Çinli baba ve kızı

Özel koltuk talepleri

Bizimle uçarken bazı özel koltuk seçenekleri talep edebilirsiniz. Bazı talepler KLM Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla karşılanırken diğerleri kendiniz tarafından çevrim içi veya dışı gerçekleştirilebilir.

Büyük ebatlı yolcular

Uçaktaki herkesin rahat ve güvenli bir uçuş geçirmesini sağlamak için, tüm yolcular koltuklarının kol dayanaklarını yukarı ve aşağı doğru kolayca hareket ettirebilmelidir. Uçak tipine göre kol dayanakları arasındaki mesafe:
 
Airbus A330:
 • Economy Class’ta 46 cm (18 inç)
 • Business Class’ta 50 cm (20 inç)
 
Boeing 747:
 • Economy Class’ta 44 cm (17,5 inç)
 • Business Class’ta 50 cm (20 inç)
 
Boeing 777:
 • Economy Class’ta 43 cm (17 inç)
 • Business Class’ta 50 cm (20 inç)
 
Boeing 787-9:
 • Economy Class’ta 43 cm (17 inç)
 • Business Class’ta 53 cm (21 inç)
 
Boeing 737:
 • Economy Class’ta 43 cm (17 inç)
 • Business Class’ta 43 cm (17 inç) + yanınızdaki boş koltuk
 
Embraer 175/190:
 • Economy Class’ta 45 cm (18 inç)
 • Business Class’ta 45 cm (18 inç) + yanınızdaki boş koltuk

 
KLM tarafından işletilen bir uçuşta yanınızdaki koltuğun/koltukların bir kısmını işgal edecekseniz, yanınızdaki koltuğu ikinci koltuk olarak önceden rezerve etmenizi öneririz. Güvenliğiniz açısından, ikinci bir yan koltuk için rezervasyon yaptırmamışsanız ve uçuşunuzda aynı seyahat sınıfında ikinci bir koltuk bulunmuyorsa seyahat etmenize izin verilmeyebilir.
 

İkinci bir yan koltuk yalnızca KLM Müşteri İletişim Merkezi aranarak rezerve edilebilir. İkinci koltukta %25 indirim alırsınız. Kalkıştan sonra uçuşunuzda aynı seyahat sınıfında bir başka koltuk boş ise ikinci koltuk için ücret iadesine başvurabilirsiniz.

2 koltuk rezerve ettiyseniz, belirli bir çift koltuk size atanacaktır. Maalesef bu koltukları çevrimiçi olarak görüntüleyemez veya değiştiremezsiniz. Havalimanındaki check-in kontuarlarında check-in yapmanız gerekecektir. İkinci bir yan koltuk satın aldıysanız 1 yolcu için standart bagaj hakkı hâlâ geçerlidir. Standart bagaj hakkını biletinizde görebilirsiniz. Ekstra bagajı havalimanında kontuarda check-in yaparken ayarlayabilirsiniz. Bagajınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

İkinci koltuğa ek olarak daha geniş bir ayak uzatma bölümü de ister misiniz? Economy Class kapsamında hem Avrupa uçuşlarında hem de kıtalararası uçuşlarda daha geniş bir ayak uzatma bölümüne ve koltuk yatırma açısına sahip Economy Comfort koltukları sunuyoruz.

Bebekler ve çocuklar için koltuklar

Bir çocuk için koltuk rezervasyonu mu yapmak istiyorsunuz? Çoğu durumda, tıpkı bir yetişkin için koltuk rezervasyonu yapıyor gibi koltuk rezervasyonu yapabilirsiniz. Ancak birden fazla bebek ile seyahat etmeniz veya çocuğunuzun Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetine ihtiyaç duyması gibi birkaç istisna vardır. Çocuklar için koltuklar (rezervasyon) hakkında daha fazla bilgi edinin.

Grup seyahati – 10 veya daha fazla koltuk

Aynı uçuşta 10 veya daha fazla koltuk rezervasyonu mu yapmak istiyorsunuz? KLM grup seyahati rezervasyonunuz için size rekabetçi grup ücretleri, esnek biletleme opsiyonları ve size özel destek gibi avantajlar sunar. Grup yolcuları, kalkıştan 8 gün öncesinden check-in kapanana kadar gruplarındaki her bir kişi için normal koltukları ücretsiz olarak seçebilirler.

Grup rezervasyonları hakkında daha fazlasını okuyun.

Şunlar hakkında daha fazlasını bilmek isteyebilirsiniz..