Uçuş sırasında özel yemekler

Vejetaryen yemek ya da dini sebeplerle özel yemek mi tercih edersiniz? Veya tıbbi diyetiniz nedeniyle özel yemek ihtiyacınız mı var? Kıtalararası KLM uçuşları için çeşitli özel yemekler sipariş edebilirsiniz.

Özel yemeğinizi sipariş edin

Özel yemekler sadece kıtalararası KLM uçuşlarında verilir ve bunlar için ücret ödemezsiniz. Kalkıştan en az 24 saat önce (Koşer yemekler için: kalkıştan 48 saat) sipariş verdiğinizden emin olun. KLM.com üzerinde sipariş vermek çok kolay. Rezervasyon yaparken veya Yolculuğum bölümünden kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bizimle de temasa geçebilirsiniz.

Yolculuğuma giriş yap

Özel yemek sipariş et

Sıradışı bir şey denemek ister misiniz? Alakart menümüze bir göz atın

Çocuk yemekleri

Bluey mascot plane

 • Bebek yemeği: Her zaman bebeğinizin yemeğini kendinizin getirmenizi öneririz. Sıvı taşınmasına ilişkin hava limanındaki tüm kısıtlamalar bebek maması için uygulanmamaktadır. Kıtalararası KLM uçuşlarında, Bluey mama önlüğü size verilecektir. Bu uçuşlarda, sadece sınırlı sayıda sterilize yemeğimiz mevcuttur. Bu yemekleri önceden sipariş edemezsiniz.

 • Çocuklar: kıtalararası KLM uçuşları için ücretsiz olarak Çocuk yemeği sipariş edebilirsiniz. Çocuk yemeği rengarenk Bluey kutusundadır.

Vejetaryen yemekler

 • Süt ürünleri ve yumurta yiyen vejetaryen yemeği: bu yemek hiçbir et, et ürünü veya deniz ürünü içermez ancak süt ürünleri, yumurta ve sebze içerebilir.
 • Asya vejetaryen yemek: az miktarda süt ürünü içeren baharatlı vejetaryen kombinasyonları.
 • Vejetaryen vegan yemek: hiçbir hayvansal ürün, yumurta ve süt ürünü içermez.

Tıbbi diyetler

KLM's medical diets
 • Diyabetli yemeği: kompleks karbonhidratlar, proteinler, sağlıklı yağlar ve az miktarda şeker içeriğiyle dengelenmiş yemeklerdir.
 • Az yağlı yemek: bu yemek 100 gram gıdada en fazla 3 gram toplam yağ içerir.
 • Az tuzlu yemek: bu yemek çok tuzlu malzemeler içermez ve ilaveten tuz eklenmez.
 • Glüten intolerantlı yemek: bu yemek için kullanılan malzemelerde glüten bulunmamaktadır. Yine de yemeğin içerisinde glüten bulunmadığının %100 olarak garantisini veremiyoruz.
 • Laktoz intolerantlı yemek: süt ürünleri içermez. Yine de yemeğin içerisinde laktoz bulunmadığının %100 olarak garantisini veremiyoruz.

Dini yemek tercihleri

 • Müslüman yemeği: bu yemek domuz, domuz türevleri veya alkollü gıda içermez. Bu yemekte et olması halinde, bu et dini usüllere uygun kesilmiş hayvanların etidir.
 • Koşer yemeği: bu yemek için, tüm yemekler Yahudi beslenme yasa ve uygulamalarına uygun olarak seçilir, hazırlanır ve servis edilir. Lütfen Koşer yemeğinizi kalkıştan en az 48 saat önce sipariş edin.
 • Hindu yemeği: bu yemek, sığır eti, dana eti, domuz ve bu etlerden türetilen ürünleri içermez.

Fıstık ve kabuklu yemiş alerjileri ve diğer yiyecek alerjileri

Yemeklerimiz tam veya öğütülmüş fıstık veya fıstık ezmesi içermemektedir, ancak KLM uçuşlarının fıstık bulaşmasından %100 arınmış halde olduğunu garanti edemeyiz. Kıtalararası uçuşlarda Business Class’ta karışık kuru yemiş ve Economy Class’ta badem ikram etmekteyiz. Maalesef, size bunun yerine bir alternatif sunamıyoruz. Diğer yolcuların uçağa yanlarında fıstık veya diğer kuru yemişleri getirmesi de mümkündür.

Alerji ilaçlarınızı unutmayın

Önemli bir yiyecek alerjiniz varsa, alerji ilacınızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kendi yemeğinizi de getirebilirsiniz, ancak uçak güvenlik kuralları gereği yemeğinizi ısıtamıyoruz. Seyahat edip etmemeniz ile ilgili doktorunuz veya KLM Hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

KLM Hizmetleri hakkında daha fazlasını okuyun