Formy płatności

W zależności od terminu rezerwacji i kraju, w którym się jej dokonuje, można wybrać różne formy płatności za rezerwację i dodatkowe usługi (np. miejsca, dodatkowy bagaż itp.). Niezależnie od wybranej formy płatności mogą Państwo być spokojni, że płatność jest zawsze dokonywana w bezpieczny sposób.
 

Formy płatności w zależności od kraju

W każdym kraju proponujemy różne formy płatności podczas rezerwacji biletu lub wykupywaniu dodatkowych usług na KLM.com. W niektórych krajach naliczona zostanie opłata (w zależności od wybranej metody płatności).

Proszę przejrzeć dostępne formy płatności w zależności od kraju

 

Karta kredytowa

Podczas dokonywania rezerwacji biletu na KLM.com można płacić kartą kredytową. Akceptujemy karty MasterCard, Visa oraz American Express. W zależności od kraju, w którym dokonuje się rezerwacji, istnieje również możliwość płatności z wykorzystaniem karty Diners Club, Discover, JCB (Japan Credit Bureau) lub UATP/Airplus.

Po wybraniu odpowiedniego lotu prosimy zaznaczyć opcję „karta kredytowa” jako preferowany sposób płatności. Następnie należy wskazać organizację, która wydała kartę kredytową. Na tym etapie można już wprowadzić wszystkie potrzebne dane i potwierdzić rezerwację. Po autoryzacji płatności wyślemy do Państwa wiadomość e-mail zawierającą bilet elektroniczny.

 

Bezpieczeństwo dokonywania płatności kartami kredytowymi i debetowymi

Dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku płatności kartą kredytową lub debetową
Niektóre banki oferują posiadaczom kart Visa, MasterCard lub American Express dodatkowe środki bezpieczeństwa w formie kodu PIN lub (jednorazowego) hasła. Są one dowodem dla banku i dla nas, że są Państwo prawowitymi posiadaczami lub użytkownikami danej karty. Jeżeli w przypadku Państwa karty zastosowano normy bezpieczeństwa „Verified by Visa” (Zweryfikowane przez Visa), „MasterCard SecureCode” (Kod Bezpieczeństwa MasterCard) lub „American Express SafeKey” (Klucz Bezpieczeństwa American Express) zostaną Państwo poproszeni o wprowadzenie swojego kodu PIN lub hasła. Płatność zostanie zaakceptowana jedynie po wprowadzeniu poprawnego kodu lub hasła.

Aby uzyskać więcej informacji na temat standardów „Verified by Visa”, „MasterCard SecureCode” czy „American Express SafeKey”, prosimy o kontakt z bankiem.


Więcej na temat „Mastercard Secure Code” 
Więcej na temat „Verified by Visa” 
Więcej na temat „American Express SafeKey” 

Kwota zarezerwowana na karcie kredytowej lub debetowejW przypadku korzystania z karty kredytowej lub debetowej podczas dokonywania rezerwacji online na KLM.com w ciągu kilku dni Państwa konto zostanie obciążone kwotą potrzebną do zrealizowania zakupu. W rzeczywistości bank jedynie blokuje tę sumę pieniędzy do czasu, aż KLM sfinalizuje płatność, a dopiero wówczas Państwa konto zostanie faktycznie obciążone. Proces ten może potrwać do 30 dni. W tym czasie zarezerwowana kwota może pozostać zablokowana: nie można jej będzie wykorzystać do dokonania innych zakupów.

Kupując kilka biletów w ramach jednej transakcji, niektóre banki błędnie rezerwują dwukrotność tej kwoty: raz całą kwotę i raz za każdy pojedynczy bilet. W rezultacie kwota przeznaczona na inne zakupy ulega zmniejszeniu. Przepraszamy za tę niedogodność, ale jest to procedura, na którą KLM nie ma wpływu. W razie potrzeby można skontaktować się ze swoim bankiem, aby poprosić o odblokowanie zarezerwowanej kwoty.
 

