Amerika Birleşik Devletleri’ne ve buradan seyahat

Amerika Birleşik Devletleri’ne ve buradan uçacağınız zaman, özel kurallar uygulanır. Vize almanıza gerek yoksa, ESTA seyahat onayı almanız gerekecektir.

Uçuşunuzu rezerve ederken

Amerika Birleşik Devletlerinin ‘Güvenli Uçuş programı’ havayolu firmalarından uçuşunuz için rezervasyon yapılırken bazı kişisel bilgileri girmelerini istemektedir. Bu ‘Güvenli Uçuş verileri’ pasaportunuzda yazdığı şekilde cinsiyetiniz, doğum tarihiniz ve adınız ve soyadınız gibi bilgileri içerir.

Tüm yolcularımızın bu bilgilerini kalkıştan en geç 72 saat öncesine kadar Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Güvenliği İdaresine (TSA) bildirmemiz gereklidir. Uçuşunuzu kalkıştan 72 saat önce rezerve ettiyseniz ‘Güvenli Uçuş’ bilgilerinizi rezervasyon anında göndereceğiz.

TSA Pre Check

KLM ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi’nin TSA Pre✓® (TSA Pre Check) programına katılıyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nden veya içerisinde seyahat eden yolcular için erişilebilirdir. Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki bağlantılı uçuşunuzda TSA Pre Check’ten faydalanmak istiyorsanız, ilk ABD havalimanına varmadan önce her zaman biniş kartınızı tekrar bastırmak zorundasınız.

TSA Pre Check programına başvurup üyeliğiniz onaylandığında, TSA Pre Check logosu veya “TSA PRE” yazısı biniş kartınızda görünecektir. Gene de, şu an 200 ABD havalimanında mevcut olan, özel ayrılmış TSA sırasından kısa bir güvenlik kontrolünden geçmek durumundasınız. Fakat, ayakkabılarınızı, elektronik eşyalarınızı, sıvıları, kemer ve ince ceketinizi çıkarmanız gerekmez.

TSA Pre✓®’ye kaydolun ve hakkında daha fazla bilgi edinin

Şu anda TSA Bilinen Yolcu Numaranızı online olarak girmeniz henüz mümkün değildir. Numarayı rezervasyonunuza eklemek için lütfen KLM Hizmet Merkezi ile irtibata geçin.

Detaylı Yolcu Bilgileri

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat ediyorsanız, çeşitli kişisel bilgileri almamız gereklidir. Bu Detaylı Yolcu Bilgilerini (API) olabildiğince erken:

 • seyahat acentenize
 • Yolculuğum bölümü üzerinden
 • kalkışa 24 saat kalmasından 1 saat kalana kadar online check-in esnasında bildirmenizi tavsiye ederiz.
 • havalimanındaki bir kioskta. Sadece kontuarda check-in yapabileceğiniz bir havalimanından kalkış yapacaksanız, çalışanlarımız pasaportunuza bu bilgileri kaydedecektir.


API verileri şunları içerir:

 • Soyadınız ve adınız
 • Doğum tarihiniz ve cinsiyetiniz
 • Pasaport numarası
 • Pasaportu veren ülke
 • Pasaport son geçerlilik tarihi
 • Uyruk
 • Yaşadığınız ülke
 • Kalacağınız geçici adres Bu adres ev numarası, sokak, şehir/kasaba, eyalet kısaltması ve posta kodunu içermelidir.


ESTA seyahat onayı

Vize Feragat Programı kapsamındaki ülke vatandaşları vizesiz olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edebilirler. Ancak, tamamlayıcı seyahat onayı (ESTA) için başvurmaları gereklidir. ESTA seyahat onayı olmadan, bu yolcuların Amerika Birleşik Devletleri’ne giden uçağa binmelerine izin verilmez.

Tüm ülkelerden gelen yolcuların Amerika Birleşik Devletleri’ne olan uçuşlarında online veya kiosklarda check-in yapabilmeleri için ESTA seyahat onayına sahip olması gereklidir.

İsterseniz ABD Gümrük ve Sınır Koruması resmi web sitesi üzerinden doğrudan başvurabilir veya partnerimiz CIBT’den bir ücret karşılığında her şeyi halletmesini isteyebilirsiniz.

ESTA ve Vize Feragat Programı ülkeleri hakkında daha fazlasını okuyun

Amerika Birleşik Devletlerine/buradan bagaj

 • Bagajın incelenmesi gerekliliği sebebiyle, TSA onaylı kilit yoksa taşıma bagajınızı kilitlemenize izin verilmez. Bu kilitleri birçok bavul mağazasından alabilirsiniz.