Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılan seyahatlerde ESTA onayı

Amerika Birleşik Devletleri’ne girişte Vize Feragat Programı kapsamındaki ülkelerden gelen yolcuların ESTA onayı için başvuru yapmaları gerekmektedir. ESTA için online başvuru yapabilirsiniz.
 

ESTA nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat ediyorsanız ve Vize Feragat Programı kapsamındaki bir ülkenin vatandaşıysanız ESTA (Seyahat Onayı Elektronik Sistemi) seyahat onayına başvurmak zorundasınız.

Ortağımız CIBT aracılığıyla ESTA onayına ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin

ABD Gümrük ve Sınır Koruması üzerinden ESTA onayına ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin

Önemli:
  • Uçuşunuzdan en geç 72 saat önce bu başvuruyu yapmanız gerekmektedir. Bu vakitten sonra, başvurunuzu işleme almak için yeterli zaman olmayabilir.
  • Yeni bir pasaportunuz varsa veya önceki ESTA onayınızın süresi sona ermişse bir ücret ödemeniz gerekecektir.
  • KLM.com üzerinden online check-in yapabilmeniz için, seyahat belgelerinizin (ESTA, vize veya diğerleri) tam olması gereklidir.
  • Vatandaşı olduğunuz ülkeye ve seyahat amacınıza bağlı olarak, ESTA onayına ihtiyacınız olmayabilir. Lütfen ESTA onayına ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin.
 

ESTA başvurusu yapın

ESTA’ya ihtiyacınız varsa ortağımız CIBT’nin sizin için her şeyi halletmesini sağlayabilirsiniz. Bir ücret karşılığında, CIBT aşağıdakileri sunar:
 
  • Seyahatiniz için gerekli olanlar ile ilgili bir tam kontrol.
  • Kalkıştan önce - ESTA veya diğer gerekli dokümanların hazırlanması - hatta pasaportunuzun yenilenmesi dahil. Form doldurma veya zaman alıcı yazışmalarla uğraşmanıza gerek yok.
  • Talebinizin ardından 72 saat içinde tüm başvurular gönderilmeye hazır olur; bu garanti edilir.
  • Aklınızdaki tüm sorular için canlı destek.

Ortağımız CIBT üzerinden ESTA için başvurun

Ya da ABD Gümrük ve Sınır Koruması üzerinden ESTA için doğrudan başvurabilirsiniz.


Önemli: ESTA başvurusu yaparken, lütfen tam olarak pasaportunuzdaki bilgileri girdiğinizden emin olun.

 

Başvurunuzun ardından

ESTA seyahat onayınızın konfirmasyon bilgisinin alınması 72 saate kadar sürebilir. Onayın ardından size bir referans numarası verilecektir. ESTA başvurunuza gelen cevabı yazdırmayı unutmayın: pasaportunuzun süresi dolduğunda ESTA bilgilerinizi güncellemek için bu başvuru numarasına ihtiyacınız olacak.

ESTA onayınızın geçerlilik süresi 2 yıldır. Bu 2 yıl içinde, ESTA başvurunuzda Evet/Hayır sorularına verdiğiniz cevaplar değişmedikçe veya pasaportunuzun geçerlilik süresi dolmadıkça Amerika Birleşik Devletleri’ne istediğiniz sıklıkta seyahat edebilirsiniz.

ESTA onayınızı hemen almadıysanız lütfen ESTA başvuru numaranızı kullanarak kalkış için izin verilip verilmeyeceğini kontrol edin. ABD Konsolosluğu veya Elçiliğinde vize için başvuru yapmak zorunda kalabileceğiniz için bu işlemlerinizi mümkün olduğunca erkenden yapmanızı tavsiye ederiz.

ESTA başvuru cevabınızın bir çıktısını uçağınızın kalkacağı havalimanına getirmenizi tavsiye ederiz.