Bankowość elektroniczna

Bankowość internetowa, znana także jako „Real Time Online Banking” (Bankowość Internetowa w Czasie Rzeczywistym, RTOB), umożliwia bezpieczne i łatwe zakupy online. Usługi płatnicze obejmują iDEAL, FPX, CUP Online, Nordea, eNets, POLi i Sofort. Płatności w ramach RTOB na KLM.com są wolne od dodatkowych kosztów. Z tej formy płatności można skorzystać nawet do dwóch godzin przed wylotem.


Po wybraniu lotu należy wskazać odpowiednią formę bankowości internetowej dla danego kraju w części dotyczącej metod płatności. Prosimy wybrać bank i wprowadzić wszystkie wymagane informacje. Po zatwierdzeniu płatności odpowiednia kwota zostanie pobrana z Państwa konta. Po potwierdzeniu przez bank dokonania płatności wyślemy do Państwa wiadomość e-mail zawierającą bilet elektroniczny. W większości krajów zwykle proces ten trwa mniej niż 1 godzinę.


Korzystając z bankowości internetowej, dokonują Państwo płatności poprzez naszego partnera Ingenico ePayments lub Adyen. Więcej informacji na temat Ingenico ePayments lub Adyen można znaleźć na dole tej strony.

 

E-Wallet

Z e-Portfelem można łączyć różne opcje płatności, na przykład swoją kartę kredytową i konto bankowe, płacąc z wykorzystaniem jednego cyfrowego portfela.

  • PayPal: akceptowany na KLM.com w blisko 40 krajach (płatność kartą American Express nie jest możliwa).
  • WeChat Pay: tylko w Chinach.
  • Alipay: w Chinach i Hong Kongu (jedynie lokalne karty kredytowe i debetowe).

Prosimy upewnić się, że mogą Państwo zapłacić całą kwotę używając swojego e-Portfela – niektóre e-Portfele mają bowiem ograniczenia dotyczące sumy, która może zostać zapłacona za jednym razem. Po otrzymaniu informacji od dostawcy Państwa e-Portfela o dokonaniu płatności wyślemy Państwu bilet w wiadomości e-mail – zwykle w ciągu 1 godziny.

 

Przelew

W większości przypadków płatności można dokonać przelewem bankowym, jeżeli czas pomiędzy rezerwacją a wylotem wynosi co najmniej 14 dni. W przypadku płatności przelewem bankowym zostaną Państwo poproszeni o podanie pewnych informacji. Oczywiście będą one traktowane poufnie. Po zakończeniu rezerwacji otrzymają Państwo numer referencyjny płatności. Numer referencyjny składa się z 12 cyfr i jest używany do zlokalizowania właściwej rezerwacji w przypadku płatności dokonanej przelewem. W związku z tym bardzo ważne jest prawidłowe wprowadzenie tego numeru podczas dokonywania przelewu.

Po otrzymaniu numeru referencyjnego płatności można dokonać przelewu pieniędzy z własnego konta bankowego. Można to zrobić, korzystając z bankowości internetowej, formy przelewu lub transakcji gotówkowej w swoim banku. Prosimy upewnić się, że płatność zostanie wykonana w ciągu 48 godzin od dokonania rezerwacji.  

Państwa bank może pobrać opłatę za taką usługę. W przypadku przelewów międzynarodowych zawsze do ceny biletu doliczana jest opłata za przelew międzynarodowy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w swoim banku. Jeżeli nie otrzymamy pełnej kwoty za Państwa bilet, wydanie go może zostać opóźnione. Po otrzymaniu całej kwoty prześlemy Państwu bilet elektroniczny za pośrednictwem wiadomości e-mail. Od momentu dokonania płatności do otrzymania biletu elektronicznego może minąć do 5 dni roboczych.

W przypadku przelewu bankowego płatność jest realizowana przez naszego partnera Ingenico ePayments, jednak w niektórych krajach przelewy są dokonywane bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. Będą Państwo musieli dokonać przelewu bezpośrednio na nasz rachunek, jeżeli przebywają Państwo na Arubie, Bonaire, w Chinach, Curacao, Ekwadorze, Ghanie, Indonezji, Iranie, Kenii, Korei, Omanie, Peru, na Filipinach, w Rwandzie, Arabii Saudyjskiej, na Saint Martin, w Surinamie, Tanzanii, Tajlandii, Ugandzie i Zambii. W każdym przypadku proces dokonywania płatności jest bezpieczny. Więcej informacji na temat Ingenico ePayments znajduje się na dole tej strony.

Opłata za ubezpieczenie przelewem bankowym nie jest możliwa.

 

Płatność gotówką i kartą płatniczą weryfikowaną kodem PIN

Po dokonaniu rezerwacji online można płacić gotówką lub przy pomocy karty płatniczej z kodem PIN. W takich przypadkach zarówno płatność, jak i wydanie biletu następuje w kasie biletowej KLM. Akceptujemy płatności potwierdzane kodem PIN wyłącznie w naszych biurach w Holandii.

Zazwyczaj nie są pobierane opłaty za płatność gotówką lub płatności potwierdzane kodem PIN.

Jeżeli chcą Państwo dokonać płatności w kasie biletowej, prosimy upewnić się, że posiadają Państwo przy sobie potwierdzenie lub kod rezerwacji otrzymany w wiadomości e-mail. Proszę pamiętać: nie wszystkie kasy biletowe akceptują płatność gotówkową.

 

Płatność voucherem EMD

Voucher EMD można wymienić na KLM.com:

  • Na gotówkę przelewaną na konto bankowe – jeżeli na voucherze EMD znajduje się napis „podlega zwrotowi”. Wymień voucher EMD na gotówkę.
  • Podczas dokonywania rezerwacji lotu liniami KLM, Delta Air Lines lub Air France albo w celu zakupu dodatkowych opcji na loty KLM (takich jak wyjątkowo wygodne miejsce) – jeżeli na voucherze EMD znajduje się napis „nie podlega zwrotowi”. Każdy kredyt pozostały na voucherze po dokonaniu transakcji zostanie wymieniony na nowy voucher EMD.
  • Wykorzystaj voucher do rezerwacji lotu na KLM.com
  • Jeżeli mają już Państwo rezerwację: proszę wymienić voucher EMD na dodatkowe opcje na loty KLM w zakładce Moja Podróż.
  • Jeżeli waluta EMD różni się od waluty, w której została podana cena biletu, kurs wymiany będzie zgodny z bankowym kursem wymiany lokalnego banku KLM.


* Nie mogą Państwo wykorzystać vouchera EMD, aby zapłacić za oferty z pakietu KLM lub pokryć podatki od biletów nagrodowych.


Więcej na temat vouchera EMD.
 

O Ingenico ePayments i Adyen

Ingenico ePayments i Adyen to organizacje, które w naszym imieniu przetwarzają płatności online i informacje dotyczące płatności. Dotyczy to między innymi bankowości internetowej w czasie rzeczywistym (ang. Real Time Online Banking), portfeli i przelewów bankowych. Jeżeli dokonują Państwo płatności za pośrednictwem Ingenico ePayments lub Adyen, prześlemy Państwa bilet poprzez wiadomość e-mail, gdy otrzymamy potwierdzenie o dokonaniu pełnej płatności. Szczegóły Państwa płatności zostaną bezpiecznie przesłane do Ingenico ePayments lub Adyen i zostaną wykorzystane jedynie do przetworzenia transakcji. W żadnym przypadku nie zostaną one ujawnione lub przekazane osobom trzecim ani też wykorzystane w celach reklamowych.

Korzystamy z usług online sieci Ingenico ePayments i Adyen na całym świecie, aby mieć pewność, że Państwa płatność odbywa się tak sprawnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe.