Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti

5 ila 14 yaş aralığındaki (14 yaş dahil) çocuğunuz tek başına mı seyahat ediyor? Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetimiz için rezervasyon yaptığınızdan emin olun. Bu hizmet aynı zamanda 15 ila 17 yaş arası çocuklar (17 yaş dahil) için de ayırtılabilir.
 

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti

Stewardess and child

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetiyle çocuğunuzun güvenle seyahat edeceğinden emin olabilirsiniz. Tek başına seyahat edecek veya yanlarındaki yetişkinden ayrı bir seyahat sınıfında seyahat edecek 5 ila 14 yaş arasındaki (14 yaş dahil) çocuklar için bu hizmetin ayırtılması zorunludur.


Kalkıştan önce ve vardıktan sonra KLM personeli veya KLM için çalışan bir personel, çocuğunuza uçağa kadar ve uçaktan indikten sonra eşlik edecektir, gecikme olması halinde bile. Ayrıca, uçuş esnasında kabin görevlilerimiz çocuğunuza göz kulak olacaktır. Çocuğunuzun uçuş programındaki tüm değişikliklere ilişkin bilgileri size telefon, e-posta veya metin mesajı yoluyla sürekli olarak ileteceğiz. Yolculuk sonunda, çocuğunuzu alması için yetkilendirdiğiniz kişiye çocuğunuzu bizzat teslim edeceğiz.


SMS veya e-posta ile uçuş bilgisi almak hakkında daha fazlasını okuyun.


15 ila 17 yaş arasındaki (17 yaş dahil) çocuklar için ise bu hizmet isteğe bağlıdır. Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetini rezerve etmemeniz halinde, çocuğunuz yetişkin yolcu ile aynı hizmeti alır. Uçuş gecikmesi veya iptali durumunda, çocuğunuzun KLM personeline yaşını ve yardıma ihtiyaç duyduğu konuyu belirtmesi halinde, ona memnuniyetle yardımcı oluruz. Ancak, uçuş aksaklıkları durumunda göz kulak olunmaları için Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmetimiz için rezervasyon yaptığınızdan emin olun.

 

Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti nasıl çalışır

Rezervasyon yap

Tek başına seyahat edecek bir çocuk için Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti rezervasyonunuzu kalkıştan en az 24 saat önce bir uçuş ile birlikte yaptığınızdan emin olun. Bu hizmetin rezervasyonu uçuştan ayrı yapılmaz ve sadece KLM Müşteri İletişim Merkezi veya seyahat acenteniz üzerinden rezerve edebilirsiniz.


Hizmet için rezervasyon yaparken çocuğunuza ait bilgileri ve iletişim bilgilerinizi isteyeceğiz. Bunun yanında, kalkışta çocuğunuzu havalimanına getirecek kişinin ve indikten sonra çocuğunuzu almaya yetkili kişinin bilgilerini isteyeceğiz. Hizmet için rezervasyon yaparken tüm bu bilgileri toplamış olduğunuzdan emin olun. Bu bilgileri kullanarak çocuğunuzun yolculuk boyunca yanında taşıyacağı Talimat forumunu dolduracağız.

Check-in ve havalimanında

Seyahati esnasında çocuğunuza refakat edilmesi için 4 adet doldurulmuş ve imzalanmış Talimat formu kopyasını kontuarda bize teslim ederek bizi yetkilendirmelisiniz. Yolculuğum aracılığıyla online check-in esnasında online formu doldurabilir veya formun çıktısını alabilir ve elle doldurabilirsiniz. Check-in’den sonra formda değişiklik yapmak için KLM Müşteri İletişim Merkezi’ni aramanız gereklidir. Formun en güncel halini havalimanına yanınızda getirmenizde fayda var. Henüz formu doldurmadınız mı? Ayrıca, formu kontuarda da doldurabilirsiniz ancak, bunun için 15 dakika ek zaman ayırmak için hazırlıklı olun.


Online check-in sırasında check-in onayı alacaksınız. Bu onayın bir çıktısını aldığınızdan emin olun, bu çıktıyı havalimanında kontuarda biniş kartıyla değiştirebilirsiniz.


Çocuk, kalkıştan en az 2,5 saat önce 18 yaşından büyük bir veli tarafından kontuara getirilmelidir. Bunlar, Amsterdam Schiphol Havalimanında Giden Yolcu Salonu 1’de kontuar 8 (Avrupa uçuşları) ve Giden Yolcu Salonu 2’de kontuar 16'dır (kıtalararası uçuşlar). Çocuğu havalimanına getiren kişi yanına geçerli bir kimlik getirmeli ve çocuğun uçağı kalkana kadar havalimanında kalmalıdır.


Transfer

Amsterdam Schiphol Havalimanında uzun süreli bir transfer sırasında çocuğunuzu Junior Jet Lounge’mize götüreceğiz. Burada meşrubat içebilir ve resim yapabilir, oyuncak ve bilgisayar oyunları oynayabilir veya en güncel filmleri seyredebilir. Aynı zamanda armutlarda oturup rahatına bakacağı ve kitap okuyabileceği (çeşitli dillerde) bir oda da mevcut.


KLM yalnızca KLM, Air France, ve Delta Air Lines uçuşlarında refakatsiz çocuk yolcuların transferine izin verir. Sorularınız için lütfen KLM Müşteri İletişim Merkezi ile iletişime geçin.


Varış

Varıştan sonra çocuğunuzu, Talimat formundaki bilgilere göre onu almaya yetkili olan kişiye götüreceğiz. Bu kişinin geçerli bir kimlik getirmesi gerekmektedir. Çocuğunuzu bir kurum veya kuruluşu temsil eden herhangi birine teslim etmeyeceğiz.

 

Ücretler

Çocuğunuzun yaşı önemli olmaksızın Refakatsiz Çocuk Yolcu hizmeti için bir yetişkin biletine ek olarak hizmet ek ücreti kadar ücret alınır. Tek yön biletler için hizmet ek ücretlerinin tam olarak ne olduğunu görmek için aşağıdaki tabloya göz atın. Gidiş dönüş biletleri için ek ücret belirtilenin iki katıdır. Refakatsiz Çocuk Yolcu ücreti rezervasyon başına 4 çocuğa kadar sadece bir kez alınacaktır. Akraba olsun veya olmasın, aynı rezervasyon koduna sahip olmaları yeterlidir.


Unutmayın, aşağıdaki ücretler yerel para birimine dönüştürülecektir. Bazı ülkelerde yerel vergi eklenebilir.


Tek yön biletler için hizmet ek ücreti
EUR
Avrupa içi direkt uçuş100
Kıtalararası direkt uçuş150
Bir Avrupa havalimanından, Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla, diğer bir Avrupa havalimanına200
Bir Avrupa havalimanından, Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla, bir kıtalararası havalimanına (ya da tam tersi)250
Bir kıtalararası havalimanından, Amsterdam Schiphol Havalimanı aracılığıyla, diğer bir kıtalararası havalimanına300
Amsterdam Schiphol Havalimanı dışında 2 havalimanı arasındaki KLM uçuşu100
Amsterdam Schiphol Havalimanından, Birleşik Devletler’deki bir varış noktası aracılığıyla, bir kıtalararası havalimanına250