Formy płatności

Przy zakupie lotów i opcji dodatkowych możesz skorzystać z różnych form płatności, w zależności od kraju i czasu dokonania rezerwacji. Niezależnie od wybranej formy zapewniamy, że płatność jest zawsze dokonywana w bezpieczny sposób.
 

Formy płatności w zależności od kraju

W każdym kraju proponujemy różne sposoby płatności przy rezerwowaniu biletu lub wykupywaniu dodatkowych usług na KLM.com. W niektórych państwach naliczona zostanie opłata, w zależności od wybranej formy.

Wyświetl dostępne formy płatności w zależności od kraju 

 

Karta kredytowa

Podczas dokonywania rezerwacji biletu na KLM.com można płacić kartą kredytową. Akceptujemy karty MasterCard, Visa oraz American Express. W zależności od kraju, w którym dokonuje się rezerwacji, istnieje również możliwość płatności z wykorzystaniem karty Diners Club, Discover, JCB (Japan Credit Bureau) lub UATP/Airplus.

Po wybraniu odpowiedniego lotu prosimy zaznaczyć opcję „karta kredytowa” jako preferowaną formę płatności. Następnie należy wskazać organizację, która wydała kartę kredytową. Na tym etapie można już wprowadzić wszystkie potrzebne dane i potwierdzić rezerwację. Po autoryzacji płatności otrzymasz wiadomość e-mail z biletem elektronicznym.

 

Bezpieczeństwo dokonywania płatności kartami kredytowymi i debetowymi

Dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku płatności kartą kredytową lub debetową

Niektóre banki oferują posiadaczom kart Visa, MasterCard lub American Express dodatkowe środki bezpieczeństwa w formie kodu PIN lub (jednorazowego) hasła. Są one dowodem dla banku i dla nas, że jesteś prawowitym posiadaczem (posiadaczką) lub użytkownikiem (użytkowniczką) danej karty. Jeżeli w przypadku Twojej karty zastosowano normy bezpieczeństwa „Visa Secure”, „MasterCard Identity Check” lub „American Express SafeKey” zostaniesz poproszony(-a) o wprowadzenie swojego kodu PIN lub hasła. Płatność zostanie zaakceptowana jedynie po wprowadzeniu poprawnego kodu lub hasła. W celu uzyskania więcej informacji, proszę skontaktować się z bankiem.


Dowiedz się więcej na temat Mastercard Identity Check 
Dowiedz się więcej na temat Visa Secure 
Dowiedz się więcej na temat American Express SafeKey 

Kwota zarezerwowana na karcie kredytowej lub debetowej

W przypadku korzystania z karty kredytowej lub debetowej podczas dokonywania rezerwacji online na KLM.com, w ciągu kilku dni Twoje konto zostanie obciążone kwotą potrzebną do zrealizowania zakupu. Twój bank zablokuje tę sumę pieniędzy do czasu, aż KLM sfinalizuje płatność, a wówczas Twoje konto zostanie oficjalnie obciążone. Proces ten może potrwać do 30 dni. W tym czasie zarezerwowana kwota może pozostać zablokowana: nie można jej będzie wykorzystać do dokonania innych zakupów.

Kupując kilka biletów w ramach jednej transakcji, niektóre banki błędnie rezerwują dwukrotność tej kwoty: raz całą kwotę i raz za każdy pojedynczy bilet. W rezultacie kwota przeznaczona na inne zakupy ulega zmniejszeniu. Przepraszamy za tę niedogodność, ale jest to procedura, na którą KLM nie ma wpływu. W razie potrzeby można skontaktować się ze swoim bankiem, aby poprosić o odblokowanie zarezerwowanej kwoty.
 

Bankowość elektroniczna

Bankowość internetowa, znana także jako „Real Time Online Banking” (Bankowość Internetowa w Czasie Rzeczywistym, RTOB), umożliwia bezpieczne i łatwe zakupy online. Usługi płatnicze obejmują iDEAL, FPX, CUP Online, Nordea, eNets, POLi i Sofort. Płatności w ramach RTOB na KLM.com są wolne od dodatkowych kosztów. Z tej formy płatności można skorzystać nawet do dwóch godzin przed wylotem.


Po wybraniu lotu należy wskazać odpowiednią formę bankowości internetowej dla danego kraju w części dotyczącej metod płatności. Prosimy wybrać bank i wprowadzić wszystkie wymagane informacje. Po zatwierdzeniu płatności odpowiednia kwota zostanie pobrana z Państwa konta. Po potwierdzeniu przez bank dokonania płatności wyślemy do Państwa wiadomość e-mail zawierającą bilet elektroniczny. W większości krajów zwykle proces ten trwa mniej niż 1 godzinę.


Korzystając z bankowości internetowej, dokonują Państwo płatności poprzez naszego partnera Ingenico ePayments lub Adyen. Więcej informacji na temat Ingenico ePayments lub Adyen można znaleźć na dole tej strony.

 

E-Wallet

Z e-Portfelem można łączyć różne opcje płatności, na przykład swoją kartę kredytową i konto bankowe, płacąc z wykorzystaniem jednego cyfrowego portfela.

  • PayPal: akceptowany na KLM.com w blisko 40 krajach (płatność kartą American Express nie jest możliwa).
  • WeChat Pay: tylko w Chinach.
  • Alipay: w Chinach i Hong Kongu (jedynie lokalne karty kredytowe i debetowe).

Prosimy upewnić się, że mogą Państwo zapłacić całą kwotę używając swojego e-Portfela – niektóre e-Portfele mają bowiem ograniczenia dotyczące sumy, która może zostać zapłacona za jednym razem. Po otrzymaniu informacji od dostawcy Państwa e-Portfela o dokonaniu płatności wyślemy Państwu bilet w wiadomości e-mail – zwykle w ciągu 1 godziny.

 

Przelew

W większości przypadków płatności można dokonać przelewem bankowym, jeżeli czas pomiędzy rezerwacją a wylotem wynosi co najmniej 14 dni. W przypadku płatności przelewem bankowym zostaną Państwo poproszeni o podanie pewnych informacji. Oczywiście będą one traktowane poufnie. Po zakończeniu rezerwacji otrzymają Państwo numer referencyjny płatności. Numer referencyjny składa się z 12 cyfr i jest używany do zlokalizowania właściwej rezerwacji w przypadku płatności dokonanej przelewem. W związku z tym bardzo ważne jest prawidłowe wprowadzenie tego numeru podczas dokonywania przelewu.

Po otrzymaniu numeru referencyjnego płatności można dokonać przelewu pieniędzy z własnego konta bankowego. Można to zrobić, korzystając z bankowości internetowej, formy przelewu lub transakcji gotówkowej w swoim banku. Prosimy upewnić się, że płatność zostanie wykonana w ciągu 48 godzin od dokonania rezerwacji.  

Państwa bank może pobrać opłatę za taką usługę. W przypadku przelewów międzynarodowych zawsze do ceny biletu doliczana jest opłata za przelew międzynarodowy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w swoim banku. Jeżeli nie otrzymamy pełnej kwoty za Państwa bilet, wydanie go może zostać opóźnione. Po otrzymaniu całej kwoty prześlemy Państwu bilet elektroniczny za pośrednictwem wiadomości e-mail. Od momentu dokonania płatności do otrzymania biletu elektronicznego może minąć do 5 dni roboczych.

W przypadku przelewu bankowego płatność jest realizowana przez naszego partnera Ingenico ePayments, jednak w niektórych krajach przelewy są dokonywane bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. Będą Państwo musieli dokonać przelewu bezpośrednio na nasz rachunek, jeżeli przebywają Państwo na Arubie, Bonaire, w Chinach, Curacao, Ekwadorze, Ghanie, Indonezji, Iranie, Kenii, Korei, Omanie, Peru, na Filipinach, w Rwandzie, Arabii Saudyjskiej, na Saint Martin, w Surinamie, Tanzanii, Tajlandii, Ugandzie i Zambii. W każdym przypadku proces dokonywania płatności jest bezpieczny. Więcej informacji na temat Ingenico ePayments znajduje się na dole tej strony.

Opłata za ubezpieczenie przelewem bankowym nie jest możliwa.

 

Płatność gotówką i kartą płatniczą weryfikowaną kodem PIN

Po dokonaniu rezerwacji online można płacić gotówką lub przy pomocy karty płatniczej z kodem PIN. W takich przypadkach zarówno płatność, jak i wydanie biletu następuje w kasie biletowej KLM. Akceptujemy płatności potwierdzane kodem PIN wyłącznie w naszych biurach w Holandii.

Zazwyczaj nie są pobierane opłaty za płatność gotówką lub płatności potwierdzane kodem PIN.

Jeżeli chcą Państwo dokonać płatności w kasie biletowej, prosimy upewnić się, że posiadają Państwo przy sobie potwierdzenie lub kod rezerwacji otrzymany w wiadomości e-mail. Proszę pamiętać: nie wszystkie kasy biletowe akceptują płatność gotówkową.

 

O Ingenico ePayments i Adyen

Ingenico ePayments i Adyen to organizacje, które w naszym imieniu przetwarzają płatności online i informacje dotyczące płatności. Dotyczy to między innymi bankowości internetowej w czasie rzeczywistym (ang. Real Time Online Banking), portfeli i przelewów bankowych. Jeżeli dokonują Państwo płatności za pośrednictwem Ingenico ePayments lub Adyen, prześlemy Państwa bilet poprzez wiadomość e-mail, gdy otrzymamy potwierdzenie o dokonaniu pełnej płatności. Szczegóły Państwa płatności zostaną bezpiecznie przesłane do Ingenico ePayments lub Adyen i zostaną wykorzystane jedynie do przetworzenia transakcji. W żadnym przypadku nie zostaną one ujawnione lub przekazane osobom trzecim ani też wykorzystane w celach reklamowych.

Korzystamy z usług online sieci Ingenico ePayments i Adyen na całym świecie, aby mieć pewność, że Państwa płatność odbywa się tak sprawnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe.