Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılan seyahatlerde ESTA seyahat onayı

Vize Feragat Programına katılan ülkelerden gelen yolcuların vize alması gerekmemektedir. Ancak, Birleşik Devletler’e girebilmek için ESTA seyahat onayına başvurmaları gerekmektedir. ESTA için online başvuru yapabilirsiniz.
 

ESTA nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat ediyorsanız ve Vize Feragat Programı ülkelerinden birinin vatandaşıysanız ESTA (Seyahat Onayı Elektronik Sistemi) seyahat onayına başvurmak zorundasınız. ABD Gümrük ve Sınır Koruması  üzerinden ESTA seyahat onayına ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin.


Önemli:
  • Uçuşunuzdan en geç 72 saat önce bu başvuruyu yapmanız gerekmektedir. Bu vakitten sonra, başvurunuzu işleme almak için yeterli zaman olmayabilir.
  • Yeni bir pasaport aldıysanız veya önceki ESTA’nızın süresi dolduysa, yeni bir ESTA için başvurmanız gerekecektir.
  • KLM.com üzerinden online check-in yapabilmek için, seyahat belgelerinizin (ESTA, vize veya diğerleri) tam olması gereklidir.
  • ESTA başvurusu yaparken, lütfen tam olarak pasaportunuzdaki bilgileri girdiğinizden emin olun.
 

ESTA başvurusu yapın

ESTA’ya ihtiyacınız varsa ortağımız CIBT’nin sizin için her şeyi halletmesini sağlayabilirsiniz. Bir ücret karşılığında, CIBT aşağıdakileri sunar:
 
  • Seyahatiniz için neye ihtiyacınız olduğuna eksiksiz bir genel bakış.
  • Kalkıştan önce ESTA veya diğer gerekli dokümanların hazırlanması (hatta pasaportunuzun yenilenmesi). Form doldurma veya zaman alıcı yazışmalarla uğraşmanıza gerek yok.
  • Talebinizin ardından 72 saat içinde tüm başvurular gönderilmeye hazır olur; bu garanti edilir.
  • Aklınızdaki tüm sorular için canlı destek.


Ya da ABD Gümrük ve Sınır Koruması üzerinden ESTA  için doğrudan başvurabilirsiniz.


 

Başvurunuzun ardından

ESTA seyahat onayı bilgisinin alınması 72 saate kadar sürebilir. Onayın ardından size bir referans numarası verilecektir. ESTA onayınızın geçerlilik süresi 2 yıldır. Bu 2 yıl içinde, ESTA başvurunuzda Evet/Hayır sorularına verdiğiniz cevaplar değişmedikçe veya pasaportunuzun geçerlilik süresi dolmadıkça Amerika Birleşik Devletleri’ne istediğiniz sıklıkta seyahat edebilirsiniz.

ESTA başvuru cevabınızın bir çıktısını uçağınızın kalkacağı havalimanına getirmenizi tavsiye ederiz.