurt, granola, çeşitli ekmek ve meyveler sunuyoruz.

* Diyetinize veya dini tercihlerinize uygun özel yemekler diğer mutfak şeflerince hazırlanmaktadır.

Sizin için her zaman

Sizin için her zaman ile, gerçek bir yemek deneyimine hazırsınız! Uçuşunuz boyunca ne zaman ve ne yemek istediğinizi seçebileceksiniz. Akşam yemeğiniz gerçek bir restorandaymışsınız gibi, sizin için en uygun olan zamanda, tamamen kişisel programınıza uyularak servis edilecektir.

Taze olarak hazırlanmış 3 çeşit yemeğimizin yanı sıra, 5 yemekten oluşan özel İsteğe bağlı seçkisini de servis ediyoruz. Standart yemeğinizin üzerine bu yemekleri istemek veya standart yemeği tamamen es geçip iştahınızı tam bir İsteğe bağlı deneyimine saklamak tamamen size kalmış.

Sizin için her zaman hizmeti ve İsteğe bağlı yemekleri aşağıdaki rotalarda World Business Class yolcuları için mevcuttur:

 • Amsterdam’dan Johannesburg’a
 • Johannesburg’tan Amsterdam’a
 • Bangkok’tan Amsterdam’a
 • Tokyo’dan Amsterdam’a
 • Osaka’dan Amsterdam’a
 • Shangay’dan Amsterdam’a

Bunun yanı sıra, Sizin için her zaman hizmeti aşağıda listelenen rotalarda da mevcuttur. Bu uçuşlarda İsteğe bağlı yemeklerini sunmuyoruz. Ancak taze hazırlanmış yemekler ve kahvaltı sunuyoruz.

 • Amsterdam’dan Bangkok’a
 • Amsterdam’dan Tokyo’ya
 • Amsterdam’dan Osaka’ya
 • Amsterdam’dan Shangay’a

İçecekler ve atıştırmalıklar
KLM uçuşunuz esnasında, alkolsüz içecekler ve taze meyve sularından bira ve maden suyuna kadar her zaman çeşitli içeceklerden alabilirsiniz. Ayrıca yemeğinizin yanında sıcak ve soğuk içecekler de (alkollü ve alkolsüz) sunmaktayız.

Bir bardak iyi şarap akşam yemeğiniz ile birlikte harika olacaktır. Şarap hosteslerimiz yükseklerde uçarken tadını çıkarmanız için seçkin şaraplar seçmektedir.

Yemek aralarında, sağlıklı, tuzlu ve tatlı çeşitli atıştırmalıklar sunuyoruz

Asya’ya ve buradan
Çin, Hindistan, Japonya ve Kore’ye ve buralardan tüm KLM uçuşlarında Asya’ya özel takımlarda geleneksel Asya menüleri sunuyoruz.

Uçakta Asya yemekleri hakkında daha fazlasını okuyun

 

Europe Business Class

Avrupa sınırları içinde uçuyorsanız, en iyi Hollandalı şefler tarafından hazırlanan ve Marcel Wanders tarafından tasarlanan yemek takımlarında servis edilen lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

 • Tüm KLM Cityhopper uçuşlarında ve 120 dakika altındaki tüm KLM uçuşlarında soğuk yemek sunmaktayız. Günün saatine bağlı olarak, taze sandviç veya ana yemek salatası ile birlikte organik yoğurt, ordövr ve/veya tatlı çeşitleri sunuyoruz.
 • 120 dakikadan daha uzun* birçok KLM uçuşunda Hollanda’nın en iyi şeflerinden Onno Kokmeijer tarafından hazırlanan iki sıcak ana yemek seçimi sunan lezzetli bir üç çeşit yemekli öğün ikram ediyoruz. Bu KLM uçuşlarında, tüm yemeklerin yanında bir başlangıç ve tatlı da gelmektedir.

*varış noktaları: AGP, ALC, ATH, CTA, HEL, IST, KBP, LED, LIS, MAD, OTP, SVO ve VLC.

İçecekler
Avrupa içerisindeki KLM uçuşunuz esnasında, alkolsüz içecekler ve taze meyve sularından, bira ve maden suyuna kadar her zaman çeşitli içeceklerden alabilirsiniz.

Bir bardak iyi şarap akşam yemeğiniz ile birlikte harika olacaktır. Şarap hosteslerimiz yükseklerde uçarken tadını çıkarmanız için seçkin şaraplar seçmektedir.

 

Bir uçuş rezervasyonu mu yaptırdınız? Menünüze bakın

Uçuşunuzun menüsünde ne olacağını bilmek (ve uçuş, mürettebat ve uçak hakkında bilgi almak) ister misiniz? Bir KLM uçuşunun kalkışından 31 gün öncesinden itibaren, Yolculuğum üzerinden Flight Guide’a ulaşabilirsiniz.

Doğrudan Flight Guide’a gidin