Business Class'ta Yemek

En iyi şeflerin hazırladığı kaliteli yemeklerin keyfini çıkarın! KLM Business Class’ta, en iyi şarapların ve çok çeşitli içecek ve atıştırmalıkların keyfini çıkarabilirsiniz.
 

World Business Class

Tüm KLM kıtalararası uçuşlarında sadece ve sadece en iyi hizmeti almanızı sağlıyoruz. Uçak daha pistten bile ayrılmadan, sizleri bir kadeh şampanya veya meyve suyu ile karşılıyoruz.

Yemekler

Hollanda’nın en iyi şeflerinden olan Jonnie Boer* tarafından hazırlanan ve Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders’in yarattığı yemek takımlarıyla servis edilen özel bir akşam yemeğinin tadını çıkarın. Yemeğinizi sunulan seçeneklerden kendiniz oluşturabilirsiniz:

  • Soğuk başlangıç veya vejetaryen çorba seçenekleri.
  • Günün saatine göre hazırlanmış çeşitli yemek seçenekleri.
  • Çeşitli tatlılar, taze meyve, peynir seçenekleri beraberinde bir kadeh porto şarabı veya tatlı şarap.

Menülerimizi düzenli olarak güncelliyor ve mümkün olan her yerde taze malzemeler kullanıyoruz. Varış saati sabah erken saatlerde olan KLM uçuşlarında damak zevkinize uygun bir kahvaltı seçebilirsiniz. Tatlı veya tuzlu kahvaltı, yoğurt, granola, çok çeşitli ekmek ve meyveler sunuyoruz.

* Diyetinize veya dini tercihlerinize uygun özel yemekler diğer mutfak şeflerince hazırlanmaktadır.

İçecekler ve atıştırmalıklar

KLM uçuşunuz esnasında alkolsüz içecekler, taze meyve suları, bira ve maden gibi her zaman çok çeşitli içecekler alabilirsiniz. Ayrıca yemeğinizin yanında sıcak ve soğuk içecekler de (alkollü ve alkolsüz) sunmaktayız.

Bir bardak kaliteli şarap akşam yemeğiniz ile birlikte harika olacaktır. Şarap hosteslerimiz yükseklerde uçarken tadını çıkarmanız için seçkin şaraplar seçmektedir.

Yemek aralarında sağlıklı, tuzlu ve tatlı birçok çeşit atıştırmalık sunuyoruz

Asya’ya ve Asya’dan

Çin, Hindistan, Japonya ve Kore’ye giden ve buralardan gelen tüm KLM uçuşlarında Asya’ya özel yemek takımında servis edilen geleneksel Asya menüleri sunmaktayız.

Uçaktaki Asya yemekleri hakkında daha fazlasını okuyun

 

Europe Business Class

Avrupa sınırları içinde uçuyorsanız, en iyi Hollandalı şefler tarafından hazırlanan ve Marcel Wanders tarafından tasarlanan yemek takımlarında servis edilen lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

  • Tüm KLM Cityhopper uçuşlarında ve 120 dakika altındaki tüm KLM uçuşlarında soğuk yemek sunmaktayız. Günün saatine bağlı olarak, taze sandviç veya ana yemek salatası ile birlikte organik yoğurt, ordövr ve/veya tatlı çeşitleri sunuyoruz.
  • 120 dakikadan daha uzun* birçok KLM uçuşunda Hollanda’nın en iyi şeflerinden Onno Kokmeijer tarafından hazırlanan iki sıcak ana yemek seçimi sunan lezzetli bir üç çeşit yemekli öğün ikram ediyoruz. Bu KLM uçuşlarında, tüm yemeklerin yanında bir başlangıç ve tatlı da gelmektedir.

*varış noktaları: AGP, ALC, ATH, CTA, HEL, IST, KBP, LED, LIS, MAD, OTP, SVO ve VLC.

İçecekler

Avrupa içerisindeki KLM uçuşunuz esnasında, alkolsüz içecekler ve taze meyve sularından, bira ve maden suyuna kadar her zaman çeşitli içeceklerden alabilirsiniz.

Bir bardak iyi şarap akşam yemeğiniz ile birlikte harika olacaktır. Şarap hosteslerimiz yükseklerde uçarken tadını çıkarmanız için seçkin şaraplar seçmektedir.