Ücretler ve iadeler

Ücretler ve iadeler

Seyahat eden her yolcumuzun tam olarak istedikleri yerde oturmalarını istiyoruz. Bu sebeple normal koltukları KLM.com veya KLM uygulaması üzerinden check-in sırasında ücretsiz olarak seçebilir ve değiştirebilirsiniz. Daha öncesinde normal koltuk veya özel bir koltuk seçimi ücretli olarak yapılabilir.

Ücretler ve indirimler

Check-in sırasında boş olan herhangi normal koltuğu ücretsiz seçebilirsiniz. Ancak, herhangi bir ekstra güvence istiyorsanız, AIR FRANCE veya KLM tarafından işletilen uzun menzil uçuşlarda ve KLM tarafından işletilen Avrupa uçuşlarında check-inden önce de normal koltuk seçebilirsiniz. Birçok yolcu için bu hizmet bir ücret karşılığında verilir, ancak bazı yolcular bundan muaftır. Normal koltuk seçme hakkında daha fazlasını öğrenin. Bu KLM uçuşlarındaki Economy Comfort koltukları, ekstra ayak uzatma bölümlü koltuklar, 2’li sırada koltuk ve ön bölüm koltuklarının rezervasyonu ücretli olarak yapılabilir. Daha rahat seçenekler hakkında daha fazlasını okuyun.

Tam esnek biletler

Seyahatinizi değiştirmenize ve/veya iptal etmenize imkan veren bir bilet ile (Y, B veya M ücret türleri) normal koltukları da istediğiniz zaman ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Hangi bilet türünde rezervasyon yaptığınızı bilmiyorsanız, sadece Yolculuğum bölümüne girin ve ücret alınıp alınmadığını görmek için ‘Koltuk seçin’ kısmına tıklayın.

9 veya daha fazla kişilik grup

Grup yolcuları, kalkıştan 8 gün öncesinden check-in kapanana kadar gruplarındaki her bir kişi için normal koltukları ücretsiz olarak seçebilirler.

Uçuş değişiklikleri

Bir koltuk ayırttıysanız ve sonrasında uçuşunuzu değiştirdiyseniz, yeni uçuşunuzda aynı koltuk türünü ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Uçuşunuzu biz değiştirdiysek, ilk olarak seçtiğiniz koltuğu size vermek için elimizden geleni yapacağız. Ancak, bazen örneğin bir uçak değişikliği olabilmektedir. Bu durumda B planını uygularız. Bu demektir ki, size en iyi alternatifi sunabilmek için elimizden geleni yapacağız; ilk olarak ayırttığınız koltuğa benzer bir ekstra rahat koltuk türü veya normal (pencere/koridor/orta) koltuk türü alternatifini sunmaya çalışacağız. Yine grup halinde seyahat edenlerin birlikte oturmasına çalışırız. Normal koltuk rezervasyonu için şartlar ve koşulları okuyunuz.

İadeler

İstediğiniz yere oturmanız mümkün olmadıysa çok üzgünüz! Aynı tip ekstra rahat koltuğu size veremediğimiz nadir görülen durumlarda, ilk seçtiğiniz koltuğunuzun ücretinin iade edilmesini isteyebilirsiniz. Bu, yine ücret karşılığında normal bir koltuk ayırttığınız ancak tarafımızdan size başka bir koltuğun verildiği durumlarda da geçerlidir. Daha fazlasını okuyun ve ücret iadesi başvurusu yapın.

Şunlar ilginizi çekebilir…