Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti

5 ila 14 yaş arası çocuklar (14 yaş dahil) Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetimiz ayırtılmış ise tek başlarına seyahat edebilirler. Bu hizmet ayrıca 15 ila 17 yaş arası çocuklar (17 yaş dahil) için de ayırtılabilir.

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti

Stewardess and child

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti sayesinde, çocuğunuzun tek başına güvenli bir biçimde seyahat edeceğinden emin olabilirsiniz. Tek başına seyahat edecek veya yanlarındaki yetişkinden ayrı bir seyahat sınıfında seyahat edecek yaşları 5 ila 14 arasında (14 yaş dahil) olan çocuklar için bu hizmetin ayırtılması zorunludur. 15 ila 17 yaş arası çocuklar (17 yaş dahil) için ise bu hizmet isteğe bağlıdır.

Kalkıştan önce ve vardıktan sonra KLM personelimiz veya KLM için çalışan bir personel gecikme olması halinde bile çocuğunuza havaalanına gelirken ve havaalanından ayrılırken eşlik edecektir. Ayrıca uçuş esnasında kabin görevlilerimiz çocuğunuza göz kulak olacaktır.

Amsterdam Schiphol Havalimanındaki uzun süren aktarma sırasında çocuğunuza Junior Jet Salonunda eşlik edeceğiz. Burada meşrubat içebilir ve resim yapabilir, oyuncak ve bilgisayar oyunları oynayabilir veya en güncel filmleri seyredebilir. Tabii ki armut koltuklarda, güzel bir kitap eşliğinde (çeşitli dillerde) gevşemek ve dinlenmek için bir oda da var.

Çocuğunuzun uçuş programındaki tüm değişikliklere ilişkin olarak telefon, e-posta veya metin mesajı yoluyla sizi sürekli olarak bilgilendireceğiz. Yolculuk sonunda, çocuğunuzu alması için yetkilendirdiğiniz kişiye çocuğunuzu bizzat teslim ederiz.

KLM refakatsiz çocuk yolcular için yalnızca KLM, AIR FRANCE ve Delta Air Lines uçuşlarında transfere izin vermektedir. Sorularınız için lütfen KLM Telefonla Rezervasyon ile iletişime geçin.

Seyahat belgeleri

Çocuğunuzun tüm yolculuk için gerekli tüm seyahat belgelerinin yanında olduğundan emin olun.


Hangi seyahat belgelerinin gerekli olduğuna bakın

Yolculuğunuzu kontrol edin

Nasıl çalıştığını görün

Rezervasyon
Yalnız seyahat edecek bir çocuk için kalkıştan en az 24 saat önce bir uçuş ve Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti rezerve etmeniz gereklidir. Bu hizmet uçuştan bağımsız olarak rezerve edilemez ve bunları sadece KLM Telefon Rezervasyonları  veya seyahat acenteniz üzerinden rezerve edebilirsiniz. Hizmeti rezerve ederken, çocuğunuza ait bilgileri ve iletişim bilgilerinizi isteyeceğiz. Bizi aramadan önce Talimat formunu doldurmanızı öneririz.

Check-in
Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti kalkıştan en az 24 saat önce rezerve edilmelidir. Online check-in esnasında çıktısını alabileceğiniz ve havalimanındaki check-in masasında biniş kartıyla değiştirebileceğiniz bir check-in onay belgesi alacaksınız.

18 yaşında veya daha büyük bir ebeveyn ya da velinin, çocuğu kalkıştan 2½ ila 1½ saat öncesinden check-in kontuarına getirmesi gerekir. Bu, Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda kontuar 8, Giden Yolcu Salonu 1 (Avrupa uçuşları) veya kontuar 16, Giden Yolcu Salonu 2'de (kıtalararası uçuşlar) bulunmaktadır. Geçerli bir kimlik belgesi getirmeli ve çocuğun uçağı havalanana kadar havalimanında kalmalısınız.

Seyahati sırasında çocuğunuza refakat edilmesi için tamamen doldurulmuş ve imzalanmış Talimat formunun kopyasını kontuarda bize vererek bizi yetkilendirmelisiniz. Formu evde indirerek doldurmanızı ve havalimanına gelirken 4 kopya olarak getirmenizi tavsiye ederiz. Bu formu ayrıca check-in kontuarından da alabilirsiniz.

Varış
Vardıktan sonra çocuğunuzu Talimat formunda adını yazarak varış noktasında almaya yetkilendirdiğiniz kişiye teslim edeceğiz. Çocuğu alacak kişinin geçerli bir kimlik kartı getirmesi gereklidir. Çocuğunuzu bir şirketi veya kurumu temsil eden bir kişiye teslim etmeyiz, bu yüzden lütfen bir kişi adı giriniz.

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti ayarla ve formu indir

‘Talimat formuna‘ git

Uçuş bilgisi almak hakkında daha fazlasını okuyun

Ücretler

Çocuğun yaşından bağımsız olarak, Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti, bir yetişkinin bilet ücreti ve ek ücretler tutarındadır. Tek yön biletler için tam tutarları aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Gidiş dönüş biletleri için ek ücret belirtilenin iki katıdır. 4 çocuğa kadar, Refakatsiz Çocuk Yolcu ücreti sadece bir kez alınacaktır. Birlikte rezervasyon yaptırmaları durumunda, akraba olmaları gerekmez - bu rezervasyon kodları aynı anlamına gelir.

Lütfen yukarıdaki ücretlerin yerel para birimine dönüştürüleceğini ve bazı ülkelerde yerel bir verginin de eklenebileceğini dikkate alın.


Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti ek ücretleri (tek yön biletler):


Tek yön

EUR

Avrupa direkt uçuş

100

Kıtalararası direkt uçuş

150

Bir Avrupa havalimanından Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla diğer bir Avrupa havalimanına

200

Bir Avrupa havalimanından Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla bir kıtalararası havalimanına (ya da tam tersi)

250

Bir kıtalararası havalimanından Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla diğer bir kıtalararası havalimanına

300

Amsterdam Schiphol Havalimanı dışında iki havalimanı arasındaki KLM uçuşu

100

Amsterdam Schiphol Havalimanından ABD’deki bir varış noktası aracılığıyla bir kıtalararası havalimanına

250